Notebook pro slečnu na VŠ, 14" a méně, cca 18 000

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 26. 3. 2021 22:14

To má VRR?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 26. 3. 2021 22:48

Opravdu potřebuje na hraní blbě přenosnou cihlu? Nebylo by lepší jí dát desktop? Plus, dneska dostupnost rozumných notebooků je pomalu stejně mizerná, jako dostupnost grafickýck karet, páč kvůli blbcoinu je skupováno ve velkém všechno, na čem jde aspoň trochu obstojně těžit..
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 27. 3. 2021 07:34

VRR fakt nevím. G-Sync Ultimate a G-Sync. Představa co hrát a na jakém monitoru?
Větší problém bude spíš na hraní něco vůbec sehnat, sestavit.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 3. 2021 09:55

Já jsem samozřejmě ten, kdo bude do roztrhání těla hájit klasickou sestavu před notebookem, ale za prvé složit teď sestavu je buď nemožné nebo pomalu dražší než ty notebooky a za druhé ona to přenášet bude (pendluje mezi 2 městy).

Navíc nějaké kompromisy jí vadit nebudou. Já si skoro říkám, jestli by jí nestačilo něco integrovaného v nějakém lepším Ryzenu. Teď s tou i5 a HD4400 ale nespustí ani starý věci typu Mafia 2 nějak rozumně.

Už má něco vybranýho, tak na to mrknu a případně si od vás nechám poradit. Spíš jsem to tu nadhodil kvůli tomu VRR, protože to jsem fakt čekal, že to po těch letech bude standard a ne že to bude mít 5 notebooků na trhu.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 27. 3. 2021 12:20

Standart? Ani náhodou.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 3. 2021 14:37

Tak si vybrala toto: https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-gamin ... H4MmhPOChw

A k mému překvapení ten notebook dle recenze Freesync umí: https://www.youtube.com/watch?v=DeQrXflRbg8. 60-120 Hz není nic moc rozsah, ale lepší než nic. A hlavně nevím, jestli to znamená, že pod 60 Hz Freesync nefunguje vůbec nebo se jen zapne LFC. No uvidíme. Jen teda škoda, že 8GB ram tutově znamená jen jeden stick ramky, takže bez dual channelu...
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 27. 3. 2021 15:03

:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 3. 2021 15:14

Jo jo, taky jsem na něj narazil. Asi do něj jdeme. Pár korun navíc a výkon na grafice skoro dvojnásobek. A dle všeho to vypadá, že noteboky s AMD procesory při aktivaci hybrid modu opravdu umí freesync. Tak asi není co řešit.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 3. 2021 19:33

ten Legion je o parník dál co se týká zpracování... A o výkonu netřeba se bavit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků