Ultrabook, kancl, občas hra, do 35tis

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod dejvidek 18. 9. 2014 20:00

Ahoj,
Potřebuji koupit nový notebook a vzhledem k tomu, že sem tuto oblast delší dobu nesledoval, tak potřebuju poradit s výběrem. Použití notebooku - kancl věci, Excel, Outlook, SAP a pak občas nějaká hra (aktuálně dám občas WoT, ale času je málo). Notebook budu často tahat, tak proto můj výběr směřuje do ultrabooku. Cena +/- 30tis.

Mé požadavky, zeleně sem označil ty, přes které vlak nejede a na nich nehodlám slevit, doufám že jejich kombinace nevyřadí vše z výběru :-)

1. Velikost 13,3" nebo 14", min. 1920x1080, může být dotykový, ale nemusí.
2. Procesor min. Intel i5, paměť min. 8GB.
3. Dedikovaná grafika.
4. SSD disk 256GB.
5. Windows 8
6. Ideálně pokud výrobce nabízí delší záruku (klidně za příplatek), není podmínkou.
7. Nechci Lenovo, jejich impotentní servis nemá obdoby, takže i kdyby existovalo Lenovo mých parametrů (Yoga...) tak mi ho prosím nenabízejte.

Aktuálně co sem koukal, tak mi z toho vypadly jen Zenbooky od Asusu a to tento.

Díky za rady.
dejv
dejvidek
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 9. 2014 21:33

Tak si kup co sis vybral.

Práce = NBD a NBD != ultrabook.

Nebo jsi na tom tak dobře že vydržíš měsíc bez práce?!
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod MSa60 19. 9. 2014 09:19

Asi to bude dost hloupý dotaz, ale proč platí tato rovnice?

Práce = NBD a NBD != ultrabook.

Mám téměř úplně stejné požadavky jako dejvidek. Co vubec nove Zenbooky? Jaka bude cenovka a kdy budou v prodeji v CZ, ví se?

dejvidek: Co je spatneho na Lenovu a jeho servisu? Yogu2 jsem uvažoval. Nějaké špatní zkušenosti? Nezlepšilo se to?
MSa60
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 19. 9. 2014 09:30

ad. servis Lenova - rozlišovat, prosím, servis multimediálních/domácích ntb (ideapad, yoga apod. hračky...) a pracovních tříd (thinkpady).
v prvním případě centralizovaný servis ne úplně nej kvalit, ve druhém rozsáhlá síť autorizovaných partnerů s možností dokoupení next business day onsite.
S tím, že tyto servisy dělají mnohdy i několik značek, třeba HP, Fujitsu, atd., jejich seznam najdeš na stránkách výrobce ntb.
Situace je u jiných výrobců, např. HP, podobná, prostě vývoj i servisní zázemí multimediálů a pracovních ntb jsou skoro jako dvě různé firmy pod jednou značkou.

vysvětlení rovnice:
NBD = next business day onsite -> problém -> telefon -> další den u tebe technik, na místě opraví.
mutliedmiální notebooky: zpravidla bez pokročilejších serv. možností, primární jsou VŽDY ntb určené pro corporate prostředí.
Máš-li záložní PC/ntb, tzn. můžeš si dovolit být několik týdnů bez pocčítače, pokud se pokazí, není problém a řešit nemusíš.

nutnost dedikované grafiky razantně snižuje možnosti výběru mezi profi ntb, které by jinak mohly připadat do úvahy (Dell E7440, HP 840, Lenovo X série, apod)
kukni i na vyšší řady acer travelmate, nestojí sice nejméně, ale pořád v porovnání s konkurencí nejsou nějak předražené, mají pěkné konfigurace, nejsou špatné a NBD onsite je taktéž možno dokoupit, jako pro každý jiný pracovně zaměřený ntb.

Yogu, apod. vypusť.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod dejvidek 19. 9. 2014 09:41

Neschopnost servisu Lenovo je v z mých zkušeností nejhorší. Nezmění to ani fakt, že u Thinkpadu je možná situace lepší, nechci Thinkpad, sem ochoten za ntb zaplatit a očekávám nějaký servis, domluva se servisem Lenovo v Německu je prakticky nemožná. Naopak když sem potřeboval, tak např. Asus v Ostravě vyšel vstříc. Jak říkám Lenovo ne. Je to můj názor z mnoha mých zkušeností, ne od kamarádů nebo z diskusí na netu. Podobně hrozný servis měly i notebooky Sony. dejv
2alfah4ns: Díky za tip, kouknu i na Acery.
dejvidek
Junior

Odeslat příspěvekod MSa60 19. 9. 2014 11:00

http://www.alza.cz/acer-travelmate-p645 ... 171089.htm Povazujete toto jako vyšší řadu acer travelmate?
MSa60
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ahoj1234 19. 9. 2014 11:36

To nějakej blud od Pythona, nevím proč by nějaká směšná myšlenka zdejšího přispívajícího měla platit na všechny. Že seš ty tak závislej na notebooku, že bez něj měsíc neobejdeš je pěkný, ale normálně pracující člověk má ve firmě, popřípadě v rodině, k dispozici několik dalších NTB.
ahoj1234
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 9. 2014 11:39

Nevím proč bych měl ThinkPad servisovat v Německu.... Ano Ideu jo, ale z mého pohledu je lepší Němec jak Polák.

Mrkni na Swarmův blog. Testoval tam tenhle typ strojů každý má plusy a mínusy.

Ahoj:
Já neříkám že to tak musí platit pro všechny, jen prikládám svůj POV. Plno živnostníku nemá tuny noteboooku. V korporacích je to tak že ti vyndají hdd daj dl jiného stroje a pak řeší ten rozbitý, ale to nebude tenhle případ.

Ale že by to byl blud :hm ale na tvoje "hejtování" jsem zvyklej ;)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod alfah4ns 19. 9. 2014 21:31

Stejne kolikrat stejny servis dela thinkpady, probooky/elitebooky, dell, fujitsu, toshibu...
Ono by to ani jinak neslo, kdyz potrebujes, aby byly servisy v kazdem vetsim meste, si vem, kolik by jich muselo byt...

Centralni servisy pro domaci hracky nepocitam, jina liga, mozna jiny sport.

Nebo proste vem neco s nbd onsite, coz umoznuji vsichni vyrobci pracovnich stroju /acer, lenovo, hp, dell, fujitsu, toshiba/, pak servis neresis, jen zavolas a pockas. Delly a nektere fujitsu maji standardne, u ostaznich za priplatek, neni nijak velky v porovnani s cenou ntb. Samo pouze pro ty pracovni rady, uz z principu rozdilneho servisu by nebylo mozne centralnim servisem pro nekolik zemi soucasne tuto sluzbu pro multimedialy zajistit. Vyjma dell, ti davaji nbd i na multimedialy. Ale i tak bych od nich bral pouze nejvyssi prac.rady.
alfah4ns
Ex-moderátor