Notebook pro studenta - koupit nový nebo upgrade současného?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 17. 4. 2015 21:47

Aktuálně používám notebok Asus U47A (i7 2640M 2,8 GHz, 4 GB Ram, 750 GB Disk)

Z hlediska parametrů jako je rozlišení (nepotřebuju větší), hmotnost (nepotřebuju nutně nic extra lehkého, dlouhé cesty s tím nikam nechodím), integrovaná grafika mi stačí (hry nehraju) a podobně mi stále i dnes vyhovuje, ale řeším co v blízké budoucnosti, zda se mi vyplatí investovat do úplně nového kousku nebo je tento stále dost výkonný a stačí ho vylepšit

Představa vylepšení
Doplnit další 4 GB ram - při hodně otevřených oknech prohlížeče a do toho word atd. vidím, že je využití téměř naplno
Místo mechaniky dát SSD - stačí mi jen malá kapacita opravdu jen na systém, doma mám externí disk 1 TB a těch 750 GB pevný disk v tom stále zůstane, takže místa dost
mechaniku vložit do externího rámečku - je to takto možné jí jakoby předělat na externí a v případě potřeby připojit jen přes usb?
možná nová baterie - má smysl kupovat baterii slibující vyšší kapacitu nebo jsou to hodnoty nesmyslné a raději jít po orignále?

Druhá varianta je tento notebook posunout dál v rámci rodiny a pořídit si úplně nový

Je ten procesor stále dobrý, že se vyplatí vylepšit ten kus nebo raději koupit nový stroj?
díky za rady
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 4. 2015 21:52

Jestli je výkoný ? Dle mého 100% ale jak to bude stačit tobě ? To musíš vědet sám.

Já jsem tedy pro Upgrade. Koupí nového stroje si z 70% spíše výkonem pohoršíš.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 17. 4. 2015 22:07

když jsem ted koukal na heureku, tak mi vyfiltrovala například
http://www.electroworld.cz/product/poci ... ign=biding
tam se bojím slabé výdrž na baterii

nebo http://www.anacomp.cz/dell-inspiron-15- ... 30660.html
ale to bych si asi taky moc nepolepšil

Takže jsem si asi v podstatě odpověděl sám, že nový kousek nemá moc význam, takže už jen jak je to s tou DVD mechanikou, lze ji vyndat, dát místo ní SSD disk a mechaniku používat v externím rámečku?
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 4. 2015 22:10

Nechce se mi to googlovat c oto je přesně za model. Ale na 95% to půjde vyměnit. Prostě koupíš na ebay/u nás, rámeček, SSD a RAM a je to :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 17. 4. 2015 22:39

OK, díky tedy za pomoc s rozhodnutím.

Ram je mi jasné, notas má dva sloty celkem a ted je tam jen 1 slot obsazený 4GB ram, tak se prostě přidá druhá, jen jsem si nebyl jistý tím, že lze tu mechaniku používat jako externí po zapojení do rámečku
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků