Notebook na grafiku, 45 000 kč (13"-15")

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod lama 123 3. 6. 2016 17:06

no já bych se tedy raději Pavilionu vyhnul zvláště když hrozí dlouhodobější vysoká zátež, mohl by se roztavit :)
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Junior

Odeslat příspěvekod Bigg.I 3. 6. 2016 17:13

Pavilion a podobné nepřipadají v úvahu :) tím jsem si byl jistý ještě než jsem zakladal tema.
Main Device - Nokia 808 PureView White
Standby Device - Blackberry Z10
Equipment - Nokia DC 19 White
- Nokia CC 3046
- Nokia HH 23
Bigg.I
Junior

Odeslat příspěvekod 1stein 3. 6. 2016 20:20

alfah4ns píše:Kdyby programy, zalezi i od systemu, pokud se budes grafikou vice zabyvat, nevyhnes se poradnemu externimu monitoru. Kdybys chtel fakt poradny lcd, das klidne dvacku, i vice, za 1920x1200. A pak zalezi hrozne moc na systemu, jak umi schroupat ruzne dpi na ruznych lcd :-)
Cpu a gpu zalezi co delas. Je to jako s cihlama. Daji se vozit ve fabii htp, dokonce i na kole v ruksaku. Ale pokud stavis barak, pujcis si radeji nakladak. Zoner, ps jako takove jedou vsude, otazka je, co na tom budes delat.

Jinak zoner i ps bude moci vyuzivat akcelerace grafiky. U ps se hodi mit certifikovanou /quadro nebo firepro/, stejne tak poize tyto dokazou pustit 10bit/1mld barev do monitoru prea displayport. Intel hd/radeon/geforce pousti 8bit/16mil barev.

Osobne bych uz vzal rovnou 4jadro a gpu, at casem nezjistis, ze te cosi omezuje. A vzal mobilni stanici. Telo sutr, neshori to, pac maji lepe dimenzovane chlazeni a u i7q verzi umi moc ram /vetsinou 4x8GB/. Maji 3+ lete zaruky, atd., K tomu vezmes dockinu, lcd, klavesnici, mys... Po skole stejne zjistis, ze ntb tahas max na schuzky, jinak je lepsi pracovat na stalem miste u stolu, s periferiemi, cokoliv jineho je nouzovka. A mozna dospejes do faze, kdy prace = na pracovisti, doma = odpocinek, rodina, zadne pracovani, atd. Ja treba homeofficy uz neberu a nemam ani prac.notebook. v praci mam hp z440 a mimo praci proste nekreslim a hlavu vypinam v momente nasednufi do auta smer domu /u grafika dejme tomu chces nekde cosi nekomu obcas ukazat, takze ntb se hodi/.

Dalsi reseni se nabizi vzit nejakou levnou, ale ne kolotocarsky vypadajici 13ku s ips fhd, 2jadrem a igp, na tahani. A doma pouzivat normalni velke pc s lcd. Teoreticky by se to nejak s tim rozpoctem jeste zvladlo, i kdyz mozna s odrenyma usima. A je fakt, ze vykonu bys mel daleko vice + pc tak moc nezastaravaji, jako ntb, zpravidla se i dozivaji vice.

jj presne

preto som mu radil tu tecru na grafiku... lepsie riesenie ale vacsie.
optimum 13" a desktop,
1stein
Junior

Odeslat příspěvekod Bigg.I 7. 6. 2016 09:04

JSem i ochotny navyšit rozpočet aby bylo na Asus zenbook UX501VW nebo Dell XPS 15 v jedné z vyšších konfigurací, pokud za to stojí..
- Nokia CC 3046
- Nokia HH 23
Bigg.I
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 7. 6. 2016 09:49

S navysenym rozpoctem zbook s dreamcolor displejem /ips, fhd, 10bit, temer plne adoberbg/, lepsi displej v ntb jen tak nenajdes, a to i kdybys koukal na apple. Ale porad je to proste velky zbook.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Bigg.I 7. 6. 2016 10:18

no právě.....Nechcu kupovat Zbook, když bude za cca 2 roky nahrazen pořadnym desktopem s monitorem. Co bych pak dělal s něčím takovým. Proto radši tíhnu k těm "hezčím" notebookum.

Chápu, že srovnávám uplně jiné notebooky, ale Zbook vs. XPS 15 ?
Kde si o tolik pohorším při XPS 15 oproti Zbooku? Dejme temu, že to XPS bych bral v konfiguraci
16 GB RAM
512 GB SSD
4K displej
Cena je okolo 58 000 kč
- Nokia CC 3046
- Nokia HH 23
Bigg.I
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 6. 2016 10:35

Lenovo X1 Yoga....

Slušný displej a Wacom :) Jen taková hlasitá úvaha.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Bigg.I 7. 6. 2016 10:58

Python.p
díky. Zajímavá úvaha, díval jsem se na specifikace, pročetl recenze a podival na video.
Tady na univerzitě mam i možnost si kdykoliv Wacom pujčit a pracovat na něm, ale nikdy jsem to nevyužil. Nevím zda investovat do něčeho, co nemam vyzkoušené. Možná by se mi to zalíbilo, ale nikdy jsem neměl potřebu. Lidi co tu studují ilustraci, tak to používají hodně, protože ti aktualně něco kreslí, ale mě by to bylo asi na nic. Nedovedu si moc nepředstavit na tom upravovat fotky v PS :oops:

Radši investuju jinam :). Pořád nevím zda FullHD či 4K. Ve zkušenostech jiných lidí je více názorů, ale převládá to, že se to 4K vyplatí s ohledem na fotky a displej je top end.
- Nokia CC 3046
- Nokia HH 23
Bigg.I
Junior

Předchozí stránka