K cemu dotykovy displej v notebooku?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pickun 3. 8. 2013 20:30

Mozna je to blbej dotaz a doufam, ze mi na nej nekdo odpovi. Kcemu sakra je dotykovej displej v notebooku? Jako chapu to v tabletu, kterej vazi 800 gramu, je mensi a vlastne jinak se ani ovladat neda. Ale notebook, kterej vazi 2,5 kg, displej se neda sklopit (max treba jen o 120 stupnu). K cemu to je? A pozor nemluvim o hybridech, kdy se ty "notebooky" opravdu daji vyuzivat jako tablet. Mluvim o klasickym notebooku, kterej ma jen dotykac. K cemu to je? Na machrovani? :-D
Pickun
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 8. 2013 20:50

Moderní je patlat po displeji, pro výrobce je jednoduché do stávající konstrukce laptopu dát před displej dotykovou fólii a tak si zkouší vylepšit prodej, než zkonstruuje a uvede do sériové výroby něco smysluplnějšího.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 8. 2013 20:56

Především kvůli OS W8, který je bez dotykového monitoru ~ smysluplně nepoužitelný.
MS už licence jiného desktopového OS nedodává a tak tlačí na výrobce.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 3. 8. 2013 21:14

1) Já to používám na notebooku třeba pro posun stránek ve webovém prohlížeči a pro posun zobrazení v Excelu - tam to umí být docela praktické.

2) Nevim o tom, že by byl Windows 8 nepoužitelný na počítači bez dotykového displeje.

3) Co to znamená "smysluplně nepoužitelný"?
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 4. 8. 2013 11:15

On taky touchpad na laptopu není zrovna pohodlný (já používám externí myš, kde to jen jde), tedy dotyková obrazovka může být vhodný doplněk touchpadu, když není myš.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redmond 4. 8. 2013 12:40

a k dotykovej obrazovke je najvhodnejsi doplnok kvalitna handricka na neustale utieranie.
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků