Ultrabook - Inspiron 15z/IdeaPad U530 - Škola/výdrž baterie

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Nosferattu 3. 9. 2014 13:20

Ahoj,

rád bych si nechal poradit od zkušenějších. Hledám ultrabook na VŠ.
Požadavky:
    - Cena do 20 000
    - Reálná výdrž na baterii 7 hodin a více
    - Nejlépe SSD disk - aspoň na OS
    - Sloužit by měl na práci ve škole - zápisy, kancelářské aplikace etc. a také zábavu doma. Rád bych si občas zahrál nějakou hru přes LAN, nebo nějakou novější hru(2010+) baví mě práce v CAD aplikacích(SolidWorks) a občas tvorba internetových stránek.
    - Velikostí ultrabooku si nejsem úplně jistý, ale nejspíše 14'' a více
    - Vzhledem k nárokům na hry a 3D aplikace nejspíš dedikovanou grafickou kartu NVidia a procesor Intel i3/5/7
    - Další velké plus by bylo FULL HD rozlišení,
Zatím jsem našel 3 (pro mě) kvalitní kousky:
Lenovo IdeaPad U530 - http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-u530-silver-touch-d2145869.htm
Dell Inspiron 15z - http://www.alza.cz/dell-inspiron-15z-ultrabook-stribrny-d478115.htm
Dell Inspiron 15z Touch - http://www.alza.cz/dell-inspiron-15z-ultrabook-touch-d428759.htm#recenze
Srovnání - http://www.alza.cz/porovnani.htm?c=NJ315d;NJ314c4;NT319i3f;

Mezi těmito ultrabooky jsem opravdu na vážkách. Různě se u každého kříží klady a zápory. Kdy například u výše zmíněných ultrabooků Dell je stále starší platforma Ivy Bridge a menší výdrž na baterii, ale je zde 32GB SSD.
Mě osobně se možná více líbí Lenovo IdeaPad U530. Koukal jsem na zahraniční recenze, konrétně http://www.notebookcheck.net/Review-Lenovo-IdeaPad-U530-Touch-Notebook.115269.0.html kde reálná výdrž na baterii se zapnutou Wi-Fi dosahovala kolem 10 hodin, ale byl testován model s procesorem i7 a 128GB SSD a zde si nejsem jistý, jestli tyto odchylky můžou mít vliv na výsledek testu. Co myslíte Vy?

Budu rád za komentáře ke stávajícím ultrabookům, případným novinkám se nebráním. Díky!
Nosferattu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 9. 2014 13:26

Musí to být novej stroj ?

Ultrabook + GK + 7h = utopie /do 20kKč
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Nosferattu 3. 9. 2014 13:50

A výše zmíněné to nesplňují? Nepotřebuji aby výdrž byla 7h při práci v Solidu nebo hraní her, ale pro použití ve škole - jednodušší programy(office, DreamWeaver, etc.) a když přijdu domů, abych si mohl zahrát nějakou hru na napájení.
Když už jsme u toho, koukal jsem, že starší hry zvládnou i integrované GK - Intel HD Graphics 4000/4400 relativně bez problému.(AC 3, CoD Black Ops, ...) Tudíž mě napadlo, že pokud by namísto a dedikované GK poohlížel i po Ultrabooku s integrovanou grafikou, mohla by být výdrž větší a herní zážitek srovnatelný.
Nosferattu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 9. 2014 14:14

Já bych se vys.r.... na ultrahustokrutobooky a šel do mírně jetýho pracovního modelu. Lenovo ThinkPad T, Dell Lattitude, HP EliteBook/ProBook
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 9. 2014 14:28

jenže chce i hry -> business stroje s IGP padají. A než do staršího ntb s grafikou, to raději novější, o třídu níž, s plnou zárukou.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 9. 2014 14:37

Ale zase píše že na ty co chce hrát mu stačí IGP ;)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod rasca25 3. 9. 2014 15:29

hru spustíš i na igp, ale hraní te hry je neco uplne niečo iného !
Nemajte predsudky, ale overujte ich.
rasca25
Junior

Odeslat příspěvekod Nosferattu 3. 9. 2014 16:05

Všem děkuji za rady. Když se zde píše o těch hrách, nepotřebuji hrát nejnovější kousky, bohatě stačí klasické LAN hry(Warcraft, CS), popř. WoW nebo nějakou klasiku - Gothic Arcania, ...

