Názor na ojetý Dell Precision M4600 za 21 tis Kč

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod cri-cri 28. 3. 2015 15:35

Ahoj,

Chlapy/dámy jaký máte názor na ojetý Dell Precision M4600 za 21 tis Kč. ( http://www.pocitacezababku.cz/Dell-Precision-M4600-SSD-240GB-NTBM4600-i7-SSD.phtml ) Sám jsem se trochu vyhýbal novějším DELLum, ale tohle je řada nad Latitude a v téhle výbavě přes 3 lety stál nový kolem 70 tis Kč ( http://www.zive.sk/clanok/55607/test-dell-precision-m4600-vykonny-nastroj-na-cesty ) tak by to mohlo být lepší než Latitude. Zajímá mě tedy jen názor technický a uživatelský, vzhledově vým je to strašně zastaralé, ale to mi nevadí.

Nebo navrhněte klidně náhradu novou nebo ojetou noteboku do 21 Tis Kč (nebo 17 bez DPH), je mám týhle min. požadavky (klidně to nemusí mít sestava v základu, ale i při dokoupení komponentů ad se dostanem do 21 Tis Kč):
- i7 (nad 2 GHZ v zakladu) (8 vlákek) + 8 GB RAM
- displej min 15,4 s min 1600 pixelu na šířku a matný
- při normálním použivání velmi tichý a špičkově chlazený
- W7 legál, vážně nechci W8.1, a min 12 měsícu záruka + faktura (platce DPH)
- čistě (ne hybrid) min 128 GB disk SSD, klidně muže byt HDD, ale tim pádem do 19 tis Kč, ad to vyměnim za SSD

Předem díky za info
cri-cri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 28. 3. 2015 15:44

Proc by nove latitude mely byt spatne? Prave naopak, chce to ale vyhnout se tem levnejsim a vzit e6xxx, ne e5xxx. To ale platilo vzdy + do latitude nepatri vykonna grafika a ctyrjadro /to taky platilo vzdy/.

Co se tyce toho precisionu, na CAD vyborna masinka. Ano, je to hrube a tezke /pres 3kg se zakladni baterkou/, ale to uz prenosne graficke stanice byvaji. Baterky tam byly 60, 87 a 97 Wh, vzhledem k hw, pokud se chces dostat na uroven bezneho ntb, vem tu nejvetsi. S chlazenim tyhle vyssi rady precision nemaji problem /existuji levnejsi precisiony, ktere jsou v sasi od latitude, ale jak jsem psal, vykonny hw do latitude tela nepatri, tam je idealni jen dvoujadro s integrovanou grafikou, pak jsou to taktez skvele masinky/
V cem kreslis?
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod cri-cri 28. 3. 2015 15:59

Ahoj,

diky za info, no já sám mám už druhé Latitude a těd už mi silně dosluhuje stará D830. No kámoš z IT právě má 2x Dell Latitude E6... (s i5 a i7-ta prej strašně topí) a neni vůbec nadšený.

Jinak ja CAD nedělám (ale ždímám podobně jak u CAD), ale budu potřebovat občas využit všechny vlákna na matematické výpočty (genetické algoritmy pro forex), Ale 80% času pojede na naprostý volnoběh, tedy WWW / FB / stream, ale zas 12 hodin denně.

Tak že grafiku neřeším jen displej neb před 2 týdny jsem koupil za http://www.tosevyplati.cz/sleva/okay-ot ... ceny-14690 co má rozlišení 1368 a je to děs tak ho hned prodávam za 14 tacu.

-- 28. 3. 2015 17:02 --

ještě jsem uvažoval o Dell Latitude E6520 na http://www.pocitacezababku.cz/Dell-Lati ... 20QM.phtml ale když ho stejně dovybavím tak jsem na 18 tis Kč, a pokud je Dell Precision M4600 važně jiná liga tak si ty 2 tis. rád připlatím.

Nebo klidně nějaky ThingPad s 15,6 obrazovkou

Jde mi vážně o to že poběží 12 hodin denně.
Naposledy upravil cri-cri dne 28. 3. 2015 16:07, celkově upraveno 1
cri-cri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 28. 3. 2015 16:05

I5 je v latitude ok, i7 taky, ale nesmi to byt i7qm. A nesmi tam byt grafika.
Pak vem ten precision.
Alternativne, vyborne jsou chlazene taktez hp elitebooky 8560/8570w /nebrat 8540w!/. Povrchove teploty mivaji z workstatinu jedny z nejnizsich /nizsi nez precision/, i pres to, ze maji jen jeden vetrak. V klidovem stavu jsou taky docela tiche.

Jinak ldyz najdes model mladsi 3 let, u dellu neni problem tu jejich nbd zaruku prodlouzit o dalsi 2, tzn.na celkove 3 roky /zajimej se proto o tzv.servicetag, dle nej se da najit info na dell strankach/.

Od lenova bych workstation nebral, w5xx nejsou prakticky v nicem lepsi, nez cokoliv z jejich konkurence /precision, elite -w a celsius/, max tak vydrz /w5xx byvaji jen certifikovana grafika a jina deska narvana do tela kancelarskeho T5xx/.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod cri-cri 28. 3. 2015 16:14

diky za info
cri-cri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod falcons 28. 3. 2015 17:51

alfah4ns píše:chce to ale vyhnout se tem levnejsim a vzit e6xxx, ne e5xxx.
jen tak ze zajimavosti, je nejaky vyraznejsi rozdil mezi mezi 5xxx a 6xxx, krome toho ze 5xxx je plast a 6xxx slitina?
falcons
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 3. 2015 17:54

Dle mého ne, ale alfahans se v těch Dellech vyzná líp :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod alfah4ns 28. 3. 2015 18:21

Ty nizsi mohou mit osekane nejake moznosti v konfiguracich, maji injine desky, to ale ma smysl resit konkretne, ne obecne.
Konstrukcni rozdil je ale opravdu velky.
alfah4ns
Ex-moderátor