Přehřívání notebooku

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod G0BLIZ3K 10. 8. 2015 22:52

Zdravím, mám problém v těchto tropických vedrech se svým notebookem. Zapnu CS:GO a po třech minutách grafika na 80°C a začíná se hra sekat. Mám notebook Acer Aspire 5742ZG (spíše kancelářský) a využívám chladící podložku Belkin F5L001 (celkem výkonná). Chtěl bych poprosit o nějaký tip, jak tento notebook zchladit, popřípadě mě napadlo oddělat mechaniku, kterou absolutně nevyužívám, ale nevím jestli si tím pomůžu a jestli vůbec notebook bez mechaniky pojede.. Nebojte se napsat i nějaký bláznivější nápad - notebook už je po záruce.. ;)
G0BLIZ3K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 10. 8. 2015 23:05

Zahodit ten nekvalitní krám a pořídit na CSko normální desktop.
i9-9900KS @ 5Ghz/4,5Ghz Cache + FD S24 | MSI Z370 KRAIT GAMING | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS NVMe | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora + LED | 144 Hz IPS QHD
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod G0BLIZ3K 10. 8. 2015 23:13

Nebudu vyhazovat notebook, když mi na mé potřeby bohatě stačí...
G0BLIZ3K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mople71 10. 8. 2015 23:24

Hra se seká - opravdu to stačí? ;)

Rozebrat, vyčistit, přepastovat. MODování chlazení do jisté míry jde.
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Matysek 11. 8. 2015 01:20

Koupit si takovy, ktery nepotrebuje pripojit snezne delo. Treba E7440 se chladi celkem dobre, ale porad pod dve urovne 8470p.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Vrbik15 11. 8. 2015 08:18

ten notebook je šrot ano... ale je něco co můžeš udělat

Hodně výrobců, speciálně Acer velmi důkladně dimenzuje chlazení těchto levných notebooků (pozoruju to tak do cenovky 20K při koupi) tak, aby po dvou třech letech byl nepoužitelný, dělají žebra chlazení moc blízko u sebe a profil ventilátoru má třeba 7mm! důsledek? i přes vyfukování vysavačem a podobné praktiky je zevnitř na chlazení centimetrový nános prachu, vypadá to jako deka :-D

tady máš jak to vypadá (jeden acer mého kamaráda)
http://imgur.com/s6adFs9

Jsem přesvědčený, že je to záměr, nedávno jsem rozebíral Acer, který běžel 11 let, myslíš že na chladiči byla taková prasečina? ani náhodou, žebra byla vzdálena 2-3mm a nebylo tam ani smítko

Takže postupovat budeš jednoduše, vezmeš šroubovák a nějaké video na youtube abys věděl jak to rozebrat, připrav se, že aby ses k tomu dostal zbyde ti v ruce jen display a holá deska a když to takhle budeš už mít, koupíš si pastu za pár kaček a přepastuješ chlazení
Lenovo T430s + 120 Corsair Force GT3
BlackBerry Q5 10.3.2.516, Note 8.0 CivZ_FlexNote KK 4.4.2
Vrbik15
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 8. 2015 07:47

Kdybych si to fotil tak ti tady udělám galerii takových fotek skrze všechny výrobce....

Vrbiku, radši moc nepřispívej a šoupej nohama, uděláš líp. Viz ta "sestava" na střih videa, za tu bys zaslužil tu desku ti narvat do rektu !
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!