Dell Precision M4600 vs Lenovo ThinkPad W530

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod michals122 12. 5. 2014 17:32

Dobrý den,
chtěl bych poradit ohledně notebooku Lenovo ThinkPad W530 vs Dell Precision M4600.
Jaký je obecně lepší ? Konfiguračně jsou si dost podobné. Jaký byste volili ? Nemohu se rozhodnout, jaký je lepší, co se týče např. zpracování, záruky apod.
Děkuji za odpověď.

Konfigurace Dell Precision M4600 je takováto:
DELL Precision M4600
model NOTD11030
Procesor : Intel Core i7-2760QM Processor (2.40GHz Turbo, 6MB)
Operační pamět: 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3
Grafická karta: NVIDIA Quadro 2000M s 2GB GDDR3
Displej: 39.6cm 15.6" Full High Definition (1920x1080) LED podsvícení LCD Panel
Pevný disk: 750GB Serial ATA (7.200 Rpm)
Optická mechanika: 8X DVD+/-RW Drive
Konektivita
Kabelové připojení
Integrovaný adaptér pro 10/100/1000Mb/s (gigabitový) Ethernet
Bezdrátové sítě LAN a WiMax
Dell Wireless 1501 (802.11 b/g/n 1x1)
Rozhraní Bluetooth
Dell Wireless 375® Bluetooth 3.0
Duální integrované reproduktory vysoké kvality a duální integrované digitální mikrofony s potlačením šumu
Standardní I/O porty:
Vlevo
1 – Zamykací slot
2 – Porty USB 2.0
1 – Rozhraní IEEE 1394
1 – Mikrofon
1 – Sluchátka
1 – Čtečka paměťových karet 10 v 1
1 – Čtečka čipových karet
1 – Slot pro 54mm kartu Express Card
Vzadu
1 – VGA
1 – RJ-45
1 – eSATA / USB 2.0
1 – HDMI
Vpravo
2 – USB 3.0
1 – Konektor DisplayPort
1 – Spínač bezdrátové komunikace
Sloty:
1 slot na plnou a 2 sloty na poloviční kartu MiniCard
Operační systém: České Windows 7 Professional (64Bit)
Klávesnice : česká QWERTY podsvícená klávesnice
Materiály:
Slitina hliníku a magnesia
Hmotnost a rozměry:
Hmotnost od: 2,79 kg
Šířka: 376 mm
Hloubka: 256 mm
Výška: 32,7–36,8 mm
Zdroj napájení:
180W napájecí adaptér
Možnosti baterie:
6článková (60 Wh) s funkcí ExpressCharge
Konfigurace Lenovo ThinkPad W530 je takováto, model 2447-43G:

Procesor
Typ procesoru: Intel Core i7
Model procesoru: i7-3820QM
Turbo Boost frekvence (max): 3.7 GHz
Počet jader procesoru: 4
Systémová sbĕrnice: 5 GT/s
L3 cache: 8 MB
Čipset základní desky: Intel QM77 Express
Výrobce procesoru: Intel
Pamĕť
Internal memory: 8 GB
Typ vnitřní pamĕti: DDR3-SDRAM
Frekvence pamĕti: 1600 MHz
Memory layout: 2 x 4 GB
Pamĕťové sloty: 4x SO-DIMM
Maximální vnitřní pamĕť: 32 GB
Úložná média
Celková kapacita úložištĕ: 500 GB
Typ pamĕťového média: HDD
Počet nainstalovaných pevných disků: 1
Kapacita pevného disku: 500 GB
Rozhraní pevného disku: Serial ATA
Rychlost otáček pevného disku: 7200 ot/min
Integrovaná čtečka karet: Ano
Kompatibilní pamĕťové karty: MMC, SD, SDHC, SDXC
Obrazovka
Úhlopříčka displeje: 396.2 mm (15.6 ")
Rozlišení displeje: 1920 x 1080 px
LED podsvícení: Ano
Full HD: Ano
Pomĕr stran: 16:9
Jas displeje: 270 cd/m²
Kontrastní pomĕr (typický): 500:1
Grafika
Rodina grafické karty: Intel, NVIDIA
Model grafického adaptéru na kartĕ: HD Graphics 4000
Diskrétní model grafického adaptéru: Quadro K2000M
Optická mechanika
Typ optické jednotky: DVD Super Multi DL
Zvuk
Zvukový systém: HD Audio
Početr zabudovaných reproduktorů: 2
Výkon reproduktoru: 1 W
Zabudovaný mikrofon: Ano
Kamera
Integrovaná kamera: Ano
Počítačová síť
Připojení k bezdrátové síti (WLAN): Ano
Typ bezdrátového připojení: 802.11b, 802.11g, 802.11n
Připojení na síť Ethernet: Ano
Přenosová rychlost sítĕ Ethernet: 10, 100, 1000 Mbit/s
Bluetooth: Ano
Verze Bluetooth: 4.0
Přístup k 3D síťovém modulu:
Možnosti připojení
Počet portů USB 2.0: 2
Počet USB 3.0 portů: 2
Počet VGA portů: 1
DVI port: Ne
Počet portů Ethernetu (RJ-45): 1
Počet portů IEEE 1394/Firewire: 1
Konektor pro mikrofon (line-in): Ne
Vystupní port S/PDIF: Ne
Kombinovaný port sluchátek/mikrofonu: Ano
Infračervený port: Ne
Napájecí konektor: Ano
Počet portů Mini DisplayPort: 1
Rozšiřující sloty
Slot ExpressCard: Ano
Typ slotu CardBus PCMCIA: Ne
SmartCard slot: Ne
Klávesnice
Polohovací zařízení: ThinkPad UltraNav
Rozvržení klávesnice: QWERTY
Numerické klávesy: Ne
Vodoodolná klávesnice: Ano
Operační systém / Software
Poskytovaný operační systém: Windows 7 Professional
Architektura operačního systému: 64-bit
Technické detaily
Typ: Clamshell
Barva: černá
Konektivita bezdrátového displeje: Ano
Baterie
Typ baterie: Lithium-Ion (Li-Ion)
Počet článků baterie: 9
Maximální výdrž baterie: 12.3 h
Napájení
Výkon adaptéru: 170 W
Externí napájecí adaptér: Ano
Bezpečnost
Slot pro zámek: Ano
Čtečka otisků prstů: Ano
Ochrana heslem: HDD, Power on, Supervisor
Hmotnost a rozmĕry
Hmotnost: 2.81 kg
Šířka: 372.8 mm
Hloubka: 245.1 mm
Výška (čelní): 31.8 mm
Výška (zadní): 35.6 mm
Osvĕdčení
Certifikace Energy Star: Ano
Splňuje RoHS: Ano
Certifikace EPEAT: zlato
Technické detaily
Technologie Intel My WiFi: Ano
Technologie Intel Anti-Theft: Ano
Technologie Intel vPro: Ano
Vizuální technologie Intel: Intel Clear Video HD, Intel Insider, Intel InTru 3D, Intel Quick Sync Video
Technologie Intel Hyper-Threading: Ano
Technologie Intel Turbo Boost: 2.0
Zdroj katalogovéh[/b]o listu produktu: Icecat.biz[/b]
michals122
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 12. 5. 2014 17:37

Tady neni o cem, Dell.
V pomyslné čtveřici
thinkpad W - precision - elitebook w - fujitsu celsius bych skrz chlazení thinkpad w zařadil na poslední místo (nebo rovnou vyřadil...)

EDIT:
Totižto M4600 chladí CPU i GPU zvlášť a dokáže je uchladit i při full-loadu pod syntetickými testy (= zátěž vyšší, než běžně dosáhneš při jakékoliv činnosti, vlastně totální ždímání HW):
http://www.notebookcheck.net/Review-Del ... 946.0.html

W530 throttluje (=padání frekvence CPU), tohle si workstation nesmí dovolit, vždyť frekvence si udrží i kdejaký herní notebook. Takhle se chovají různé multimediály a ultrabooky, ne profi "workstation" za 50+k.
http://www.notebookcheck.com/Test-Lenov ... 861.0.html
navíc detaily jako chybějící numerika (nemá to ani zástupný blok!), jen dvoutlačítkový touchpad, apod. znamenají dost velký ergonomický propad.

HP elitebooky W i Fujitsu Celsius taktéž dokážou svůj HW uchladit, i když třeba jen s jedním fanem (8570w)

EDIT2:
Jo a nech si tam vrazit SSD...
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod michals122 12. 5. 2014 18:25

A pokud se srovná konfigurace celkově.Je v něčem lepší ThinkPad než Dell ?
Díval jsem se, že má lepší procesor ThinkPad.
Jinak čísla se dají psát u ThinkPadu použitím klávesy SHIFT plus horní blok kláves.

Zase Dell neumožňuje zkalibrovat displej, nemá kalibrační senzor, ThinkPad ano.
A co baterie ? Opravdu je to chlazení tak zásadní ? Hp, jak píšeš má také jen 1 chladič.
michals122
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 12. 5. 2014 18:33

Jenže HP 8570w se v plné náloži uchladí, dokonce je zvrchu jen tak vlažné.

Jak horké to s chlazením je, musíš vědět ty sám, tyhle mašiny se berou na CAD, výpočty, atd...

Jestli jdeš po displeji, vem 8570w ve variantě s "DreamColor" displejem, jedná se o 10bit (1mld barev) wide-gamut IPS, nic lepšího mezi ws nenajdeš (i když mám pocit, že šly osadit i do některých precisionů...)

V CPu bych mezi tHink W a M4600 zas tak rozdíl neheldeal, W má sice o něco novější a možná o chlup rychlejší, nicméně, M4600 umožní procesoru jet nonstop na plný výkon, nehledě na provozní zátěž. Takže ve výsledku máš toho výkonu při max load 2x tolik. Tyhle situace budou ale nastávat v případě, že budeš vytěžovat CPU společně i s grafikou, při CPU only (GPU se fláká) zátěži to bude možná ještě to W zvládat.

Zbytek co do ram je takový standard, max 4x8 GB, to mají všechny tyhle workstationy s i7qm, gpu taky stejná.

Imho Think W má navrch ve výdrži, takže pokud chceš spíše výkonnější kancl notebook, s certifikací pro CAE, tak si ho vem, ale na nějaký záhul raději cokoliv z konkurence.

Jinak zase ta 8570w jde do kopru tak za 3-4h, na baterce. Prostě každý má něco.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Omal 15. 5. 2014 17:29

Precision M4600 je o generaci starší než W530. Má lepší procesor a má lepší GPU.

Jak už bylo řečeno, Dell má výborné chlazení. Podle mě, Dell má možnost kalibrace displeje. Ale abych byl upřímný, na notebooku nikdy nejsou tak dobré displeje, aby je mělo smysl kalibrovat. Pokud jsi grafik, tak si kup externí monitor, protože ten na notebooku ti stejně nebude vyhovovat. Navím, jak ten na Dellu, mám zkušenosti pouze s dislplejem na M4700, ale na W530 není displej nic moc.

Pokud grafik nejsi, tak pro tebe nemá nějakou kalibraci vůbec smysl řešit.

Když už kupuješ Dell, tak je nejlepší si ho nechat sestavit. To, co se prodává v obchodech není nic moc.

A nyní ještě pár poznámek ke zpracování. ThinkPad jako značka byl zničen Lenovem. Dnešní TP jsou jen podprůměrné notebooky, které místo na práci spíše cílí někam mezi manažery a domácnosti. Jak jinak si vysvětlit nešvary typické pro multimediální notebooky. Lenovo si spletlo cílovou skupinu.
Nejhorší je to u W540, kde řada F kláves má defaultně přířazené multimediální funkce. Hnus!

Další věc, za kterou se zabíjí je prohozený CTRL a FN a absence numerického bloku i na 15,6" notebooku. Dell jako jeden z posledních má klasickou poctivou klávesnici oproti tomu chiclet hnusu z W530, kde je navíc naprosto dementní layout kláves.

Se spolehlivostí to jde s ThinkPady také z kopce. Zaslechl jsem spoustu stížností.

Dell má (subjektivně) daleko hezčí dizajn. Oproti tomu TP vypadá jako poslepovaná plastová obluda.
Víko W530 je pogumované a guma se po chvíli nošení v brašně ošoupe.

Dell má více portů a má je lépe rozmyšlené. Spousta portů + napájecí konektor jsou vzadu. Takže kabely zapojíš a nic z boku netrčí.

Tedy za mě jednoznačně, vezmi Dell. Ale ne M4600, ale novější. Buď M4700 a nebo M4800. Vyber model s Full HD displejem, podsvícenou klávesnicí, grafikou od nVidie, i7, FIPS čtečkou otisků prstů a klasickým HDD. SSD si přikup potom do mSATA slotu. Kupovat SSD přímo od Dellu se nevyplatí.

A ještě v jedné věci má Dell výhodu. Standardně dostaneš záruku on-site NBD na 3 roky (další 2 si můžeš za směšné peníze dokoupit). K Precisionům se také dává nadstandardní podpora (Pro Support) po telefonu nebo mailu.
Omal
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 15. 5. 2014 21:58

Boze ty jsi tak strasne negativni ... copak nevis, ze i demostrace vyhod prechodu z Win7Ent na Win8Ent muze byt demonstrovana schopnosti ModernUI s perfektne integrovanym Gmail, Instagram a podeprene Office365? Zrejme ne, ale vedel to velmi dulezity managor v poradne drahym oblekem pri demonstraci vsech dulezitych funkci enterprise os za skvelou cenu na skvelem hardware. Taktne drzel hubu pri dotazech ohledne zmen Branch Cache, AppLocker a ... dalsich duvodu, proc se porizuji Win7Ent jako stavebni pilir clientskych OS. Nemas Instagram, nemas Office365, nemas SpyDrive, nemas leskle panely, nemas dotykove panely, ... jsi luzr nebo dinosaurus. Zvykni, protoze Dell zustava s Fujitsu poslednim na trhu. I HP zacalo ULVolovat, ackoliv alespon porad jeste dokazi udelat zastupnou numeriku, aby sel pouzit i Excel, az si managor bude pocitat kolik volu podojil. Nejak se armady zbytecnych uzivit musi, zijeme ve spotrebnim svete "image".

Rok zpatky, tedy pri zrodu x30 serii preslo Lenovo na masovou produkci pro masovy trh a nijak se tim netajilo. Zkratka uz to nejsou nastroje, ale hracky. U HP jsou porad k dostatni Dreamcolor panely a vysokou uroven si drzi nejen Dell, ale take Fujitsu, tedy alespon v tech vyssich radach.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod swarm 15. 5. 2014 23:30

Matysek: Achjo, docela jsi to vystihl. Buďme rádi, že tady stále jsou stroje, které si nějakou kvalitu drží (i když už se většinou musí hledat jinde než u Lenova).

Btw ULV nevidim obecně jako zas extra problém, pokud se to nenutí všude. Sám pozoruju, že by mi ULV asi stačilo, protože se čím dál tím častěji termináluju z notesu i u činností jako úprava videa na nějaký desktopový WS s výkonem, který stále nemaj ani ty nejmodernější a nejvýkonnější notebooky, které jsou už teď o dva roky novější.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Matysek 16. 5. 2014 03:06

Popravde jsem o tom hodne premyslel a po zrale uvaze ULV proste neni nastupcem za i7-3520M + HD4000. Pri soucasnem stavu, ktery se jen tak nezmeni si radeji ani nechci predstavit, co se stane az mi pristi rok seberou 8470p - vybirat muzu jen u HP.

Rekneme si to narovinu. Jsi alergicky na tlousku konstrukce, sirku ramu okolo panelu a pozadujes IPS. Kdybych to shrnul, jsi Latitude E7440. Vuci tomu jsem tu ja E6440, kteremu je naprosto ukradeny IPS vs TN. Dulezitejsi je rozsah jasu a maximalka pri behani pod svetlem. Dilo dokonci 3M filtr. Nejaky mm sem nebo tam (tlouska tela/sirka ramu lcd) popravde vubec neresim, kdyz netlaci predni hrane nebo nestudi ruce. Dulezita je perfektni klavesnice, hw tlacitka, indikace/ovladani stavu, schopnost pobrat 9Cell s optimalne 2nd batt a samozrejme vynikajici chlazeni. Rozmery mu rad odpustim, respektive, musim, nic jineho mi nezbyva.

Tim bych vyzdvihl genialitu soudruhu v HP, kteri pri dosazeni teploty 45°C se v panice aktivne pokouseji hledat maximalni otacky a udrzet CPU od 35°C - nanestesti se tento vydobytek "Smart" logiky, aneb jak tento rezim nazyvaji a reseni lezi v HPFC. Nezmlkne, ale netoci do maxima kdyz nemusi.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod swarm 16. 5. 2014 08:32

Jako já bych třeba i volil v novém notebooku výkonnější procesor, ale ve třídě i5/i7 mají M dvoujádra výkon vyšší o 25% proti ekvivalentnímu U, což už mě nevytrhne. Mnohem víc bych chtěl, aby byly 14" notebooky s MQ procesory. Stačí klidně ty s 35/37W TDP. Jakmile se bavíme o dvojnásobku výkonu, tak to už bych klidně oželel tenký profil.

Bohužel HP mi neudělalo nástupce 8470w (kde bylo čtyřjádro) - místo toho EliteBook 840 a ZBook 14 už maj jen to ULV, což je větší skok směrem dolů, než by se slušelo. DELL už v E6440 taky čtyřjádro nemá, přitom v E6430 bylo a šlo tam dát i poměrně hi-end, kde pak byl výkon skoro 3x vyšší proti řadě ULV i5.

Výsledkem je, že teď místo toho mám notebooky dva. Jeden 14", kde o MT výkon zas tolik nejde a běžně ho tahám jako jediný stroj, a jeden 15,6" s čtyřjádrem, čtyřmi sloty na RAM a komplet výbavou, když vim, že budu několik dní v terénu a všechno se bude muset zvládnout lokálně.

Kdyby to šlo zkombinovat, tak bych do toho šel hned, ale současná situace na trhu tomu moc nepřeje.
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Matysek 16. 5. 2014 11:12

Tomu rozumim. Do Lifebook E744 porad jeste dostanes i7-4702MQ (dva sloty), ackoliv chapu, ze Ti bude vadit absence IPS a clickpad s orezanym pointstickem. Na druhou stranu se mi u nich libi stale dualni indikace, tedy nejen pri otevrenem viku, ale i v docku, coz se dnes uz nevidi. Nejsi vazan vyberem jedne znacky, tedy alespon doufam, tak proc nezkusit i prehlizene Fujitsu Lifebook, ktere mohou byt hodne dobrym kompromisem soucasne bidy a zoufalstvi. Na druhou stranu se ovsem nesnazim z 8470p udelat Z420.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod swarm 16. 5. 2014 11:54

E744 samozřejmě nepřehlížím. E743 jsem si dokonce nějaký čas zkoušel používat, abych zjistil, jestli to bude vyhovovat, jenže zjistil jsem, že implementace toho jejich touchpadu mi vůbec nevyhovuje. To už mám raději touchpad v Aceru (P645), Latitude, HP i ThinkPadech (kde je sice taky clickpad, ale když máš štěstí, tak je tichej a mačká se zlehka).

To už bych spíš oželel zástupnou numeriku a tenké provedení a vzal T440p, případně E440 (oboje taky s MQ procesory). Naštěstí letos obměňuju ten větší notebook (15,6"), takže cestovní stroj zůstane ještě chvíli T400.
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Matysek 16. 5. 2014 15:14

Kdyz mam samostatne HW tlacitka a postevak, nemam potrebu zapinat a vubec pouzivat touchpad, protoze jsem si na nej jeste stale nezvykl a mnohem rychlejsi jsem s klavesnici. Na druhou stranu mi treba obcas chybi prostredni cudl - scroll, ktery 8470p nema a pokud se nemylim, 744 postrada hw tlacitka celkove, stejne jako E743, ackoliv obe varianty maji moznost DP.

Zpetne uz si muzu dovolit hodnotit 8470p po delsim casovem a intenzivnim pouzivani. Porad jsem si nezvykl na neprijemnou hranu, ale to je subjektivni nazor. Pridal bych indikace stavu viditelne i za dokovani, pridal bych paletu hw tlacitek pro ovladani, vyrazil bych klavesnici a protahl smerove sipky do tela tak, aby mely plnou velikost bez kompromisu. Mista je dost a mozna bych prezil i chiclet, ackoliv pouziva se relativne dobre. Touchpad lze vypnout (nepouzivam ho) a pointsticku pridat prostredni scroll. Ne jedni stranu jsem s nim mnohem spokojenejsi nez s T420s, ale klavesnice z T410 s hmatovym rozlozenim zustane neprekonana. Jeste bych posunul fingerprint nekam, kde ho obcas nespustim omylem.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod malcolmX 16. 5. 2014 15:22

Par postrehu z praxe (mj banky, (opravdu) velke it firmy atp)...

* externi klavesnice a mysaci, casto prgaci pisici vsemi 10, takze ntb klavesnice atp se az tolik neresi
* stale castejsi prechod cloud/virtualizace (vykon on demand)
* casto se kouka na mobilitu, co s tezkou/velkou workstejsnou
* par dB sem/tam se fakt neresi
* lide jsou az prilis vytizeni nez aby resili mouchy a bidny stav soucasnych ntb (to je tak zabava pro adminy/hw'are)

Ono je trochu smutne, kdyz mate na stole hw nejvyssi konf daneho ntb modelu, ale ten vykon vyuzivate jen prilezitostne a i pak je smesny proti o hodne levnejsimu desktopu...
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 16. 5. 2014 16:17

S tím se dá souhlasit, až na detail, že kdo kupuje workstation, většinou ten výkon potřebuje, jinak by koupil kancelářský notebook (Thinkpad T, Elitebook -P, Latitude, atd...)
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod swarm 17. 5. 2014 08:28

Matysek: Právě že všechny Fujitsu postrádaj HW tlačítka i u trackpointu a vzhledem k tomu, že to tam ani není řešené oklikou jako u Lenova a ještě jde plocha mačkat pouze dole, celý TP tím úplně ztrácí smysl. Když pak ani ten touchpad neni extra třída, tak je to prostě problém.

Přední hrana u 8470p imho neni subjektivní názor. Existují jasné parametry, jak je pohodlné mít ruce a překážka v podobě vysoké hrany znamená méně pohodlný ohyb v zápěstí... a obecně když něco tlačí do ruky, tak to taky neni příjemné. Tahle výtka je k těmto HP poměrně častá. Stejně jako podle mě milióny lidí zavíraj průvodce fingerprintu kvůli jeho dementnímu umístění na většině HP notebooků (zajímavý, že jiní s tím problém nemají, pouze HP, a to už roky). Kurzorové šipky to samé. Ideální by bylo, kdyby se do HP vrátila ta předchozí klávesnice, která měla šipky předsazené, okolo nich mezeru, pravý sloupec měl taky mezeru a F1-F12 byly řazené do bloků. Není to ještě tak dávno, co takovou klávesnici HP mělo a přišla mi jako jedna z nejlepších: http://www.notebookcheck.net/fileadmin/ ... 2a2_02.jpg

Pokud jde o tlačítka trackpointu. Strašně mi prostřední chybí, protože ten scroll trackpointem je strašně pohodlný. Nakonec to na elitebooku řeším tak, že si přepnu pravé trackpointu na funkci prostředního, protože ho používám častěji než funkci pravého. Když chci pravé, tak tapnu dvěma prsty na touchpad, nebo zmáčku pravé u něj (HP má možnost nastavit funkce obou sad tlačítek odděleně). S tímhle setupem jsem se celkem naučil žít.

-- 17. 5. 2014 08:31 --

malcolmX: Jo, je to tak. Proto někteří výrobci dokonce rozlišují business a professional. Protože to první je kategorie, která se dnes ve velkém dodává do míst, kde to slouží v hlučném openspace 99% času zavřené v dokovací stanici. Poslední roky je v módě brát notebook i tam, kde by stačil desktop čistě pro dobrý pocit v případě, že by si zaměstnanec chtěl dodělat práci doma.
swarm
VIP uživatel

Další stránka