Macbook s windows 8.1 v parallels

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod hnedahlava 3. 9. 2014 13:30

alfah4ns: Nevyhodou toho HP je tragicka vydrz na baterii, nepouzitelne repro a na praci s Photoshopem se vice hodi ten Dell diky suprovemu rozliseni, ktere je skoro 3x vyssi nez v pripade toho HP ;)
Naposledy upravil hnedahlava dne 3. 9. 2014 13:34, celkově upraveno 1
hnedahlava
Junior

Odeslat příspěvekod Hornster 3. 9. 2014 13:32

nechci hezký notebooku, Hp by se mě líbilo, ale jak si řek je to kus šutru a na to, že ho pořád přenáším se mě moc nelíbí
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 9. 2014 13:46

A co gamut ?

Kupovat MBP a dávat tam Win je <|> sorry
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Hornster 3. 9. 2014 13:49

windows poběží v parallels ty se o gamut postarají ... ale tohle vlákno jsem založil s tím, že sem doufal, že budou lidi co už to řešili a řeknou mě zda je to možné nebo ne

řekněme si pravdu jako designer dávám přednost spíše applu než dellu (hp rozhodně ne)
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 9. 2014 13:51

jak se paraellels postarají o gamut :hm Když o gamut se stará LCD a GK, ta v MBP to prostě neumí.... 10bit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Hornster 3. 9. 2014 14:05

aha takhle to myslíš, no dělám design aplikací takže mě stačí 8bit - stejně mám na stole eizo co dá max 8 bit, 10 by mělo pokud bych dělal tištěnou grafiku a to je minimální
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 9. 2014 14:38

to pak jo, tady stačí 8bit sRBG, 99% userů i tak více neuvidí (a myslím, že ani OS defaultně nepracují s 10bit a widegamutem)
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 9. 2014 14:46

Jako MBA je dobrej multimediál, ale né pracovní stroj (prostě nemá NBD není pracovní) a degradovat ho tím že tam dáš Win mi přijde přitažený za vlasy.

To vemu radši slabší HW s NBD a tělem jako šutr ;)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Hornster 3. 9. 2014 14:49

nebudu tam dávat windowsy natvrdo, budou v parallels a photoshop a ostatní bude v Mac OS X, ve windowsech bude jen wisual studio (zase parallels)

jako pracovní je dost abstraktní pojem, pokud zvládne to co potřebuju (plynulost a rychlost v parallels) tak je pracovní, pokud ne, tak není

Pokud se macbook nějak porouchá, tak náhradní mašinu mám a zvládnu bez něj týden být (klidně i měsíc), ale snad se to nestane :D
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 9. 2014 14:54

s náhradní mašinou ani to NBD řešit nemusíš.

Jinak, ano, označení "pracovní ntb" je trochu zavádějící.
Přesnější je v zahraničí zavedené business nebo corporate notebooks.
Prostě jsou to ntb, které se dělají primárně do pracovního nasazení hl. ve firmách, takže jiný servis, vyšší kvalita/odolnost (se počítá, že zaměstnanci se o to nestarají tak, jako by to bylo jejich), dockina, delší plánovaná životnost (firmy kolikrát mění HW až po 4-5 letech), tzn. tohle záruky jsou schopny porkýt (ty 3r jsou základ, všechny tyhle stroje mají možnost prodloužení na 5let + připojištění proti polití, pádům, atd.), taková nepsaná podmínka je i matný displej.
Jinak vevelkých firmách se to taky řeší často více stroji, kde se v případě problému jen prohodí HDD a jede se dál.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Hornster 3. 9. 2014 15:03

ano, ale tento problém řešit nemusíme, v případě krize mám k dispozici náhradní mašinu, takže by nebyl problém pracovat odjinud

ale děkuji za další pohled na věc :)

rád bych se ale vrátil k pointě a ta je zda vůbec bude možné v parallels procovat stejně svižně jako na dell inspiron 15i (parallels bude mít vesměs stejné parametry - 4 jadra 8GB RAM)
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 3. 9. 2014 15:05

Hornster : Odkud jsi ?
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Junior

Odeslat příspěvekod Hornster 4. 9. 2014 14:23

tak je rozhodnuto, bude to macbook pro 15 retina a to z důvodu využívání photoshopu, ale hlavní otázka ... nevíte někdo zda je možné používta zároven Parrallels s Visual Studiem a Mac Os X s photoshopem? nebude to moc pomalé?
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod AlcatrazCZ 6. 9. 2014 13:40

Ne pravděpodobně to nikdo neví. hádej proč, můžeš třikrát ;)
AlcatrazCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hornster 7. 9. 2014 22:41

tak nejde mě přímo o visual studio a photoshop, ale spíš obecně když budu zatěžovat parallels, tak jestli k tomu budu schopný pracovat i s hostem což bude mac os x
Hornster
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka