Multimedální notebook, 15,6", do 35 000 Kč.

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ota1 25. 4. 2015 20:26

Ahoj,
chtěl bych se poradit s výběrem notebooku velikosti 15,6“. Očekávám od něj následující.
Určení: multimediální notebook, hry nejsou důležité. Jediná hra, kterou by měl notebook zvládnout je Minecraft. Většinou bude sloužit na prohlížení internetu a filmů. Zpracování fotografií tak max. na dovolené nouzovka. Nevím, zda je nutná jiná grafická karta kromě integrované. Vycházím však z toho, že společná paměť pro procesor a grafiku může notebook dále zpomalovat. SSD disk není nutností, dá se vždy doplnit.
Ergonomie: Může být i lesklý, dotykové ovládání je výhodou. Chtěl bych však FullHD IPS, VA nebo PLS panel s dostatečným jasem, aby se bylo něco vidět i venku ve stínu. Připojení externí klávesnice nebo monitoru není důležité. Jen připojení TV. Hmotnost ideálně pod 2,5 kg. 2,6 kg by bylo asi max.
Odolnost: bude sloužit doma v noci a na dovolené. Přenášet se bude málo. Může být plastový i kovový.
Výdrž na baterie: při prohlížení internetu ideálně aspoň 5 hod., 4 hod. by byly minimum.
Servisní možnosti: nemám žádné podmínky
Konektivita: min. 3 USB, min. 1x USB 3.0, DVD mechanika být nemusí, RJ-45 být nemusí.

Zásadní parametry tedy jsou: FHD, dostatečný jas, 15,6“.

Líbil by se mi ASUS Transformer Book Flip TP500LB-DN022H. Mám však strach z malého jasu displeje. Starší varianta tohoto notebooku měla jas hodně pod průměrem.
Předem díky za rady.
Ota1
Junior

Odeslat příspěvekod hnedahlava 25. 4. 2015 22:23

Třeba HP Omen
hnedahlava
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ota1 29. 4. 2015 16:10

Ahoj, díky za tip. Díval jsem se na HP Omen, našel jsem spíše dražší varianty k 50 tis. Kč. a grafikou 860M. To už musí mít asi zdroj přes 100W a tomu jsem se chtěl vyhnout. Sám se rozhoduji mezi 3 variantami.

1. Lenovo Thinkpad Yoga 15 - tam už jsem ve vybrané variantě přes 34 tis. Kč.
2. Lenovo Flex 2 Pro 15 - líbí se mi, má lepší cenu. V jedné recenzi svítivost 248 cd/m2, v druhé však jen 200, což se mi už zdá hodně málo, navíc při lesklém displeji.
3. Acer V 15 Nitro ve verzi 571G - vypadá jako slušný ntb, viděl jsem naživo 2, ten s grafikou 850M však měl výrazně nižší jas displeje. Grafiku 860 M nechci.

Prosil bych ev., pokud někdo má Lenovo Flex 2 Pro, zda je svítivost displeje dostatečná a zda je to u varianty s i5 nebo i7? Díky za reakce.
Ota1
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 4. 2015 16:35

Ten Flex se ovšem docela doost dobře chladí ! Měl jsem jej na test, ale co osud nechtěl, nemůžu najít zátěžové testy :( Tiché a překvapivě výkonné chlazení. Zpracování taky není špatný.

Svítivost bez problémů, a měl jsem i7.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zkorumpovanaliska 30. 4. 2015 11:42

Variantu s i7 jsem měl v rukou a nepřišel mi slabý ;-)
Zkorumpovanaliska
Junior

Odeslat příspěvekod Ota1 2. 5. 2015 21:23

Díky za odpovědi. Jediný důvod, proč ještě váhám s objednáním Flex 2 pro 15 je, že v úvodu zmíněný ASUS Transformer Book Flip TP500LB-DN022H nemá nikde uvedený typ displeje. Ve starší verzi TP500LJ měl na rozdíl od menší řady TP300 pouze tmavý TN displej. Jinak má možnost současně SSD i HDD, úplný yoga styl a navíc nyní akce Asus pro případ poruchy notebooku.
Kdyby měl někdo informace od displeji nové řady Asus TP500LB, moc by mi to pomohlo.
Ota1
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků