Levny notebook na programovani do postele

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod parkour 1. 2. 2015 15:54

Ahoj, mam u stolu blbou zidli, a tak si chci koupit maly notebook, na kterem budu pracovat v posteli.

Pozadavky:
- uhlopricka displeje 11" - 13"
- dobra klavesnice (v ramci moznosti)
- matny displej (to kdybych se s nim sel v lete slunit nekam k vode)
- SSD (nevim, jestli v teto kategorii neni sci-fi)
- aspon 2 GB RAM
- Wi-Fi
- plynule prehravani 720p videa (serialy)
- bonus: ctecka pametovych karet
- cena co nejmensi, rekneme do 7 tisic Kc (puvodne jsem chtel napsat 5500 Kc... muzu dat vic, ale prijde mi to zbytecne za lowend)

Programuju jen weby (MEAN stack), takze zadny extra vykon neni potreba, ale bylo by fajn na notebooku nejak rozumne provozovat WebStorm IDE. Pripadne se spokojim s geditem nebo vimem. Jako OS budu pouzivat Ubuntu, Fedoru nebo Mint. Podpora HW v Linuxu uz neni tak bidna jako driv, ale pro jistotu: nefungujici webkamera a Bluetooth nevadi, touchpad a Wi-Fi ano. Chromebook nechci.

Zkousel jsem si neco vyfiltrovat na CZC, ale po pridani matneho displeje se razantne snizil vyber. Leskly bych asi prezil. Problem je, ze se vubec nevyznam v procesorech a nevim, jestli je v praxi rozdil mezi tim Acerem za 6 tisic a Lenovem za 8. Osobni zkusenost by byla idealni. Diky za rady.
parkour
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 1. 2. 2015 16:26

WebStorm ide a 2GB RAM?
Osobne bych to resil jako ojetej Thinkpad X2... a dokoupit SSD (to muzes kdykoliv prehodit jinam)

-- 1. 2. 2015 16:27 --

http://www.gigacomputer.cz/zakladni-not ... %5B0%5D=41
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod satai 1. 2. 2015 16:29

Pod i3+, 8GB RAM a SSD bych nesel.
Za ty penize IMO Misssion Impossible, leda repas.

A na 11"-13" s HD Ready budes po chvili trpet jako zvire.
Understanding is a three edged sword. Your side, their side, and the truth.
satai
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 1. 2. 2015 17:02

koukam na tom gigáči maji (pri nejmensim nektere) v cene i dokinu. to je luxusni cena. do toho das 240GB MX100 a jsi vysmatej.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 2. 2015 17:03

Než giga, radši bazar, ale je to na chuti každého soudruha.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod worrapS 1. 2. 2015 17:10

Co takhe upgrade zidle? :-D
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior

Odeslat příspěvekod parkour 1. 2. 2015 17:48

karlos00x: Pomer cena/vykon urcite super, ale do pouziteho zbozi se mi moc nechce. Jak rikam, prinejhorsim bych WebStorm ozelel.
satai: 1366x768 je bezne rozliseni 15" notebooku. Na 11" bych mel vyssi jemnost displeje. Male notebooky s i3 uz mi prijdou zbytecne drahe. Dovolit si je muzu, ale nevim, jestli mi prinesou o tolik vetsi uzitek. Hrat na nicem nechci a programovani v JavaScriptu je prece relativne nenarocna cinnost.
worrapS: A kdo mi pomuze s vyberem zidle? Jak se znam, stravil bych tim nekolik dni a bez vysledku :D

Kdyz se podivam na 4 GB RAM, tak ASUS X200MA stoji 7 tisic a ma stejny HW jako o tisicovku drazsi Lenovo IdeaPad S20-30, ale Lenovo ma obecne lepsi povest, takze ho nezavrhuju. Zkusim si precist neco o jejich procesoru.
parkour
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 2. 2015 18:02

Jako těžítko dobrý...
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod satai 1. 2. 2015 18:08

parkour píše:satai: 1366x768 je bezne rozliseni 15" notebooku. Na 11" bych mel vyssi jemnost displeje. Male notebooky s i3 uz mi prijdou zbytecne drahe. Dovolit si je muzu, ale nevim, jestli mi prinesou o tolik vetsi uzitek. Hrat na nicem nechci a programovani v JavaScriptu je prece relativne nenarocna cinnost.

Jedna vec je jemnost (ujde), druha vec je mnozstvi zobrazenych informaci... Ale klidne ozkousej v praxi, po par tydnech az mesicich uvidis...
Understanding is a three edged sword. Your side, their side, and the truth.
satai
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 1. 2. 2015 18:11

python: ja jsem to daval jen ilustrativne, aby bylo videt, ze to je v ramci pozadovane ceny jednoznacne best buy.

Tyhle jety profesionalni kousky dalece prezijou cokoliv co koupis ted noveho - za sedm litr? to bude totalni plastovy strep s poddimenzovanym vsim od chlazeni po panty.
A co dal? Jako stastny majitel T420 budu za par let ty novy klavesnice a touchpady bez poradnych tlacitek zkousavat hodne tezce. az tak ze pomalu premyslim, ze ma dalsi stanice bude nadupany workstation a z T420 polezu na remote. Protoze to co dneska vyrobci produkuji je k bliti.
HD Ready je mozna bezne na konzumnich 15", ale rozhodne to neni dobre pouzitelne!!!

Nekdo preferuje novyho logana, ja radsi ojety passat.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod parkour 1. 2. 2015 19:00

Hm, o tom Celeronu N2840 jsem se docetl hrozne veci, mozna dam repasu sanci.
Python.p: mas s tim obchodem spatne zkusenosti?
karlos00x: mas s tim obchodem dobre zkusenosti? :D Nejvic se bojim puvodni baterie (po letech pouzivani bude vydrz nejspis bidna) a poskozeni povrchu, ale asi by se to dalo risknout a vratit do 14 dnu.
parkour
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 2. 2015 19:02

Jen ty nejhorší. Přečti si ještě jednou co psal kolega a co jsem psal já ;)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Matysek 1. 2. 2015 19:31

Karlos: Latitude E7440 radis do nove produktion, ale obstojny a dobra klavenice. Pouzit s Logitech lapdesk v bed sice jde, ale kazdy pokus by zkoncil preprogramovani programujiciho no mercy. Lehka 14" s 1920x1080 s dual SSD neuvaris a 16GB RAM dva sodimm osadit a Linux out of box. Dell fungujes i dock, jen malo problemu HSPA+Broadcom finger.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod karlos00x 1. 2. 2015 20:53

Matysek: jo, obcas se neco najde, ale je to hledani jehly v kupce sena.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tuan4 1. 2. 2015 21:05

A notebook na záchod by taky bodnul?
tuan4
Kolemjdoucí

Další stránka