Notebook pro slečnu na VŠ, 14" a méně, cca 18 000

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Sasakr 30. 11. 2014 16:44

Tak objednán ten Asus UX303LA-R5073H.

Díky všem za rady.
Nepokradeš
Sasakr
Junior

Odeslat příspěvekod paulaner 2. 12. 2014 01:06

no a já, abych nezakládal nové vlákno, jen na závěr sdělím, jak jsem dopadl já s výběrem notebooku pro dceru - po mém vlákně viewtopic.php?f=907&t=1222672&p=10365958#p10365958
.
a následně ještě opěvování Toshiby Portégé Z30 si dcera po návštěvě showroomů aj. ( toho macbooka tam stejně neviděla ) postavila hlavu a řekla, že si chce vyzkoušet jednou v životě roli Apple ovce - takže tady vedle mě mám zapečetěnou krabici s nakousnutým jabkem a 13,3" Apple MacBook Air MD760CZ/B :D - koupenou ještě za slušnou cenu tady ....
.
http://www.electroworld.cz/product/poci ... -notebook#
.
má to teda jen na práci, internet, časté přenášení, žádné hry, akorát ji baví fotky - na to prý má macbook dobrý program, tak ať si vyhraje- jako otec jsem rezignoval a to apple akceptoval - akorát tam neumím nic nainstalovat, ani to nebudu otevírat
.
mám obavy, že tam vůbec nepůjde ani krabicová licence OFFICE 2007, který tu mám 3 když se ještě studentská verze prodávala- prý by se musel instalovat nějaký virtuální Windows a přes něj to tam naládovat - a to prý 4GB RAM neutáhnou a na macu prý paměť nejde vyměnit ani doplnit - no holka má kolem sebe počítačové mágy, tak snad jí poradí, jak na tom může dělat v excelu a wordu nebo něčem podobném - tady moje úloha skončila :mrgreen:
paulaner
Junior

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 2. 12. 2014 02:30

Instalace je jednoduchá.

Office 2007 pro windows tam nepůjdou, musel byste koupit novou verzi,nebo tam dám Wokna od sedmiček výše.

Open Office splní tu samou roli, navíc tam jsou zadarmo pages, na psaní prací do školy stačí.

Paměť může být nedostačující, pokud se zaseká systém různými utilitkami.... a ano u Airu není vyměnitelná.

Ale wokna by to utáhnout samo mělo. Ale proč dávat na MBA Windows....
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 12. 2014 02:58

Windows do MBA? Proč ne? Každýho věc. Osobně než Mac OS preferuju cokoliv od Linuxu po Windows.... čili otázka osobních preferencí.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Flayer 2. 12. 2014 15:21

Nějak se holce ani nedivím, že si postavila hlavu a chtěla Mac. Mám ve svém okolí spoustu mladých lidí (16-22 let), kteří celé prázdniny dřeli na brigádách, aby si na konci prázdnin mohli koupit vysněný iPhone. Dnes to už prostě není o funkčnosti a praktičnosti, ale o stylu. Kdo má něco od Applu (čím víc, tím líp) je prostě in. Takže očekávej, že po MBA přijde iPhone (pokud ho dcera ještě nemá) :D
Flayer
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 12. 2014 15:33

Pravdu díš.... Taky takové znám. S3r na funkčnost, poslouchej svuj SWAG.

Obrázek
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 3. 12. 2014 13:26

Air "13 za 23k CZK je v poho... Pěkná cena.

Malé, přenosné, relativně dobře postavené, se super baterkou, IT ikona kterou všichni obšlehli (račte se podívat na design konkurence.) Proč ne.

Už jděte s tou neopodstatněnou nenávistí proti "ejplu" do háje. Kdyby nebylo Jobse, tak dodneška používáme tlačítkový telefony s pidi displejíčkama a internet v mobilu mají jen milionáři.

Apple ukazuje cestu.

I představil Apple iPhone - a svět se změnil - všichni začali dělat dotykové telefony a zrodil se Android.

I představil Apple MacBook Air - a svět se změnil. Všichni začali dělat lehké a relativně levné notebooky.

I představil Apple iPad - a všichni začali dělat dotykové tablet.

Apple - a hlavně Steve Jobs změnil svět. To je prostě fakt.

Je jen jediný pravý dotykový telefon -iPhone.
Je jen jediný lehký notebook - MacBook Air.
Je jen jediný pravý tablet - iPad.

Všechno ostatní jsou jen kopie.

Tak jako pramáti Eva okusila z jablka poznání tak Apple dal ochutnat lidstvu technologie.

Apple mění svět. Ostatní se na tom jen přiživují :)

Proto je znepokojivé že Apple nyní už dlouho nepředstavil nic zásadního. Obávám se že je to tím že Steve Jobs zemřel.

A jak vidíte, ostatní firmy také přešlapují na místě.

Google glass - asi omyl... už se o něm pomalu nemluví. (Teď připoměli že brýle žijí ale....)

Chytré hodinky - nic moc. (Včetně těch od Applu.)

Jsem zvědavý na Oculus Rift. Snad to bude k něčemu dobré....

Jinak je ticho po technologické pěšině.

Každá doba má svého génia. A největší techno vizionář naší doby jest mrtev.

Škoda...
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 12. 2014 13:38

IT ikona přenosnosti je IBM X serie (až na poslední modely) i 2xx a 5xx modely ;)

:D :D :D a co když ti vyjmenuju dejmetomu 10 dotykových telefonů ještě před prvním iPhonem...

Stejně jako Toshiba R500 tu běla rok před Airem, měla klasický 2,5 disk, DVD mechaniku, transreflexivní LCD a světe div se byla prostě lepší jak Air.

