Notebook do školy

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Romansavolam 10. 8. 2014 11:25

Zháňam notebook do školy (strojné inžinierstvo), musí zvládať autocad, alebo matlab.. 15 palcová obrazovka, ideálne lesklá. Mohol by mať aj lepšiu grafickú a zvukovú kartu. Strop 450 EUR. Do notebookov sa vôbec nevyznám, potrebujem poradiť :D
Romansavolam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 10. 8. 2014 11:31

lesklá obrazovka se používá leda k přehrávání filmů. Na seriozní práci slouží matné obrazovky.
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ub40 12. 8. 2014 16:13

Lenovo G500 s Win8, bez OS
ub40
Junior

Odeslat příspěvekod Hrochman 30. 8. 2014 15:52

Asus X552EP-sx003h

-- 30. 8. 2014 15:52 --

Asus X552EP-sx003h
Jsem zapřísáhlý Linuxák, nesnáším Mrkvosoft, Wokna, Opice. Mám rád stabilní Linux a Open-source programy. U Mrkvosoftu nemám rád nestabilitu. Používám distra jako Ubuntu, Linux Mint, nebo OpenSuse. Zkus je taky :-)
Hrochman
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 8. 2014 15:56

To je dotaz jako bota...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod ahoj1234 30. 8. 2014 20:12

eLzyx píše:lesklá obrazovka se používá leda k přehrávání filmů. Na seriozní práci slouží matné obrazovky.

Toto mě vždycky dostane...Proč nemůže používat co se mu zachce? Já taky používám na práci Macbook Pro a oproti předšelýmu(matnýmu) Lenovu si ho nemůžu vynachválit po stránce displeje. Matný povrch znehodnocuje barvy. To je jak když potkám někoho, kdo mi řekne, proč používám Blackberry v dnešní době. Tady ty "společenské předpisy" typu každej musí mít iPhone a na práci jedině matnej displej mě vždycky dostanou :D
ahoj1234
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 31. 8. 2014 01:57

Ono je to vzdy o konkretnim panelu.
Vsechny stolni profi LCD jsou matne /eizo cg, atd/ a nejlepsi panel osazovany do dnesnich beznych ntb taky /FHD s 10bit barvami a wide-gamutem, najdes v nekterych profi ntb napr.od hp/dell/. Proti 6bit /+frc/ v macu je prece jen jinde.

U macbooku je leskly povrch treba pro mne jednim z duvodu, proc bych si ho nekoupil. Jenze ja ten ntb pouzivam i mimo prostory s omezenym osvetlenim.

Jinak autocad a leskla obrazovka, no jak chce...hl.classic prostredi /cerne pozadi, svetle cary/ bude "fajne".
Je fakt ale, ze v teto cene budou vsechny ty lcd hnus.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Yarda 31. 8. 2014 08:13

Skrzevá AutoCAD se zkus obrátit i sem:
www.cadforum.cz
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior