Ultrabook 11-13" na internet do 20k

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod .soul 8. 4. 2014 22:51

Ahoj,

Obracím se na Vás s prosbou o pomoc s výběrem ultrabooku (nebo prostě menšího a lehčího notebooku) do 20k a do 11-13" víceméně jen na surfování po internetu a videa. Priorita je malá váha a velikost. Výdrž baterie a konektivita pak hraje malou roli. Vítán by byl SSD disk (128gb stačí), minimálně i3 procesor a s malou prioritou i dotykový display.
Rozpočet 20k je maximum, ale čím méně, tím lépe samozřejmě.

Člověk by řekl, že za takový peníz bude lehké něco takového sehnat, ale opak je pravdou. Téměř jediný notebook, který splňuje všechny požadavky, jsem našel : http://www.czc.cz/ultrabook-lenovo-idea ... 22/produkt

Na druhou stranu takové Lenovo S210 Touch za 12 tisíc nabízí víceméně to samé bez SSD a v recenzích je velmi chválen.

U 13" notebooků je výběr ještě horší. Takový Samsung Aktiv Book 7 a 9 v 13,3" provedení by přesně vyhovoval, ale u nás se koukám před pár měsíci přestaly Samsung notebooky obecně prodávat...

Předem děkuji za jakoukoliv radu. Děkuji
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 4. 2014 05:01

S210 nechceš... A co použity stroj? X220 se najde ještě se zárukou :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .soul 9. 4. 2014 07:25

On to bude darek k 50. narozeninam, takze se mi pouzity kupovat nechce. :/
Ten S210 touch vypada za tu cenu super, ale rad bych udelal radost necim, co vypada hodnotneji a treba 5-6 let vydrzi. Navic by se hodil ten SSD :-)

Kazdopadne mockrat dekuji za odpoved a uvitam dalsi navrhy :-)
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malcolmX 9. 4. 2014 07:30

Acer TravelMate B113 prip Lenovo ThinkPad EDGE E130/145 - konfiguraci si vyber podle svych potreb (i za 10k ti bude stacit). Prodavaji se i s Linuxem (na tve potreby staci), SSD muzes dokoupit. Zkusenosti s mechanickou vydrzi (s ohledem na cenu) mame dobre.

EDIT X220 je samozrejme vyborna volba, verze s IPS panelem je z kategorie 'must have' :-)
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod .soul 9. 4. 2014 07:51

Ten Acer nabizi vice mene to same jako Lenovo S210 Touch za vyssi cenu (http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-s210-t ... rok_zdarma), navic mam vetsi duveru V Lenovo, nez v Acer (ackoliv vim, ze se jejich kvalita zlepsila a sam uz 3 roky Acer mam)
Ten thinkpad mi prikde taky drazsi nabizejici to same jako vyse zminovany S210.
Pozadavek na Windows 7/8 jsem zapomnel zminit, preci jenom stareho psa novym kouskum nenaucis :-) nicmene dekuji za odpoved.
.soul
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků