Notebook na videa,13000

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod mrnaks 7. 12. 2014 18:07

rozpočet - Max 13000
určení notebooku - pouštění videí z kamery ( http://www.czc.cz/jvc-gz-ex315w/145589/produkt )
velikost - optimálně 17"
odolnost - bude jen na stole a používat se jen částečně při pouštění videí, kdyby měl v klávesnici vodní odtoky jako opatření před vylitím něčeho do klávesnice nebo senzory které vypnou při "pádu" hdd by byli výhodou, ale nejsou prioritou.
výdrž na baterie - stačí tak 40-60min čistého koukání na video ale to je každý takže nerozhoduje
servisní možnosti - prosím o servis v lokalitách: Plzeň -> Klatovy
konektivita - HDMI port.
Díky předem.
Optimálně by jsem potřeboval ntb, který má nízkou poruchovost, takže prosím vynechat Lenovo a značky jim podobné.
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 7. 12. 2014 18:12

kdyby měl v klávesnici vodní odtoky jako opatření před vylitím něčeho do klávesnice nebo senzory které vypnou při "pádu" hdd...

V téhle ceně a ještě u multimediálu: zapomeň.

Pro prohlížení videí bych šel po displeji.
V totálním lowend najdeš např. Toshibu L50 s IPS (verze s FHD), bohužel lesklý povrch.

Jinak, psal jsi o HDMI - nechceš raději menší ntb, když se počítá s připojenou TV nebo monitorem?

Ohledně vynechání značek podobných Lenovu - to jako vynechat všechny ostatní? :)
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod mrnaks 7. 12. 2014 18:51

No tak co si lidi koupili lenova v této nízké cenové kategorii mají jen problémy. Jinak to HDMI teda být nemusí-> hele na ten notebook budou koukat starší lidé co ale nemají špatné oči a chtějí notebook který, když ho nepotřebují tak ho uklidí a jeto, nebude se do něj prášit atd. Jinak prioritu by jsem hledal v HDD a Monitoru jak píšeš budou se tam kopírovat videa z kamery a pak se budou v kameře mazat nejspíš.

-- 7. 12. 2014 19:34 --

Jinak možná by byla dobrá DVD mechanika ale na to se zeptám.
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 12. 2014 20:08

Mohl by jsi nějak dokázat tu svou první větu?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod mrnaks 8. 12. 2014 19:16

Mám namysli lenova v zadané cenové kategorii (ve škole co je měli tyto levné tak se porouchávali různé I/O zařízení). Nemyslím thinkpad který by měl být lépe kvalitně zpracovaný. Chtěl jsem se zeptat zda se najde nějaký ntb třeba od HP. Měl jsem v plánu koupit http://www.alza.cz/hp-pavilion-17-f161n ... 268447.htm + nějaký externí HDD aby měli videozáznam na 2 discích zároveň npř nějaký WD my Passport 500GB 2.5" nebo koupit nějaký ntb na finanční hranici bez externího úložiště. Jen nevím jak to vypadá s kvalitou toshiba ntb pač jak má to FHD rozlišení tak to je pěkné ale nemá mechaniku no.
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 8. 12. 2014 19:57

Ten displej bude tragedie.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod mrnaks 8. 12. 2014 20:14

Myslíš že to bude na domací videa z tamté kamery špatné, no proto sem tady aby jsem zjistil jestli je to sh!t ale co od ntb za 11000 čekat.
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 8. 12. 2014 20:22

prostě barvy i úhly budou děs, v této ceně ucházející 17' nenajdeš, proto jsem radil podívat se po těch 15' Toshibách.
Anebo neřešit displej vůbec a připojit externí, když to i tak bude někde jen na stole.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod mrnaks 8. 12. 2014 20:47

A ty Toshiby jsou dobré ntbky nerad by jsem neco koupil aby to za rok mělo v P*** HDD a všechny videa v kelu, to si myslím že můžu snížit koupí ntb od HP, které je poměrně kvalitní co se Základní desky a těch blbostí okolo toho týče nvm co tam vše je jsem zvyklý, že je to tam všechno přitavený na MB.
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 8. 12. 2014 21:06

Kdyz umre disk, vyreklamujes a data obnovis ze zalohy. Pokud zalohu nebudes mit, data nebyla dulezita.
Hdd stejnych vyrobcu naleznes v ruznych ntb /wd, seagate, samsung, hitachi, toshiba/, s tim, ze oni japonci patri mezi ty lepsi.
Pavilion nepovazuj za kvalitni ntb, opravdu kvalitni HP jsou cenove naprosto, naprosto jinde, mezi temi ultralevnymi ntb bych veril vice Aceru, nez HP, a to i co se tyce kvality servisu /ten se u HP lisi u pracovnich modelu vs domaci ntb/
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod mrnaks 8. 12. 2014 21:42

Hele mám poslední otázku co by jsi řekl na tento ?
http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge ... 169082.htm
nebo fakt tu toshibu jde mi i o kvalitu zpracování pro dotyčného je 12000 nebo 13000 tisíc dost když již nevydělává a je v důchodu.
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod jironer 8. 12. 2014 21:50

Jen tak: Je ntb nutný? Já jen, že plnohodnotné pc by bylo mnohem lepší
jironer
Junior

Odeslat příspěvekod mrnaks 8. 12. 2014 22:39

Ano je nutný.
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod Čambus 14. 12. 2014 16:14

Tento Edge dostal nedávno otec, je celkem obstojný.
Over worked -> Under paid :)
Čambus
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 14. 12. 2014 20:10

To edge je v lowendu jeden z vice jednookych kralu mezi slepymi.
Pokud nejde o kvalitu displeje, jako celek ten ntb nepusobi spatne.
alfah4ns
Ex-moderátor