Notebook na VŠ, do 25 000 Kč

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 3. 2014 13:52

Ahoj,

potřeboval bych pomoc s výběrem notebooku na VŠ (konkrétně ČVUT FIT).

Rád bych, aby notebook splnil následující požadavky:

- kvalitní konstrukce, která zvládne časté přenášení (ideálně tedy kovové šasi)
- tomu odpovídající rozměry a hmotnost (notebook jsem nikde neměl, takže netuším, co je ještě přijatelná hmotnost a tloušťka na časté přenášení)
- Full HD matný displej
- uhlopříčka mezi 14 - 15,6 palci
- numerická klávesnice
- podsvícená klávesnice
- aspoň jeden USB port 3.0, HDMI výstup
- DVD mechanika může (a pravděpodobně bude) chybět
- OS W8 (klasika)
- dlouhá výdrž baterie (ideálně nad 6 hodin) při psaní ve wordu, programování v C#

Co do výkonu nepotřebuji nějaký žihadlo, nicméně těch 25 - max 30 tisíc do toho hodlám dát, takže bych rád měl nějaký pěkný procesor (i7?) a grafická karta je pak pro mě velkým otazníkem. Na jednu stranu rozhodně nechci herní notebook, nicméně pokud by to nebylo na úkor výše uvedených požadavků, rozhodně bych nějakým tím grafickým výkonem navíc oproti integrované grafice nepohrdl. Rozhodně nečekám, že budu hrát aktuální AA tituly na plný detaily, ale sem tam si asi i přes náročné studium budu chtít něco zahrát.

Už jsem tu x diskuzí přečetl, nicméně zajímal by mě například váš názor na http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-u530- ... 516404.htm

Rozhodně nemusím mít ultrabook, abych byl cool, nicméně tento stroj mě velmi zaujal.

Díky za každou radu,

Yenicek.
anonymni

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 3. 2014 10:17

Kovové šasi ? Getac ? A nebo ToughtBook ?

Co je na i7 pěkné ? Nehledě na to že tahle i7 má menší výkon jak i5 předchozí generace :) -> srovnání CPU Víc než CPU by tě měla zajímat přítomnost SSD.

ThinkPad T440
HP ZBook 14

A nebo co použitý stroj ? T420 + SSD + Dock+ Monitor :?:
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Bambulka- 5. 3. 2014 23:49

Asi nemáš nějaké výrazné nároky na cokoliv, takže bych bral to, co se ti prostě líbí. Co pohlídat je určitě SSD. Ony hybridní disky jsou sice pěkné, ale moc nefunkční. V dnešní době ani není potřeba sledovat výkon procesoru. Filmy a jednodušší programy (myslím jiné, než CAD, render, střih videa, hraní her..) zvládnou dnešní i5, ale jestli chceš i7, proč ne. Sám mám nový i7-4500U (a jsem kolega vedle z FSv) a ta zvládá i nějaký ten render (když se nestíhá, není zbytí) běh aplikací jako ArchiCAD, AutoCAD, Artlantis, Cinema 4D, Rhino je bez problému. Ono dnešní i7 jsou možná méně výkonné než i5 minulé generace, ale k čemu dneska potřebujeme 4 jádra a takt přes 2 GHz? Na prohlížeč? Přehrávání filmů? Já můžu jet 4 hodiny v ArchiCADu na baterku a výkonu mám pořád dost. To Lenovo je pěkné, ale opravdu bych investoval do SSD, otevření velkého projektu v AutoCADu je otázka lusknutí prstu (jsem zveličil až dost asi :D )
SONY VAIO Fit15A Multi-flip, i7-4500U, GeForce GT 735M 2GB, 16GB RAM, 256GB SSD, 15" 2880×1620 touchscreen, Windows 8 64bit -> CAD aplikace, 3D modeling, grafika.
Phone SONY XPERIA T. ß
-Bambulka-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 3. 2014 08:12

Zrovna i7-4500U je docela "slabota" :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Bambulka- 6. 3. 2014 09:35

No, taky jsem se ho bál, ale render 2K scény (nebyla nejsložitější ale byl to takový průměr mých potřeb) trval 8 minut. Ta samá scéna na mém starém core2duo 46 minut a na přítelkyně vaiu s i5 minulé generace (na číslo si nevzpomenu) 18 minut.. Což asi hovoří za vše. Oni ty různé testy a bůhví co jsou hezký, ale reálná praxe je trochu odlišná, alespoň u mě.
-Bambulka-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 3. 2014 10:12

Tak já beru CineBench jako slušný ukazatel výkonu :) Záleží jako c2d, a VAIO + se mi pozdává jako ULV :P

více: http://notebookblog.cz/technika/technol ... -srovnani/
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Bambulka- 6. 3. 2014 10:29

Já Zimu čtu už nějaký pátek, ale zase jsem se bavil s lidmi, co do toho taky vrtají. K čemu je potřeba brutální výkon na notebooku? K čemu 4 jádra, když většina mou používaných CAD jsou jedno vláknové, proč do jádra hnát 35W, když stačí 15W? Včera jsem pracoval na velkém projektu v AutoCADu do práce, u toho přehrával film, a ještě vytvářel pro své potřeby 3D model v archiCADu a jel jednoduchý render, nenarazil jsem na limit procesoru.. Jediné co mě štve, je snížení taktu kolem na 0,6 asi na minutku, když teplota vyleze nad 65°C a já ještě neměl čas se v tom pohrabat a nastavit vyšší otáčky větráčku při nižší teplotě, ono to u SONY moc jednoduše třeba přes speedfan nejde.
-Bambulka-
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků