SAMSUNG NC 110 OS

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ardon 11. 2. 2016 16:56

Zdravím, dostal se mi do rukou tento netbook bez HDD (nový nemá cenu kupovat, vzhledem k výkonu), ale za to se slotem na microsd a 8GB kartou. 8GB je dost málo, ale pro plánované využití jako kukátko na net a pouštěč starších her z flash disku, případně přehrávač seriálů také od tamtud by to mělo stačit. Ví, že by se tam vlezly XP, ale je to víc než deset let starý OS. Existoval by způsob, jak nainstalovat W7 na 8GB místo? Díky
ardon
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 11. 2. 2016 17:31

http://www.makeuseof.com/tag/tiny-ssd-s ... -installs/

je potřeba upravit instalátor, nevím sice z hlavy přesně, kolik požaduje prostoru, ale určitě to je víc, než 8 GB...

dlouhodobě pak není problém provozovat systém pod 10GB, a to i včetně 64bitové verze, ale budeš muset využít NAPROSTO VŠECHNY možnosti optimalizace...

16GB karta by celýmu záměru vyšla hodně vstříc...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ardon 12. 2. 2016 19:24

Vím, ale nemá cenu to do toho vrážet. Stáhnul jsem si tiny7, ale setup nevidí SDkartu jako místo na instalaci systému.
ardon
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 12. 2. 2016 19:35

Vyprdl bych se na Windows a nasadil nějaký vážně lehký Linux distro
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod ardon 12. 2. 2016 22:49

Taky jsem to tak začal vidět. Třeba lubuntu. Ale problém je, že se OS na paměťovoou kartu nainstaluje, ale není schopen z ní nabootovat :(
ardon
Junior

Odeslat příspěvekod ardon 8. 4. 2016 08:31

Zdravím, takže v netbooku už mi rotuje plnohodnotný notebookový disk. S Instalací a velikostí OS tedy není problém.
Co tam ale nahodit za OS? Vím, že XP tam fungují bez problému i po stránce ovladačů, ale je už nepodporovaný, takže ne-e.
W7 jsou opravdu fest pomalé, stejně jako ubuntu a dokonce i lubuntu.
Zkoušel jsem i slax, ale ten nenašel ovladač na wifi a já ho nechci kompilovat.
ardon
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron