Nový NTB - nyní, nebo počkat??

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod packy 2. 12. 2013 22:18

Ahoj,
chtěl bych si koupit nový pracovní notebook - v tuhle chvíli mám Lenovo T410, core i5 a 6GB ram. Počítač je plně funkční, ale cítím, že mi morálně zastarává (mám ho 3 roky) a novější verze aplikací (GIS) které používám jsou stále náročnější a datasety objemnější.
Není na obzoru nějaká nová technologie, na kterou by se oplatilo ještě nějaký měsíc počkat? (nemám bohužel čas to sledovat) Abych nekoupil něco, co bude za chvíli překonáno - notebook bych měl mít tak na další tři roky, očekávaná investice cca 40 tisíc. V tuto chvíli bych si dokázal představit Lenovo T430s (i7, 16GB ram) ... i když nevím, zda se do dané ceny vejdu ;-)
Předem díky za rady.
Packy
Geomatika for ever...
packy
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 12. 2013 22:24

Na GIS bys chtěl spíš něco s "p" T540p třebas :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod packy 2. 12. 2013 23:36

A jaký je rozdíl v tom "p". Ve specifikaci to nemůžu najít :) A nestačila by i T440p? Mám dokinu, externí monitor a 15" se mi už moc nechce tahat.
Na výpočty budu mít server (2x 32 jader, 260 giga ram a Nvidia 6000 - nebo tak nějak :) ).
Packy
Geomatika for ever...
packy
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 12. 2013 23:40

Tak stačila, P jako Performance ;)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod sirius1983 3. 12. 2013 12:22

Osobně mi přijde trochu zbytečné měnit 3 roky starý profesionální ThinkPad s i5 a 6GB a platit dalších cca 40k, ale sám musíš vědět, jestli ti pro tvou činnost výpočetní výkon opravdu chybí a jestli si koupí T440p/s nějak výrazně pomůžeš. Mimo jiné bys získal delší výdrž na baterii (baterie) a lepší displej (FHD IPS), nicméně nevím, zda jsou tyto parametry pro tebe důležité, dyž používáš externí monitor.
sirius1983
Pokročilý