Přenosný notebook (ultrabook) do 20 tisíc

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod bigboban 28. 7. 2015 20:18

Sháním nástupce Asus eee 1005. Ten mám X let, dal jsem mu sice steroidy (celkem 2GB RAM, SSD, Win8) ale i tak je to dost pomalý. Ne tragicky jako to bylo s HDD (náběh pár minut) ale i tak se po od-hibernaci dostanu k webu třeba za půl minuty a já chci prostě HNED. Dnešní nástupci v ceně 6-8 tisíc jsou stejný srágory, procák stejně rychlej jak roky starej Atom, 2GB RAM, pouze HDD v ceně.. Za ty roky se tam nezměnilo lautr nic. To bych na tom byl ještě hůř (s tím HDD). Tedy chci do toho šlápnou a požadavky jsou:

• 12-13" pokud možno full HD, ne méně (tam se prd vejde) ne více (problémy se scalingem)
  • 4GB RAM min (s možností jít na 8GB) nebo rovnou 8GB
  • SSD!! nebo přinejhorším možnost výměny HDD za SSD bez ztráty záruky
  • na zbytku už tolik nezáleží, malý a lehký to bude asi tak jako tak, na klávesnici budu psát tak max. URL do prohlížeče, hry rozhodně nebudou..
  • asi dobrý bonus by byl dotyk a možnost protočit do formy tabletu případně odtržení displeje jako tabletu

Kupodivu jsem toho zase tak moc nenašel. Našel jsem jedině Lenovo Yoga 2 kde lidi nadávaj na hroznou hlučnost a pak Asus Zenbook. Ve výsledku mi zatím vyhrává ten Zenbook ale tam je mi přece jenom trochu smutno po tom "tabletovém" módu. Máte další tipy?

https://www.alza.cz/asus-zenbook-ux305f ... 5.htm?o=14
https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-yoga ... 92.htm?o=7
bigboban
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 28. 7. 2015 21:11

Před nějakou dobou sem vybíral taky ultrabook, jako tobě z toho vylezlo buď Lenovo a nebo Asus, vybral sem Zenbook UX303L a jsem spokojen. Vše není dokonalé a tak mě občas točí displej s vyšším rozlišením (3200x1800), bohužel konfiguraci co sem chtěl s Full HD displejem není. Je až neuvěřitelné, že například utilita od výrobce s tímto rozlišením nepočítá...
Za mne bych tedy doporučil Zenbook, jen bych volil variantu s 256GB SSD diskem, příplatek je 2000Kč, viz. model tady. Disk jen tak nevyměníš a 128GB je prostě málo.
dejv
dejvidek
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 28. 7. 2015 22:34

Jen pozn ux303 a ux305 jsou naprpsto odlisne.
305 je hw slabsi, chladi se pasivne, je tenci, atd.
303 je vice "dospela", resp.blize beznemu ntb.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Zkorumpovanaliska 29. 7. 2015 18:35

Vybral bych novou Yogu 500 + rovnou přikoupil to SSD. Model třeba http://www.czc.cz/lenovo-yoga-500-14ihw ... 72/produkt
Zkorumpovanaliska
Junior

Odeslat příspěvekod bigboban 29. 7. 2015 19:35

To otáčení do formy tabletu je super.. ale. 14" už je celkem dost, tak velký tablet držet už asi nebude nic moc a hmotnost je dle jednoho shopu 1,6kg dle druhého dokonce 2.1kg. Nevím kde je pravda ale tak jako tak je to DOST. Ten Zenbook má 1.2kg.
bigboban
Junior