Dell Inspiron vs Latitude

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod alfah4ns 20. 7. 2014 21:36

falcons:
než ten latitude bys měl výhodnější vzít HP 850, nejnižší konfig s FHD je za pěknou cenu a je to na úrovni vyšších latitude řad.
Precision M4700 bude mít dost výkonu na CAD, Quadro 2000m už není žádný entry model., samozřejmě, doplnit RAM, která bude nejspíše limitována na max 16 GB (32GB, tzn. 4 sloty umí většinou jen i7QM verze workstationů, mají jiný chipset), nějaké výpočty budou samozřejmě limitovány i5.
Upřímně, nevím, jestli bych do toho šel, když už 15', tak FHD a i7QM.
Tohle je mimo stůl/dock nepoužitelné, to už můžeš rovnou jít do nějakého 14' workstationu, i když bude v CAD o dost slabší a více se zahřívá, no s 14' 1600x900 (FHD IPS konfigy drahé) se už dá nouzově něco dělat + ten ntb není zas tak drahý.
http://www.notebookcheck.net/Review-HP- ... 091.0.html
O tom bych totiž uvažoval na studia já, být znovu ve výběru. +domů externí LCD.

Jinak něco přes 30k se doprodávají Fujitsu Celsius H720 s i7QM, Quadro 1000M a FHD. Vyloženě plný full-load bez podtaktování ale neustojí, to bys musel do dell precision nebo HP 8570w či novější HP Zbook 15, jenže to už je 40k a výše.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Dusan 21. 7. 2014 07:34

Pridal bych jeste pohled z druhe strany. Pokud ten notebook planujes tahat po vsech certech a dablech mezi domovem/koleji a ruznymi poslucharnami na vejsce a to vsechno po cele dny po pet let, tak bych se zameril primarne na mobilitu. Dneska ty stroje maji takovy vykon, ze slusne zvladne jakykoliv lepsi notebook celkem cokoliv, ale tahat se po cely den s tezkym notebookem se zatracene pronese. Uplne mimo misu mi prijde navrh kupovat skoro trikilovy Precision, protoze ten budes proklinat po par tydnech.
Jako zakladni parametry bych tedy videl hmotnost a vydrz na baterii, protoze v poslucharne se pokazde nedostanes k zasuvce a potrebujes i tak fungovat, vykon je uz vyrazne sekundarni, velikost displaye nezajimava, protoze kdyz clovek potrebuje vetsi obrazovku tak muze vzdy pouzit externi display, ktery je uplne nekde jinde proti jakemukoliv notebookovemu.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 21. 7. 2014 08:12

V posluchárně ntb akorát tak zavazí (na strojařině).
Ale jinak jo, menší ntb + ext. LCD ideál.
I přesto se zaměřovat na korporátní sektor, tzn. latitude/precision/elitebook/zbook, atd..., protože jinde nedostaneš 5let záruku.
Třeba ten ZBook 14 má přepínatelnou GPU a 1.8kg.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod falcons 21. 7. 2014 08:40

na prednasky je zbytecne ntb tahat, tuzce a papiru se nic nevyrovna (na strojarne), potom na cvicenich, kde je nutne pracovat na pc, tak jsou jiz jimi vybaveny, tedy ntb se uzivi pokud se treba delaji projekty, kdy si takle kazdy donese co uz ma, nebo treba v laborkach, ale ovsem neni problem si to donest na flashce a pustit u nekoho kdo ntb bere, nebot proc by 4 lidi brali kazdy ntb, kdyz ho vezme jeden a ostatni si to pusti u nej a prokonzultuji si to tam (takle to fungovalo u nas)
falcons
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 7. 2014 10:17

Pod to se podepíšu, u nás taky.

