Notebook pro slečnu na VŠ, 14" a méně, cca 18 000

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 30. 11. 2014 16:44

Tak objednán ten Asus UX303LA-R5073H.

Díky všem za rady.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulaner 2. 12. 2014 01:06

no a já, abych nezakládal nové vlákno, jen na závěr sdělím, jak jsem dopadl já s výběrem notebooku pro dceru - po mém vlákně viewtopic.php?f=907&t=1222672&p=10365958#p10365958
.
a následně ještě opěvování Toshiby Portégé Z30 si dcera po návštěvě showroomů aj. ( toho macbooka tam stejně neviděla ) postavila hlavu a řekla, že si chce vyzkoušet jednou v životě roli Apple ovce - takže tady vedle mě mám zapečetěnou krabici s nakousnutým jabkem a 13,3" Apple MacBook Air MD760CZ/B :D - koupenou ještě za slušnou cenu tady ....
.
http://www.electroworld.cz/product/poci ... -notebook#
.
má to teda jen na práci, internet, časté přenášení, žádné hry, akorát ji baví fotky - na to prý má macbook dobrý program, tak ať si vyhraje- jako otec jsem rezignoval a to apple akceptoval - akorát tam neumím nic nainstalovat, ani to nebudu otevírat
.
mám obavy, že tam vůbec nepůjde ani krabicová licence OFFICE 2007, který tu mám 3 když se ještě studentská verze prodávala- prý by se musel instalovat nějaký virtuální Windows a přes něj to tam naládovat - a to prý 4GB RAM neutáhnou a na macu prý paměť nejde vyměnit ani doplnit - no holka má kolem sebe počítačové mágy, tak snad jí poradí, jak na tom může dělat v excelu a wordu nebo něčem podobném - tady moje úloha skončila :mrgreen:
paulaner
Junior

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 2. 12. 2014 02:30

Instalace je jednoduchá.

Office 2007 pro windows tam nepůjdou, musel byste koupit novou verzi,nebo tam dám Wokna od sedmiček výše.

Open Office splní tu samou roli, navíc tam jsou zadarmo pages, na psaní prací do školy stačí.

Paměť může být nedostačující, pokud se zaseká systém různými utilitkami.... a ano u Airu není vyměnitelná.

Ale wokna by to utáhnout samo mělo. Ale proč dávat na MBA Windows....
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 12. 2014 02:58

Windows do MBA? Proč ne? Každýho věc. Osobně než Mac OS preferuju cokoliv od Linuxu po Windows.... čili otázka osobních preferencí.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flayer 2. 12. 2014 15:21

Nějak se holce ani nedivím, že si postavila hlavu a chtěla Mac. Mám ve svém okolí spoustu mladých lidí (16-22 let), kteří celé prázdniny dřeli na brigádách, aby si na konci prázdnin mohli koupit vysněný iPhone. Dnes to už prostě není o funkčnosti a praktičnosti, ale o stylu. Kdo má něco od Applu (čím víc, tím líp) je prostě in. Takže očekávej, že po MBA přijde iPhone (pokud ho dcera ještě nemá) :D
Flayer
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 12. 2014 15:33

Pravdu díš.... Taky takové znám. S3r na funkčnost, poslouchej svuj SWAG.

Obrázek
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar




Odeslat příspěvekod PoliceCollector 3. 12. 2014 19:00

Nejde o to kdo byl první ale kdo změnil svět.

Konkurence to nebyla.

Jediný komu se to povedlo byl Apple.

Stačí se podívat na to jak mnozí (třeba Razer nebo HP nebo Dell nebo Asus) okopírovali design MBP/MBA

Dokud se neobjevil na trhu iPhone, nikdo se nepokoušel udělat telefon ovládaný prsty.

Na všechno bylo dotykové pero.

Aféra proč Samsung vypadá jako iPhone (a proč se galaxy jmenuje galaxy a proč první galaxy byla galaxy S aby se to podobalo iP 3Gs - svého času jsme měli doma oba modely a opravdu si byly hoodně podobné, se tu řešila už x-krát.

Apple je prostě ikona.

Je jedno že tu byla Toshiba atd... ta to nedokázala prodat a změnit svět.
Apple jo.

Kdyby někdo přišel s konceptem tabletu pro masy, před apple,, prosím, ale ono se tak nestalo. Nebo s konceptem dotykového telefonu ovládaného prsty... Ne, musel to udělat Apple.

Apple prostě ikona je. Kdyby nebyl všichni ho nebudou kopírovat.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 12. 2014 19:02

A víš co Sašo?
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 12. 2014 21:28

No proste apple cili na masu. Puvodni tablety, smartphony byly urceny pro urcite pouziti, proto se neprosadily mezi "beznyma" lidma. Thats all.

Vysledkem je, ze nekoupis poradny telefon. S cudlikama mas akorat lowendy, pak blackberry a konec, s tim, ze BlackBerry ma baterku uplne na dve veci /2 dny...tzn.v patek rano vytahnout nabite, litat cely den, jet na chatu, do nedele vecer nevydrzi, takze jak kus vola taham vsude kabely/

Ja treba skoro nechapu na kereho boha si treba nekeri kupuji dotykace jen na volani. Jenze staci jednou za mesic chtit neco vyfotit a normalni telefon se slusnym foto a vydrzi tyden co? Nekoupis...


Z meho pohledu, apple vzdycky necodobreho pro urcity ucel veme, zjednodusi, udela z nej masovku, puvodni zarizeni se vyvine v cosi, co vsichni chcou, ale vlastne neni racionalni duvod, proc by to melo byt zrovna v teto podobe, krom toho, ze je to designove "hezke".

Pls.oznacit jako ot
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 12. 2014 20:34

alfah4ns píše:Jenze staci jednou za mesic chtit neco vyfotit a normalni telefon se slusnym foto a vydrzi tyden co? Nekoupis...

Samsung S5611

A PC, neblej mi v mým tématu!

PC píše:Kdyby nebylo Jobse, tak dodneška používáme tlačítkový telefony s pidi displejíčkama a internet v mobilu mají jen milionáři.
IVM jsem měl od září 2008, když se v naší vlasti poprvé objevil použitelný tarif. Myslíš, že to bylo kvůli iPhonu, který tehdy mělo pár lidí ve emerice?

A bůh žehnej čudlům, teď jsem kupoval do E5 novou baterku (po třech letech má dost) a zase budu mít svůj x denní smartphone :-)
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 26. 3. 2021 20:00

Tak po letech tatáž slečna, již vystudovaná, potřebuje notebook, na kterém si půjde i něco zahrát. A k mému úžasu VRR se u notebooků moc nenosí, že? AMD grafiky v notebookách prakticky nejsou a zmínku o Gsync jsem našel jen u pár vcelku drahých notebooků. Přitom co si tak pamatuju, když VRR kdysi začínalo, tak se předvádělo právě na notebookách, kde je implementace snad nejsnazší. Opravdu v notebookách není?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 26. 3. 2021 21:35

Třeba něco takového a za 1200 koupit W10 s fakturou...
https://www.alza.cz/lenovo-legion-5i-15 ... 27#recenze
meda2016
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků