Alza.cz, vrácení do 14dnů

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod martinchylek 9. 5. 2015 17:10

Ahoj,

koupil jsem si Acer V15 Nitro Black Edition (původní diskuse zde (viewtopic.php?f=907&t=1232935).

Jsem s ním spokojen, ale pořád si říkám, jaké by bylo to Lenovo, které jste mi také doporučovali. Přemýšlím tedy, že bych si koupil i Lenovo a v přímém porovnání si to rozhodl.

Chci se tedy zeptat, jaké máte zkušenosti s vracením notebooku, nebo něčeho podobného v této cenové relaci? (cca 30 000). Už jsem vracel levnější věci, cca do 10 000 a to nikdy nebyl problém. Ale dnes mi říkal bratr, že před ním někdo v Alze vracel do 14 dnů zboží a Alza mu odmítla vyplatit plnou cenu kvůli např. velmi drobným oděrkům někde. Prý to zkoumali hodně dlouho a za každou maličkost šla cena dolů.

Chci se tedy zeptat na vaše zkušenosti?

Nechci si koupit druhý ntb za 30k, který by pak nešel vrátit, nebo by mi nevrátili plnou cenu.

Díky za reakce :)
Auto: Škoda Rapid Spaceback 1.2TSI (77kW) (2014)
Moto: Suzuki GSX-F 750
MMania: Honor 10 Lite
Živě (PC/Tablet): Acer V15 Nitro Black Edition/Asus T100TA
martinchylek
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 5. 2015 17:15

Tak jasný, víš co je lidí co si vemou notes, jedou s ním na tejden na dovču a pak jej vrací.....

Pokud necháš nálepky, pokusíš se co nejméně vše poničit a budeš k němu jako v rukavičkách tak snad bez problémů.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod miboo 9. 5. 2015 19:53

Ahoj, taky si myslim, ze kdyz ponechas vsechny samolepky, vratis prislusenstvi do puvodnich obalu a resetujes ntb do tovarniho nastaveni, nemaji duvod ti ntb nevzit zpet. Samozrejme prodejce se brani prevzit ponicene zbozi, ktere pak neproda. Takze neboj se toho, jen dej pozor na kafe v klavesnici :)
miboo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 9. 5. 2015 21:06

Samozrejme je dost mozne, ze nedostanes uplne 100% castky, ale v principu castka nijak neovlivnuje tve zakonne moznosti.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kubik88 9. 5. 2015 21:39

Ja vracel notebook za dvacet tisíc, a strhli mi 500, což mi přišlo fér.
kubik88
Junior

Odeslat příspěvekod kejly 9. 5. 2015 22:08

Kamoska vracela audiosoupravu (za ty prachy od ni cekala vic) a ja tablet (odesla baterka), v obou pripadech Alza vratila plnou castku zpet (i kdyz domaci kino bylo bez krabic a muj tablet dost otriskany).
kejly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kolemjdouci2014 10. 5. 2015 07:50

Ja kdyz kupuji neco, u ceho je sance, ze to budu vracet, tak se k tomu chovam vic nez v bavlnce. Netrham obaly atd. Ono take vznika uplne jiny dojem, kdyz chces vratit produkt, co vypada, jakoby ho prave vzali z pultu a produkt, co ma roztrhanou krabici, obaly, rozlepena media a podobne.
kolemjdouci2014
Junior

Odeslat příspěvekod Zkorumpovanaliska 10. 5. 2015 13:11

Pokud jej nepoškodíš, zabalíš ho tak, jak jsi jej dostal a uvedeš do továrního nastavení, vátí ti celou částku.

Můžou si naúčtovat poplatek za zabalení (v případě, že origo obal poškodíš), ale ten neni nijak vysoký. Důležité je, aby tam nebyly viditelné známky používání ;)
Zkorumpovanaliska
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 10. 5. 2015 14:42

Na notebooku se první oděrky objeví poměrně rychle. Nevidim důvod, pokud v Alze něco najdou, aby o to neponížili cenu. Nakonec to ale stejně nebude víc než třeba tisícovka a to snad jsi ochotný dát za možnost si v klidu otestit, který ze dvou notebooků je lepší. Nebo snad ne?
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod martinchylek 10. 5. 2015 17:14

Díky za reakce, přesně něco takového jsem čekal, tak je to OK :)

Swarm: jsem ochotný za to dát tak tu tisícovku, víc asi ne...
Koukám, že máš taky V15 Nitro, jsi spokojen? Nemáš problémy se sílou Wifi přijímače?
martinchylek
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 10. 5. 2015 19:33

S Wifi nemám problém. Resp. asi dvakrát za toho půl roku jsem musel vlézt do síťových připojení a u wifi dát "Diagnostika", což resetuje nastavení adaptéru... to když mi nechtěl vidět žádnou síť. Nicméně podobnou zkušenost mám s řadou jiných notebooků, které testuju, nebo používám (ne každé AP se snese se všemi Wifi adaptéry).

Pokud jde o to, co mi vadí, tak asi výdrž do 4 hodin při kancelářské práci. Vim, že lze dosáhnout při min nastavení asi na 5,5 hodiny, když se na to nešáhne, ale já se nechci omezovat ve světlosti displeje, ani vynucovat minimální takt CPU.

Dále mi vadí, že se mi po každém uspání/uzamčení systému vypne NumLock. Je to nějaká Acerovská aplikace a ještě mě to tenaštvalo natolik, abych ji našel a odstranil. Nicméně s tímhle teď Acer blbne u více modelů.

No a to je asi vše. Používám ten stroj dost intenzivně a nemůžu si ho vynachválit. Skvělý displej bez PWM regulace (tj. šetří oči), docela dobrá klávesnice s normálním rozložením (kde šipky nezasahují do numeriky) a hlavně hodně rychlý touchpad s měkkým integrovaným tlačítkem, díky kterému na cestách nepřipojuju myš ani na složitější práci. Dál mě těší to tiché chlazení a nadstandardní audio.

Docela se mi teď změnil život a málokdy něco dělám doma, tak mi vyhovuje mít tenký a lehký stroj s plným výkonem, kompletní klávesnicí a velkou úhlopříčkou všude s sebou. Ani po půl roce používání bych neměnil (a nekupoval jiný). Přecházel jsem přitom z Tčkového ThinkPadu, takže bych neřekl, že jsem úplně nenáročný.

---

No a pokud jde o Y50, tak čistě můj osobní názor, proč je pro mě Nitro lepší:

- rozložení klávesnice
- nemožnost mít SSD a disk... v Y50 je buď rychlé ale malé SSD, nebo pouze plotnový disk, protože tam nedali M.2 slot
- do nedávna špatné displeje (FHD TN panel šílené kvality a pak ten hrozný 4K panel, co neumí zobrazit žlutou a ještě má pen-tile matici) - teď už tam dávají FHD IPS od LG stejně jako je v Nitru
- na servis se posílá do Neměcka (dříve do Polska)
- IdeaPady obecně nejsou etalon kvality (i když s Y50 vyloženě nevím o velkých problémech, abych mu nekřivdil)
- lesklý rámeček displeje z toho nejlevnějšího plastu (tohle fakt nesnášim - je to i u variant s matným LCD)
- podsvícení kláves (na ideapadu výrazně svítí okraje kláves a blbě se mi pak čtou popisky)

Jediný, co mi na Y50 přijde lepší je rozmístění konektorů. Nicméně na cestách nic nepřipojuju a doma jedu přes USB dock (DELL D3100), kam mám zapojené všechno včetně externího monitoru.

---

Ve výsledku pokud jsi s Nitrem spokojený, tak už bych to dál neřešil a zůstal u něj. Tyhle čachry bych řešil jen v případě, že ti ten notebook nesedl.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod martinchylek 10. 5. 2015 19:47

Díky za rozsáhlé zhodnocení ;)
Já jsem s Nitrem spokojen, jediné, co mi vadí, je ta síla WiFi signálu, bydlím na koleji, kde je celkem slabý signál, ale můj starý počítač tu s připojením neměl problém a spolubydlícího Lenovo problém také nemá... Ale je tu stále připojení přes kabel, tak se s tím dá žít. Ještě ho musím otestovat ve škole, aby tam ta WiFi šla a bude rozhodnuto. :)
martinchylek
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 11. 5. 2015 09:01

A nevyresi ten problem treba i ten nejlevnejsi router za par korun, ktery pripojis ke kabelu v pokoji?
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod martinchylek 11. 5. 2015 18:51

zivan: nelze, je to na koleji a spravci to tu hlidaji - router by se jim oznacil jako "sdileni pripojeni" a bylo by to za ban.. bohuzel :)
martinchylek
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 11. 5. 2015 18:59

Na vetsine koleji byva tak rychla pripojka, ze kabel je spis pozehnanim, protoze co ja si pamatuju, tak vsude frcelo 256/125kbit adsl/wifi a my jsme litali na 100mbitu a problem s pripojkou byl ... meli jsme dovolene 4 sitovky na pokoj (coz nam nestacilo a resili jsme si to po svem ...).

Ja verim, ze se domluvit da ... protoze to tak vzdycky bylo.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Další stránka