Ono obecně myšlenka že VŠ = nutnost notebooku je docela lichá...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod alfah4ns 21. 7. 2014 12:54

Ale tak jo, zejména na humanitních oborech je ntb i vhodný, tam bych psal ve Wordu celé přednášky.
Ale technika = hodně obrázků a vzorců + jejich odvozování.
Na nějaké snahy zachytit to do el. podoby v průběhu přednášky přes nějaké vzorce nebo kreslící program není čas, to by musel mít jedině kovertibilní tablet s perem. A stejně je pak tužka + papír lepší.
Nicméně, to už jsme poněkud OT (všichni).
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod dockalacek 21. 7. 2014 13:35

Mě trochu zaráží, že tazatel trvá na 1TB disku, dotykovém displeji, což jsou za mě irelevantní požadavky, tady jde o kvalitu. A výkonu má většina dnešních notebooků víc než dost.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod falcons 21. 7. 2014 13:47

Z dotyk displaye uz zdase slevil
falcons
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 21. 7. 2014 14:00

Jj, ale přišlo mi, že je trošku problém mu některé věci rozmluvit. Že sem přišel, abychom mu spíš jeho volbu posvětili, než konstruktivně diskutovat (alespoň na mě tak v prvních příspěvcích pod svým dotazem působil).

A k tomu nadávání - ono se nadává na každou značku, určitě by se něco našlo i na Dell. A tohle se netýká jen notebooků nebo i grafik, ale i disků, aut, spotřební elektroniky. Vždycky se najde někdo nespokojený, respektive je to i o štěstí a náhodě, 100% spolehlivost nemá asi nikdo.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod alfah4ns 21. 7. 2014 14:06

A k tomu nadávání - ono se nadává na každou značku

Pravda, zrovna Dell toho má na triku docela dost. Sám mám tu značku rád, jsem majitelem jednoho z jeijch notebooků avybírat teď nový notebook, věděl bych, co bych chtěl jako další (viz začátek tohoto vlákna).
Ale ze zkušenosti s Dellem bych od něj bral pouze profi řady (latitude/precision)
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Darebak95 21. 7. 2014 21:32

Bože někteří mě tady opravdu přijdou naprosto mimo... Wowko ani lolko jsem v životě nehrál.. to ze začátku... z dotykového dipleje jsem jako prioritu zrušil snad v druhém příspěvku a za 3. ne každý je pražák... já asi budu jezdit na týden do prahy s tužkou a papírem a budu odříznut od světa (pomineme že mám chytrý telefon)... někteří tady dělají jakoby v životě nezapli hru a povečerech pouze poslušně počítají příklady..

takové rady jako že se mám zaměřit spíš na mobilitu oceňuji, ovšem když mi kamarád ve 3. ročníků řiká že na 15,6'' to zvládnu a tudíž nepotřebuju externí monitor... Jen doplním že nejdu na strojní inženýrství ale na výrobu a ekonomiku ve strojírenství ;-)

PS.: a to že potřebuji 1TB disk a děláte tady ze mě za to debila, to mně taky přijde směšné, zkrátka mám spousty dat (fotky a jiné) které potřebuji a chci mít v tom notebooku a ne tahat s sebou externí disk..
Darebak95
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 7. 2014 21:34

Tak se nediv když to s tebe leze jak s chlupaté deky.... Takže jdeš na ekonomku v podstatě.

jo tak když kamarád říká že to zvládneš tak to zvládneš. Kolik měl kamarád notebooků ?

Já jít znovu na školu tak bych šel do 12" ntb + dock + monitor. Nebo snad kamarád říkal že 15,6" je ergonomický ? A lehký na tahání ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Darebak95 21. 7. 2014 21:40

Začneme od začátku, dobře, omlouvám se. Notebook do 40 000 kč. Již brzy student 1. ročníku na strojárně - Výroba a ekonomika ve strojírenství. Požadavky: kvalita - důvos proč upřednostňuji Dell, 1TB disk, Výkon (i na hry - FIFA jediná hra které sem se kdy na počítači dotknul a chci si ji zahrát bez problému), s 15,6'' mám zkušenosti a tato velikost mi vyhovuje, proto ji upředostňuji, netrvám na ní.
Darebak95
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 7. 2014 21:44

Takže ekonom. Skoro student. Počky si až nastoupíš a zjistíš jak to funguje.

Kvalita a proto Dell ? To je dobrý.... HP EliteBook, Lenovo ThinkPad T, Fujitsu Portége, Acer TravelMate na tom budou stejně.

Stejně jako Dell dělá krámy, tak i ostatní výrobci.

Chceš numeriku ?

Výkon je na tu Fifu ?

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Darebak95 21. 7. 2014 21:56

ještě jsem neslyšel o horší kvalitě služeb než HP a právě Lenova :-)))
Darebak95
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka