Intel Dual Band Wireless-N 7260 - nefunkčí "n" pásmo

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod narbit 6. 10. 2014 09:09

Mám notebook HP Elitebook 840 G1 s wifi kartou "Intel Dual Band Wireless-N 7260". Doma mám wifi router TP-LINK TL-WR841N. Všechna má mobilní zařízení (mobil, tablet, dva další ntb) mají přes wifi přístup k internetu o maximální rychlosti poskytovatele (20 Mbit/s), ale přes HP notebook je reálná rychlost jen cca 4 Mbit/s. Měřím přes dsl.cz.

http://www.intel.com/p/en_US/support/hi ... s/db-n7260

Samsung S4 mini - 20 Mbit/s
Sony Xperia Z1 - 20 Mbit/s
Asus Eee 1225b - 20 Mbit/s
Dell latitude - 20 Mbit/s
Samsung Galaxy Tab - 20 Mbit/s
HP 840 G1 - 4 Mbit/s

Laboroval jsem s nastavením, ovladači (mám poslední verzi 17.1), inteláckou PROset aplikací - výsledek žádný. Nakonec jsem přišel na to, že když na routeru vypnu wifi "n", tak se HP přepojí k síti jen "g" rychlostí 54 Mbit/s místo "n"-kových 300 Mbit/s. Ale co je důležitější, rychlost internetu jde na reálné maximu 20 Mbit/s.

Bohužel tím zpomalím síť ve všech zařízeních a nemusím mít n-kový router. Neporadí mi někdo, jak s wifi kartou "Intel Dual Band Wireless-N 7260" rozchodit bezproblémový provoz v n-kovém rozsahu?
narbit
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 6. 10. 2014 09:49

Na jakém kanále ti wifi-router vysílá? Zkus nastavit nějaký nízký kanál. Pokud má karta v laptopu nastavený region USA a router ti vysílá část signálu na kanálech 12-13 (N-rychlost zabere několik kanálů), tak se laptop nedokáže připojit plnou rychlostí.

Pokud by to pomohlo, pohledej v ovladačích karty ve správci zařízení/vlastnosti nastavení regionu a nastav CZ nebo Evropa, nebo nastavení kanálů, jestli tam není 1-11 (v Evropě se používají 1-13).
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod soban 6. 10. 2014 09:52

Nejnovější ovladače jsou nainstalované?

Na jaké rychlosti se ta karta připojí při N ku - to na jaké přenáší data na server (dsl.cz) je nám jedno.

150M? 300M? jiná?

Na N ku používáš 20Mhz kanál nebo 40Mhz kanál?

Není kanál zarušen? Co vyskoušet jiný?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod narbit 6. 10. 2014 12:36

Ovladače jsou nejnovější ze stránek Intelu. Při povoleném n-bandu je teoretická rychlost připojení 300M. Bohužel právě rychlost stahování je špatná, čtvrtinová oproti g-bandu. Viz předchozí příspěvek.

Kanály jsem zkoušel různé, pásmo určitě zarušené není. Ostatní zařízení pracují bez problému maximální rychlostí. Šířku pásma jsem zkoušel 20 i 40 Mhz.

V routeru je nastaven region CZ, zkusím ještě zkontrolovat nastavení karty. Ale myslím, že kanál jsem dal napevno 8.
narbit
Junior

Odeslat příspěvekod soban 6. 10. 2014 13:39

Region musí být nastaven i v NT na té kartě jinak neumí 12 a 13 kanál.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod narbit 6. 10. 2014 13:45

Tak nastavení regionu na kartě jsem nikde nenašel... :(
narbit
Junior

Odeslat příspěvekod soban 6. 10. 2014 15:43

No tak pak nemůžeš používat kanály 12 a 13 tím pádem si chce pohlídat aby při 40Mhz šířce si ty kanály nepoužíval.

Jinak co karta dělá když ji připojíš k jinému routeru, zda není problém s nějakou nekompatibilitou.

Máš i na routeru nejnovější FW?
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 6. 10. 2014 17:11

Notebooky maju citlivejsiu wifi a takato wifi berie signaly z hodne velkej dialky. Samozrejme niektory uzivatelia si to pochvaluju a iny nadavaju, pretoze vzdialene cudzie wifi ovlivnuju prenos. Susedove wifi nieje len to, co je vidiet cez inSSIDer, ale ja vsetko ostatne (pocitace, tablety, mobily, notebooky, hanheldy, opakovace, mostiky a dalsie wifi aj newifi zariadenia). A, ze ich je cela kopa. Tieto vecicky normalne nevidis a tvoj notebook ich moze prijimat, cim samozrejme klesne rychlost.
Ak nemas okolo seba rusenie, tak aj G-ecko dokaze ist 3.5MB/s, aspon ja to tak mam na vzdialenost 20m cez tri steny.
Specifikacia definuje, ze na 11n je mozne pouzit len WPA2/AES. Ak pouzijes iny typ sifrovania malo by sa to automaticky pripojit len v norme 11b/g. Niektore ovladace idu nad ramec normy a umoznuju aj v 11n pouzit WPA/TKIP, alebo WPA2/TKIP.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 6. 10. 2014 18:32

Zkus si pohrat s nastavenim sporicich technologii. Mel jsem podobny problem na 820 a zmenou jedne z voleb jsem se z tech cca 3-4Mb/s dostal pres 15Mb/s. Uz bohuzel netusim ktere, notebook jsem predal dal.

Tady podobne:
http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=40349
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod narbit 7. 10. 2014 07:40

zivan: Právě včera večer jsem ještě zkoušel různá nastavení, až najednou wifi běžela na maximu. Pak jsem ntb odpojil z napájení a wifi zase šla mizerně. Zkusím tedy vypnout podporu U-APSD. V nastavení ji nyní mám povolenou.

Jinak kanál mám 8, nejbližší wifi je na kanále 3. Při n-bandu používám 40MHz šířku pásma. Šifrování WPA2/AES. Řekl bych, že žádné kuriozity. :)

PS: firmware v routeru poslední a aktuální
narbit
Junior