pomoc pri vybere ultrabooku na pracu

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod ptr1 16. 3. 2015 14:42

Zdravim, rozmyslam nad kupou noveho ultrabooku na pracu (office, maily, internet take bezne veci, ziadne hry, uprava fotiek, videa a pod.)

Poziadavky: maly (asi najlepsie 13"), lahky, 256GB SSD, 8GB RAM, cena do 1400Eur

Zatial som nasiel tieto:
Lenovo Yoga 3 pro
Dell XPS13 2015
alebo novy HP Sprectre x360

Nejake ine tipy? Pripadne z hore spominanych vie niekto doporucit co s nimi ma realne skusenosti?

Dakujem
ptr1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 3. 2015 15:09

ThinkPad T440s, Fujitsu LifeBook u744, Dell e7740, HP Folio

Kurňa, je smutný jak markeťáci uspěli.... Ultrabook na práci :roll:
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod alfah4ns 16. 3. 2015 15:37

ten dell je e7440 :)
a bacha, ať nevybereš verzi s dotykovým LCD, ta je lesklá (!)
osazuje se i matný FHD IPS.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod redmond 16. 3. 2015 15:53

Python.p píše:Kurňa, je smutný jak markeťáci uspěli.... Ultrabook na práci :roll:

Praca evidentne neznamena iba trieskanie zbijackou do betonu :-]
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Flayer 16. 3. 2015 19:20

Portégé Z30.
Flayer
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 3. 2015 21:44

redmond: To jistě, ale kde máme plnotučné CPU, plnohodnotný dock, dobrou konektivitu?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Zkorumpovanaliska 18. 3. 2015 19:49

Jestli ti bude stačit výkon Yogy, vem Yogu. Je ze všech nejpěknější, co se vhledu týče, výkon ti na to, co píšeš stoprocentně stačit bude.
Zkorumpovanaliska
Junior

Odeslat příspěvekod airmt 19. 3. 2015 16:05

Yoga 3 pro bych osobně nepreferoval - je o něco větší než jiné 13" kousky, taky když už něco velmi tenkého s Core M, tak s pasivním chlazením - takže Asus UX305. Ten však nemá možnost NBD onsite záruky, taky může někomu chybět podsvícená klávesnice.

HP Spectre X360 - hodně zajímavý kousek a vyšly na něj zatím pozitivní recenze, výdrž 8-9 reálného provozu, kvalitní displej (i když lesklý), výborné zpracování, repre vzhled, kompaktní rozměry, přetočitelný dotykový displej (360 st.), dobrá hmotnost (1,4 kg). Nevím ale jestli HP nabízí onsite záruku i na tuhle řadu, což bych považoval za klíčové u pracovního notebooku.

Dell XPS - krásný notebook, kompaktní rozměry, skvěle zpracovaný, zatím velmi dobré recenze, v základu by měla být 2letá onsite záruka, pak záleží jestli chceš matný Full HD displej (výdrž 8-10 h) nebo lesklý QHD+ (výdrž 5,5-7 h). Ze všech zmíněných bude XPS 13 rozměrově nejmenší (mnohem menší než Yoga 3 pro) díky tenkému rámečku kolem displeje.

Z typických "korporátních" 14" notebooků, které zmiňoval Python.p bych doporučil ještě Acer TravelMate P645-MG, který má velkou výdrž kvalitní chlazení, dobrý matný displej, dokování, i možnost 3leté onsite záruky za pár peněz.
Ty tebou zmiňované jsou takové ultrabookové stylovky, ty korporáty spíše takové lehce větší šedé myšky, ale velmi kvalitně zkonstruované na výdrž mnoha let (ale u nich bacha na TN displeje).
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 3. 2015 18:06

Jestli počkáš, měl bych každou chvíli mít nový X1 Carbon ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Matysek 19. 3. 2015 18:19

Popravde receno by mi nevadil ani TN panel, ackoliv mam IPS v Latitude E7440 - predtim jsem mel k plne spokojenosti 8470p s TN a nic zasadniho se nestalo. Nevadil by mi proto, ze na text je to tak trochu jedno a vsechna pozitiva IPS vymaze privacy filter, ktery beru jako cast zakladni vybavy. A v kancelari/doma se proste pripoji k poradnemu panelu pres docking station.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod airmt 19. 3. 2015 18:41

To máš pravdu, ale mě přijde, že dnešní TN panely jsou horší než ty co se dávaly do notebooků před lety. Sám mám asi 4 roky starý TN panel, který je denně v zápřahu a ty co vidím dnes v obchodech jsou ještě o velký kus horší. U některých vylepšili pozorovací úhly (ty mám tragické), ale obraz vídám celkově nějak rozplizlý a neostrý.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 3. 2015 08:32

Pravdu díš....

X220 vs X31 -> http://1drv.ms/1C3vbhU
(LED vs. CFFL staré jak metuzalém, ne není tam BoeHydis panel) a stejně se mi zdají barvy lepší YMMV

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod ptr1 9. 4. 2015 10:22

dakujem za odpovede.

Tak ostava to medzi HP Spectre x360 a Dell XPS 13 (2015)

Dell je mensi co sa mi paci a ma asi aj lepsiu vydrz baterie, ale pri HP sa mi viac paci spracovanie (aj ked Dell ma lepsie umiestnene porty..) cenovo su myslim dost podobne tak uvidime, skusim najst nejaku predajnu kde sa daju oba osahat :)
ptr1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 9. 4. 2015 11:42

Fujitsu a Toshiba by se nemela prehlizet, Lifebook, Portege a Tecra nejsou spatne a vse potrebne.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert