NTB na VŠ a hraní do 20k

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod L3clerk 30. 6. 2014 12:30

Dobrý den,
sháním notebook do 20 tisíc, ale pořád se nemůžu rozhodnout jaký vybrat, proto bych potřeboval pomoct.

Určení notebooku
Na VŠ bude určitě nějaká ta práce v CADU, Inventoru. Dále bych na něm chtěl stříhat video a hrát hry. Jednalo by se spíše o nějaké onlinovky (World of Tanks). Na náročnější hry mám stolní počítač.

Odolnost
Vzhledem k tomu, že je na VŠ, tak ho asi budu přenášet. Nějaké půlkilo navíc nehraje roli. Mám na to batoh.

Výdrž na baterie
Vzhledem k tomu, že ho asi budu používat i ve škole, tak by to chtělo co nejlepší výdrž v klidu.

Dále bych chtěl aby měl rozlišení 1600x900 nebo 1920x1080. (1366x766 už je asi moc malé). Velikost tedy 15,6 nebo 17". SSD bych později dokoupil.

Co jsem se tak díval, tak se mi nejvíce libily tyto stroje:

http://www.alza.cz/asus-n56vv-s4028-d520127.htm
+ Výkonná grafika, FHD rozlišení, Asus Cashback ( vrátili by mi 1500kč zpět)
- asi menší výdrž na baterku :( , nevim jak je tam s kvalitou

http://www.alza.cz/hp-probook-470-d475339.htm
+ ucházející grafika, podle recenzí je kvalitní, asi i dobrá výdrž, (možnost dokoupit 9-čl. baterii)
- 1600x900 rozlišení

http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge ... 504794.htm
+ dostatečná grafika, 8gb ram, kamarád má podobný ale jen s integrovanou grafikou a vypadá kvalitně,
- vyšší cena, dost lidí s ním má nějaké problémy

Vůbec nevím, který si vybrat. Kdyžtak poraďte i něco dalšího. Díky
L3clerk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 30. 6. 2014 12:57

Naopak, pokud si chceš vůbec něco zahrát na notebooku do 20 tisíc, je rozlišení 1Mpix nutnost. Ovšem na práci v CADu a Invertoru je to zase trochu málo.
K tomu dlouhá výdrž na baterie a zjevná odolnost...

Mnoho myslivců, zajícova smrt ;-)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod L3clerk 30. 6. 2014 13:44

No tak jasný, ale nic náročného hrát nechci. WoT na minimální detaily náročné moc není. Ta práce v CADU (Inventoru) asi bude jen nouzovka pokud nebudu moct zrovna být doma na PC.
L3clerk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 6. 2014 16:10

Můj POW: Buď budeš hrát a nebo budeš studovat, nic mezi moc nejde a už vůbec né u ntb za 20k Kč, kdybys měl 2x větší rozpočet tak by jsme asi něco vymysleli.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod L3clerk 1. 7. 2014 06:42

Tak to asi vypadá na tu E540, na to moje hraní to bude určitě stačit. :)
L3clerk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 7. 2014 07:53

Pokud ho chceš nosit tak výpusť z hlavy 17" lépe i 15" a hledej v 14"

Na přednáškách je nejlepší kombinace papír a tužka. Na cvikách budeš mít přímo wks, v labinách se možná bude hodit. Na VŠ technického směru je ntb spíš jen na krácení chvíle. Většina těch co na ntb hráli na přednáškách a po každý když se dalo neprolezli prvním semestrem.

Já bych ti doporučil počkat první semestr až zjistíš co tě vlastně čeká :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Loader 1. 7. 2014 14:33

Přesně tak. Vyčkej, koupit můžeš kdykoliv.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Junior

Odeslat příspěvekod L3clerk 1. 7. 2014 20:39

OK, to bude asi nejrozumější. Díky za rady :)
L3clerk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LO.OG 11. 7. 2014 09:31

Řeším podobný problém, také se chystám na vysokou školu a potřebuji místo stolního počítače něco přenosného. Rozpočet: Původní strop jsem si nastavil na 16 000, ale pokud bude něco opravdu zajímavého, tak bych mohl jít na 20 000.
Určení/velikost: Jak už bylo zmíněno, účel nákupu je vysoká škola, takže vysoká mobilita, rozumná váha, vyšší výdrž baterie, display do 15,6". Rád bych, kdyby bylo možné rozběhnout třeba Far Cry 3 na minimální detaily, ale není to podmínka.
Hardware: Rád bych Full HD, úplně nejlépe matné IPS, ale nedělám si iluze. RAM by stačili snad 4 GB, ale více by bylo lépe. SSD by bylo nejlepší nebo kdyby byl notebook s mechanickou, tak tam bych dal SSD do rámečku místo mechaniky.
Má cenu v této cenové hladině přemýšlet nad ultrabooky? Co do přenosnosti nemají konkurenci, ale děsí mě prakticky nemožnost opravy..
Tady něco, co mě zaujalo.
http://alza.cz/acer-aspire-v7-582p-blac ... -yZJ7w_wcB
http://www.alza.cz/acer-aspire-v7-582p- ... -yZJ7w_wcB
http://alza.cz/asus-n56vv-s4027h-d458882.htm
LO.OG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 7. 2014 10:08

Spatny odkazy...

Pokud chces něco mobilniho chce 14" a mensi ;)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod LO.OG 20. 7. 2014 12:30

Za špatné odkazy se omlouvám, nicméně všechny odkazované byly stejně 15" :-)
Při výběru z 14" se mi nejvíce zalíbil tento Acer .
Akorát všeobecný dotaz na ultrabooky, skutečně se jedná o vysoce spotřební zboží, takže 2 roky a výměna? Rád bych, kdyby notebook se mnou vydržel celá vysokoškolské studium..
LO.OG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 7. 2014 12:36

To jak dlouho notebook vydrzi urcuje jeho zaruka. Tak to dnes proste je. Pokud chces ntb na 5let hledej ve vodach bysnis stroju kde si zaruku na 5let snadno dokoupis.

UB jsou vetsinou nalesteni krasavci, nic vic. Osobne tuhle modu moc nechapu, co ze to ma vykon jak 5let starej stroj hlavne ze je to tenke....

+ plati co jsem psal puvodnimu tazateli ;)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod LO.OG 21. 7. 2014 20:17

Co se týče byznys strojů, tak tam se, ale bavíme o trochu jiné cenové hladině, ne?
Jinak tento Acer jsem volil z důvodu velice kladných recenzí, kdy při malých rozměrech nabídne poměrně pěkný výkon a dobrou výdrž.
LO.OG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 7. 2014 20:18

Vůbec :)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod LO.OG 21. 7. 2014 22:17

Mohl bych poprosit o nějaký typ? :-) Když jsem hledal notebooky v kategorii 14", tak mi to nic kloudného mimo UB nevyhodilo..
LO.OG
Kolemjdoucí

Další stránka