Jinak jsem koukal na výše zmíněné kousky, ale to je cenově (30k) nad rámec mých možností a kupovat bazarový ntb, zase bych chtěl, aby mi to na VŠ(nejlépe i po) vydrželo.

Jak jsem říkal, připadným změnám se nebráním, tudíž jestli by byla možnost i kvalitního ntb, ne ultrabooku, byl kvalitní a splňoval aspoň základní věci (cena, baterie 7h, SSD, kvalitní displej) není problém ustoupit a vzít klasický ntb.
A když už jsem psal o tom SSD, při pročítání nějakého topicu mě napadlo, že bych vzal slušný ntb řekněme do 17k a za zbylé 3k koupil SSD(120/250) a vyměnil jej. Byl by to dobrý nápad?
Nosferattu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 9. 2014 16:10

Pokud chceš aby ti to ny vŠ vydrželo vem to co píšu ju, cca rok starej a prodluž záruku na dobu 5 let a jdi za vodou, jinak ti NIKDO nezaručí že ten notebook přežije byť třeba den po záruce.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Nosferattu 3. 9. 2014 16:37

Když koupím bazarový, dejme tomu 1 rok starý, tak už vůbec nebudu vědět, co kupuji a jaké má vady, nemluvě o baterii, která po 1 roce část své kapacity ztratí.

To opravdu není kvalitní note/ultrabook do 20k? Já myslel, že low-end jsou za cenu 10-12k, ne 20k :?:

\\EDIT
A ultrabooky, které jsem zmínil já jsou špatné proč?
Nosferattu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 9. 2014 17:16

Jsem na mobilu ve zkratce.

Kdyz budes mit 5 let zaruky -rok, neni co resit.

Baterka bude bud po roce ok a nebo bude mit smejdsky clanky a bude kaput tak jako tak.

In general nejsou spatne, ale vidim spoustu lepsich alternativ.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Nosferattu 3. 9. 2014 17:33

Díky. Když už jsme u toho, našel jsem Acer Aspire V5-573G Iron - http://www.alza.cz/acer-aspire-v5-573g-iron-d500964.htm#popis a recenzi zde http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-V5-573G-54208G50aii-Notebook.99264.0.html

V testu dosahoval celkem dobrých hodnot, kdy dokonce na baterii při surfování zhruba 7h.
Nosferattu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sand.dollar 3. 9. 2014 19:16

Nedávno jsem řešil nový notebook s téměř identickými parametry, jako chceš ty. Do 20 000 a SSD se prostě nikdy nevejdeš - SSD budeš muset minimálně dokoupit a třeba u Sony ti výměnou padne záruka.

Za sebe jsem došel k Lenovo Yoga 2 Pro. Stojí 28 000, ale dá se koupit i použitý. Máš i tablet a můžeš ho mít i v hezké (např. oranžové) barvě. Šasi je prý kovové. Vysoké rozlišení a tablet oceníš při čtení skript. Pozor na podezřele levné modely dovezené bůhví odkud - to na vlastní riziko. V zimě velmi pravděpodobně vyjde Yoga 3.

Btw. pokud opravdu chceš parametry jaké píšeš (i hraní her), tak 20 000 ti naprosto krásně stačí na desktop. Na notebook je to málo.

Btw. Na CAD na notebooku taky zapomeň, dlouhodobě se tak nedá pracovat. Yoga 2 má velké rozlišení, ale 14" je málo.
sand.dollar
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 9. 2014 21:44

FHD a IGP na školní projekty stačí BOHATĚ

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Nosferattu 3. 9. 2014 21:55

Všímám si, že jsem laťku v poměru cena/parametry nastavil celkem vysoko. Nejspíš budu muset umírnit své nároky aspoň co se týče GK a ntb používat jen na práci na VŠ. Díky!
Nosferattu
Kolemjdoucí

Další stránka