NTB, 11k. max 15k,

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod w.i.n.k.i 11. 11. 2014 13:42

Rozpočet - 11 až 15 tisíc korun
Určení - Řekl bych spíš tak na internet, videa atd... NTB pro 15ti-letého školáka. hry nehraje, max. nějaké ty prohlížeče.
Erogomie - 14palců, (překlopný?)
Velikost - 14palců
Odolnost - Normální
Servisná možnosti - Nemám přehled
Konektivita - HDMI by se mohlo hodit, taky výstup na monitor. Nic jiného mě nenapadá
Další - Chtěl bych procesor i3, nebo i5

Přemýšlím nad dvěma možnostmi.
1. ntb s dotykovým displejem (chování jako tablet a plnohodnotný win. asi to nebude co)- To jsem se díval tam jsou asi jenom ty lenova IdeaPad Flex 1 nebo 2 Nic jsem asi nenašel a rozdíl je asi jenom v procesorech. Další věc je, že není zcela překlopitelný... Nebo Acer Aspire V7- 482P-34014G50tdd?

2. Další co by se mi líbilo, ale nejde to dohromady s dotykovým displejem je, že by ntb mohl mít fullHD monitor.

Kdyby jste mi poradili do obou kategorií, byl bych rád. Asi bych jsem se potom rozhodl nějak.
Díky moc
w.i.n.k.i
Junior

Odeslat příspěvekod paulaner 11. 11. 2014 18:47

w.i.n.k.i píše:Další co by se mi líbilo, ale nejde to dohromady s dotykovým displejem je, že by ntb mohl mít fullHD monitor.

na bod 2 zapomeň, to mám hodně prochozené, 1920 x 1080 + i3 (i5) ve 13,3" nebo 14" začíná někde na 18 talířích ...
.
v téhle cenové hladině máš na výběr pouze z 1366 x 768 ( pokud nechceš 15,6" )
paulaner
Junior

Odeslat příspěvekod Hippo 18. 11. 2014 11:43

Předsudky vůči značce jsou celkem nesmyslné. Hliníkové šasi za ty peníze těžko seženeš. Navíc, proč hliník? Aby v zimě studil a v létě pálil?

U 14" v thle ceně není velký výběr, dotykový displej je u těchto notebooků celkem k ničemu, ovládání dost nepraktické. Podívej se na
http://www.czc.cz/acer-travelmate-p246- ... 47/produkt
Hippo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 11. 2014 11:53

Hliník je frikulínskej ! Přeci! (čti: FREE COOL a IN)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!