Ultrabook? 2v1? +-30K, programko, škola, dobra vydrž a váha

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Paleandr 11. 2. 2016 17:21

Ahoj,

pomalu mi odchází starý dobrý acer, který se mnou vydržel snad 6 let. Super notes, 15"tka. Je čas poohlédnout se po něčem novém a tak jsem opět přišel pro radu.

Rád bych koupil něco lehkého, co má dobrou výdrž a zároveň i něco zvládlo, nebaví mě už tahat 2,5 kg notes + baterku. Líbí se mi ty nové typy notebooků, z kterých se dá udělat i "tablet". Vůbec se nevyznám v ultraboocích nebo tabletonoteboocích. Dokážete mi něco poradit? 30K je orientačních, nemusíme se u toho striktně držet. Díval jsem se i na Surface Pro 3 v doprodeji. Máte někdo zkušenosti? Hrozně se mi líbí to pero, které k tomu je. Do školy a do práce by to bylo geniální na poznámky. Celkově je i hodně výkoný. Případně jaké jiné stroje jsou aktuálně fajn? Používal bych to hlavně na občasné programování (doma mám hlavní mašinu), cestování, klasickou kancelářinu, zapisování poznámek, videa atd.

Díky moc předem za všechny rady
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 2. 2016 16:44

Vem ThinkPad Edge 450/460 a nebo ProBook 440/640

ono nemá dle mého význam 2v1 na to co píšeš.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Paleandr 14. 2. 2016 00:00

Diky za info a tipy Pythone, uz jsem si myslel, ze jsem sem napsal totální kravinu, že tu není jediný post.

Trošku bych upřesnil mé požadavky. Potřebuji samozřejmě rychlý systém, takže notebooky s HDD už nepřipadají v úvahu. Maximálně zastrčené HDD místo mechaniky jako druhý disk, ale jako hlavní disk 100% SSD. Dále bych se chtěl již dostat alespoň k FullHD rozlišení. Říkal jsem si, že ty 2v1 by mohlo být dobré jako jeden stroj. Nemusel bych mít zvlášt tablet a zvlášt notebook. Dále chci, aby byl notebook tichý při normální zátěži, za což považuji třeba 20 záložek ve firefoxu. K tomu samozřejmě dobrá váha a výdrž, což jsem psal už v prvním postu. Používám to ve škole, kde dělám co potřebuji, což je vesměs zapisování poznámek, googlení a hlavně VS2015. Občas na tom potřebuji zapnout UE4 pro ukázku pár věcí. Mimoto sleduji videa, poslouchám hudbu, pachtím ve wordu nebo excelu, ale to už dneska dává každý notes. Snad to pomůže. Díky moc :)
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 2. 2016 08:50

Ještě jeden rejpanec, váha je zařízení na měření hmotnosti.

2v1 nefungují, 14" tablet? Mnohem víc parády udělá poradny notes a 8" tablet na blbosti. Jsem pragmatik, proto bych ti poradil použity Lenovo T420 + dock + monitor + tablet, např Nvidia tegra shield nebo jak se to jmenuje, slušný výkon za málo peněz + stylus tam funguje.

A ještě ti zbude na několik kolejnich chlastacek.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod alfah4ns 14. 2. 2016 11:59

Pruser 2v1 je v tom, ze na primo tablet pouziti je to pak tezkr, nehlede na limity desktop os u dotyk.ovladani.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod swarm 14. 2. 2016 15:04

Ještě bych zmínil, že většina těch zařízení (kromě těch, co mají profi digitizér od Wacomu s pasivním perem) nemá to snímání moc přesné a kromě toho je tam i určité docela velké zpoždění. Reálně je to na psaní kolikrát dost špatně použitelné.

Navíc ještě počítej s tím, že ta schopnost vypnout snímání dotyku prstů, když se pero přiblíží, nefunguje na těch levných snímačích moc dobře, takže si nemůžeš opřít ruku o displej, aniž by ti to tam nezačalo dělat bordel. Sice můžeš vlézt do správce zařízení a specificky tam na tu chvíli vypnout driver pro snímání prstů (je odděleně), nicméně kdyby na to bylo tlačítko, tak je to mnohem jednodušší.... a až si budeš pokládat hřbet ruky při psaní o displej, tak ještě zjistíš, že ne každý tablet takovou zátěž bude snášet, aniž by se celý nějak podivně prohýbal.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tombas 14. 2. 2016 23:49

tombas
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 15. 2. 2016 10:53

Tady musim souhlasit se swarmem. Mam doma samsung Note 4 (wacom) a i tam je sice velmi mala, ale presto postrehnutelna prodleva pri psani s Spen. Samozrejme to pri psani vubec nevadi, ale je to snad to nejlepsi co si dnes lze koupit a pro predstavu to staci. Takze pokud poznamky tak spis nejaky 10" tablet s Spen, maji to poznamkovani vychytane. No a ted jsem si koupil Acer Switch 10 V s dotykovou obrazovkou a neda se to s tim samsungem srovnat (ne ze bych si to kupoval kvuli tomu), jako na tom GG3 skle se pise krasne, byl jsem prekvapeny ze se daji celkem dobre zadavat znaky i prstem a rozpoznavani je i u meho skrabopisu vic nez slusne. Ale urcite bych si to nekupoval vyhradne na poznamky, prodleva tam je citelna a presnost umisteni poznamek ani se stylusem nebude nic moc. Takze na obcasne pouziti vpohode, ale vyslovene kvuli rucne psanym poznamkam bych si neco takoveho nekupoval. Navic uz 10" je tak akorat, 13-14" mi uz prijde na ty poznamky dost velke. Pak to opreni ruky pri psani to same, u samsungu no problem, u aceru to snima vsechno co se dotkne obrazovky.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Paleandr 18. 2. 2016 11:48

OK, opustil jsem ideu 2v1 a asi i Surface Pro. Brouzdal jsem dal po netu a našel tenhle notes https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-u31- ... 770589.htm . Je ok? Příjde mi, že parametry je na cenu "celkem" v poho. Dokonce má i dedikovanou grafiku. Říkám si, že práci, kterou na tom potřebuji udělat určitě musí zvládnout a na náročnější věci bych se mohl připojit domů přes teamviewer nebo RDP na desktop co?

EDIT: Na druhou stranu ta dedikovaná karta asi podstatně sežere baterii co?
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 18. 2. 2016 12:53

V téhle ceně bych možná zvážil, zda už nejít do něčeho aspoň trochu kvalitnějšího.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Paleandr 18. 2. 2016 15:10

Měl jsem za to, že už to je kvalitnější. I zahraniční recenze jsou celkem kladné. Co tedy doporučujete? Opět připomínám, jde mi o hmotnost, velikost (těch 13" je OK), větší výdrž na baterii.
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 2. 2016 15:48

Asus X303/305 - pokud to má sloužit jako terminál.

Nebo od Lenova ThinkPad v 14" provedení.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!