První tablet, si snad upad ne ? Wacom ? Medical care samsung? Nic ? No neznalost tě k takovým zvrácenostem co píšeš neomlouvá.

A co iPody ? Na ty jso zapomněl... Ano byly tu dřív než byly MP3 ne?

iMac byl první AiO? Nebo ne :hm

Sorry ale to co jsi opět vyplodil je sra.čka největšího kalibru ! Jdi si s těma hemzama zpět na garáž - tam zapadneš a nebo třeba avmanii tam tě ještě neznají.

BTW.: nemám nic proti Applu, dělají dobré multimediální mašinky pro hipstery, mají swag a na domácí žvýkání dobrý. Ale přisuzovat jim to že se země točí jak se točí a že tu funguje gravitace mi přijde docela dost psycho, ale co čekat od 30ti letého chudého snoba co bydlí doma u maminky a musí si krátit čas tím že otravuje lidi na fóru.

PS.: Sorry na za ten slovní průjem, ale už to nešlo vydržet.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 12. 2014 13:52

top mezi lehkými ntb bývala hl. Toshiba, bavíme se o ntb s plnohodnotnou výbavou do 1.5 kg (některé extrémní modely i pod 1kg při 12'), v době, kdy air neexistoval a běžný macbook byl kus plastu.
Apple přinesl tyhle ntb do nižších cenových relací, s tím, že vyházel některé nepotřebné featury, jako dockinu, displej s čitelností na přímém slunci, apod. a přesvědčil konzumní uživatele, do té doby nic netušící o podobných hračkách pro profíky, že to chcou :)

design je subjektivní, osobně se mi apple, ani jeho kopie, moc nelíbí, ntb má být hranatý (aneb nejhezčí tvar = kostka :D)

iPhone:
super, fakt díky, dneska je problém koupit pořádný telefon s klávesnicí, ještě že je tu alespoň Blackberry.
Člověk aby ťapal po displeji a furt dával pozor, kam, na běžných telefonech jsem neměl problém napsat email pomalu poslepu.
Jako, mě osobně se vždycky líbil jako jediný iPod, nekoupil jsme si to kvůli iTunes, hudbu mám ve struktuře o složkách a u přehrávače koukám na podporu souborovéhosystému jako na základní feature. PO hw stránce se mi ale dřív ipody líbily (než je začli dělat taky ťapací)
ipad ok, pokud to má být hračka/chodítko na net, nicméně, to mi nahradí jakýkoliv Nexus, chci-li pořádný dotyk, není jiné cesty než Samsung Note, atd.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 3. 12. 2014 19:00

Nejde o to kdo byl první ale kdo změnil svět.

Konkurence to nebyla.

Jediný komu se to povedlo byl Apple.

Stačí se podívat na to jak mnozí (třeba Razer nebo HP nebo Dell nebo Asus) okopírovali design MBP/MBA

Dokud se neobjevil na trhu iPhone, nikdo se nepokoušel udělat telefon ovládaný prsty.

Na všechno bylo dotykové pero.

Aféra proč Samsung vypadá jako iPhone (a proč se galaxy jmenuje galaxy a proč první galaxy byla galaxy S aby se to podobalo iP 3Gs - svého času jsme měli doma oba modely a opravdu si byly hoodně podobné, se tu řešila už x-krát.

Apple je prostě ikona.

Je jedno že tu byla Toshiba atd... ta to nedokázala prodat a změnit svět.
Apple jo.

Kdyby někdo přišel s konceptem tabletu pro masy, před apple,, prosím, ale ono se tak nestalo. Nebo s konceptem dotykového telefonu ovládaného prsty... Ne, musel to udělat Apple.

Apple prostě ikona je. Kdyby nebyl všichni ho nebudou kopírovat.
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 12. 2014 19:02

A víš co Sašo?
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 12. 2014 21:28

No proste apple cili na masu. Puvodni tablety, smartphony byly urceny pro urcite pouziti, proto se neprosadily mezi "beznyma" lidma. Thats all.

Vysledkem je, ze nekoupis poradny telefon. S cudlikama mas akorat lowendy, pak blackberry a konec, s tim, ze BlackBerry ma baterku uplne na dve veci /2 dny...tzn.v patek rano vytahnout nabite, litat cely den, jet na chatu, do nedele vecer nevydrzi, takze jak kus vola taham vsude kabely/

Ja treba skoro nechapu na kereho boha si treba nekeri kupuji dotykace jen na volani. Jenze staci jednou za mesic chtit neco vyfotit a normalni telefon se slusnym foto a vydrzi tyden co? Nekoupis...

Z meho pohledu, apple vzdycky necodobreho pro urcity ucel veme, zjednodusi, udela z nej masovku, puvodni zarizeni se vyvine v cosi, co vsichni chcou, ale vlastne neni racionalni duvod, proc by to melo byt zrovna v teto podobe, krom toho, ze je to designove "hezke".

Pls.oznacit jako ot
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 12. 2014 20:34

alfah4ns píše:Jenze staci jednou za mesic chtit neco vyfotit a normalni telefon se slusnym foto a vydrzi tyden co? Nekoupis...

Samsung S5611

A PC, neblej mi v mým tématu!

PC píše:Kdyby nebylo Jobse, tak dodneška používáme tlačítkový telefony s pidi displejíčkama a internet v mobilu mají jen milionáři.
IVM jsem měl od září 2008, když se v naší vlasti poprvé objevil použitelný tarif. Myslíš, že to bylo kvůli iPhonu, který tehdy mělo pár lidí ve emerice?

A bůh žehnej čudlům, teď jsem kupoval do E5 novou baterku (po třech letech má dost) a zase budu mít svůj x denní smartphone :-)
Nepokradeš
Sasakr
Junior

Předchozí stránka