Lenovo TP E540 nedetekuje nabíjecí adaptér

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod ka-spel 28. 4. 2016 21:12

Tak to potěš. Takže dnes z toho vytahám data a zítra zase další kolo reklamací. Ono to v podstatě blbne nepřetržitě. Už od předloňských vánoc. Šunt. :grr:
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 4. 2016 06:37

Jak Ti poradil expert:
swarm píše:stejný problém 3x, jiný problém 4x

Požaduj vrácení kupní ceny.
Btw:
IMHO NB Lenovo bych nekoupil už jen pro nepoužitelnou klávesnici. :-/
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eLzyx 29. 4. 2016 11:22

mě Lenovo nevadí, ale kupuju jen nové Ideapady, nové Bčkové řady a jeté Thinkpady X, T a nebál bych se asi ani L. (Kdyby byly prachy, tak klidně i nové)
Na řady jako EDGE jsem bohužel neslyšel nikdy nic dobrého.
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 29. 4. 2016 11:54

Bohužel s Lenovem se tyhle problémy táhnou a nejsou to jen řady Edge. Týká se to i dalších ThinkPadů. Ostatně stačí mrknout na oficiální fóra, kde jsou o tom dlouhé thready (zejména ty mrtvé desky).

IdeaPad je bohužel pro změnu kvalitativně spíš pod průměrem za stejné peníze a ještě tu nemá pořádné servisní zázemí. Tam je jediná výhoda, a to že s daným výkonem je to obvykle to nejlevnější na trhu.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ka-spel 29. 4. 2016 13:03

No právě, já hleděl na cena/výkon.
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 30. 4. 2016 08:04

Tak ještě zkusím pokud se rozjede https://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-P ... a-p/891109
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 11. 5. 2016 08:20

Teď mě volali ze servisu, že jim Lenovo opravu odmítlo, že to je na IČO (spolek, ale to je nezajímá) a jedině placená oprava. Servisák mě řekl, že s jejich opravami má dost špatně zkušenosti. Asi jak posledně prý výměna základní desky a vydrželo to měsíc. :twisted: Zasraný Lenovo nebrat.
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod Mizi 11. 5. 2016 09:39

Se servisem ThinkPadů jsem zatím měl jenom dobré zkušenosti. Ale dávám to přímo do servisu, ne přes prodejce. Nemůže se prodejce jenom vymlouvat? Ukáže ti servisní protokoly z autorizovaného servisu Lenovo?

http://www.lenovo.cz/download/AWSP.pdf
konkrétně můžu doporučit AutoCont Ostrava

-- 11 kvě 2016, 10:41 --

Pokud je to ovšem na IČO tak s tím asi už nic neuděláš.
Mizi
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 11. 5. 2016 10:35

No mám podezření, jestli to tam vůbec posílal.
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 6. 6. 2016 11:00

Jak je to se záruční dobou? Kupováno 12/2014 a servis prodejce (ta samá firma) tvrdí, že nejde odstoupit od smlouvy, že je to na IČO (občanské sdružení) a tak platí záruka 1 rok. Přitom to bylo na reklamaci ještě teď v květnu. Podle známé právničky pravdu nemají a je to na soud, což by obnášelo znalecký posudek. Ten obvykle prodejce zpochybní, takže druhý posudek. Situace na prd. :grr:
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 6. 6. 2016 12:06

Co mas na fakture/zarucnim listu? Koukam, ze treba CZC ma u E550 informaci, ze pri uvedeni ICO je zaruka jen jeden rok.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 6. 6. 2016 12:14

Právnička mě řekla, že takové omezení s a bez IČO nemá oporu v zákoně.
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 6. 6. 2016 12:57

zivan píše:Co mas na fakture/zarucnim listu? Koukam, ze treba CZC ma u E550 informaci, ze pri uvedeni ICO je zaruka jen jeden rok.

Co Ti na tom není jasné? (Nebo Tvé pravničce?)
Platí kupní smlouva (případně faktura/DL, pokud nebyla uzavřena jiná kupní smlouva).
Jaká délka záruky je tam uvedená?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 6. 6. 2016 13:10

Přesně záleží jako co jsi to kupoval jako soukromá osoba nebo jako podnikatel (spolek a pod.....)

Od toho jsou záruční podmínky u soukromé osoby je záruka nejmíň 2 roky a více a u podnikatele je záruka taková jakou jsi si dohodnul v kupní smlouvě, takže kuk na doklady co tam máš......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ka-spel 6. 6. 2016 14:40

Tam není uvedeno nic. Jen náležitosti faktury.
ka-spel
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka