Notebook pro rodice 5-7 tisic

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod MunkyCZ 12. 5. 2015 15:21

Výběr notebooku
rozpočet: 5-7 tisic
určení notebooku: klasicka .. fotky, internet, stahovaní filmů popripade mozna nejaky ten word exel
velikost 14 nebo 15
odolnost - budou ho mit max doma nebo na zahrade :) a jsou na takove veci celkem opatrni takye to bych asi nijak neresil
výdrž na baterie: aspon 3 hodiny na internetu :)
konektivita - aspon jednu USB 3,0 ale to ma myslim uz kazdy a HDMI taky takze klasika kterou ma kazdy pocitac

predem dekuji vsam za cas a ochotu poradit :)
MunkyCZ
Junior

Odeslat příspěvekod borekz 12. 5. 2015 17:29

Za tu cenu jedině Atom převlečený za Celeron, tj. N28x0. Ale ty ceny za 15" budou spíše od 7 tisíc než pod. Za 5 tiscí jedině 11". Co raději 10" tablet s klávesnicí, když je omezený rozpočet ? Pro lidi, co v životě neviděli Windows může být Android jednodušší.
borekz
Junior

Odeslat příspěvekod juress 12. 5. 2015 18:07

V takovéto cenové relaci zapomeň na jakoukoliv odolnost, displej to bude mít taky slabý.
Stačí kouknout na heureku: http://notebooky.heureka.cz/f:p:5000-7000/
Je tam pár slušných Asusů a jedno HPčko
juress
Junior

Odeslat příspěvekod cabman 12. 5. 2015 18:26

Nesmyslná cenová relace - zanhorní hranici 7k koupíš absolitní šmejd. Vem jim něco z importpc.cz
cabman
Junior

Odeslat příspěvekod Pomasko 12. 5. 2015 18:48

Za tie peniaze nový notebook nenájdeš (ak má byť aspoň trochu kvalitný...). Skús pozrieť nejaký repas. napr. http://www.importpc.cz
Pomasko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MunkyCZ 12. 5. 2015 21:37

ja jim to rikal .. ale nechcou za to utracet .. http://www.importpc.cz/levne-notebooky/ ... -3763.html co rikate na tenhle ? slo by to :) opravdu to maji jen na uplne zakladni veci jinak tablet s klavesnici ne :/ mamka nechce android ani iOS ..
MunkyCZ
Junior

Odeslat příspěvekod krc1 12. 5. 2015 21:55

Pravděpodobně nebude mít cz (ani eng) klávesnici.
krc1
Junior

Odeslat příspěvekod Zkorumpovanaliska 12. 5. 2015 22:24

Za tu cenu nemá smysl nic kupovat...

U repasu přihoď 4GB RAM a dokup záruku.. Pozor na pevný disk, rády odcházejí. A už jsme s cenou zase jinde...

Co opravdu nějaky ten tablet?
Zkorumpovanaliska
Junior

Odeslat příspěvekod trencherman 22. 5. 2015 19:57

Vcelku mi rozesmívají názory, jak za tuhle cenu nemá smysl nic kupovat a jak všechno levné jsou nepoužitelné šroty. Každý nepotřebuje nadupaný superodolný dělo na hraní. Osobně mám DELL E4200 který jsem koupil cirka za 4tisíce na bazaru. Je to už dost starý notebook, ale úžasný. 12" matný displej, dobře čitelný i venku. Maličký, lehoučký, cirka jeden kilogram. Dvoujádrový procesor a 3GB RAm plně stačí na internet, office, filmy atd. A vydrží taky dost, už dvakrát mi spadl na dvoře ze stolu a nijak mu to neublížilo. A na cerstách super, má slot na sim kartu a mobilní internet sviští bez potřeby externích modemů. Přítelkyně má notebook téměř stejných parametr, jen je to NEC bez české distribuce. "hyeroglifi" na klávesnici vyřešili polepky za pár korun a notebook jí plně dostačuje už řadu let. A to je na rozdíl ode mě i celkem pařanka :-) Prostě stačí omrknou inzerci, třeba aukro atd a najde se spousta použitelných notebooku za pár tisíc. U podobných občas bývá slabina baterie, ale v drtivé většině případů se dá pořídit nová do tisíce korun. Koupíš použitelný notebook za čtyřku, za litr dokoupíš baterii a máš funkční mobilní stroj v přijatelné ceně. Do sedmi tisíc se dá pro požadovasné použití sehnat "nadstandartní" stroj.
trencherman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 22. 5. 2015 20:22

tchyni jsem doporučil NOVÝ notas (HP G2, procesor Intel N2840 myslím, nebo 2830, matný display) za 7400 kč (před půl rokem) a na použití jak píše tazatel, úplně v pohodě dostačuje. Je nový, má záruku, origoš windows, neupatlaný. čisté bezstarostné user friendly řešení. Vždyt to nemá pro sebe panebože.

A ne nějaká upatlaná bazarovka, vhodná max pro fandy, nebo ty co mají prachy. Protože jak jsem koukal, když vezmu v uvahu u bazarovky všechny vlasnosti i ty "k nezaplacení" + za kolik se bazarovky prodávají, vychází to draho v tady v tom banánystánu.

Takže doporučil bych onen HP, resp. jeho nástupce, nebo z nouze Toshibu s podobnými hw parametry. EDIT: toshibu mám (11000 kč rok starou) a z duvodu problémů s touchpadem spokojen nejsem.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tom4 25. 5. 2015 11:05

tom4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 5. 2015 11:42

Jasný Atom je super kůl... :roll:
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!