teplota notebooku, je normalni? jak snizit?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod .soul 13. 10. 2016 08:53

No já mám tedy s chladícíma podložkama opačnou zkušenost.
Používám 5 let starý Acer 4830tg (už bych rád vyměnil, ale když on stále funguje.. :-D ), který měl s přehříváním problém při hraní her od začátku, nedejbože, když se mi ještě zaprášil.

Po zakoupení chladící podložky (nějaký CoolerMaster s manuálně nastavitelným místem na 2 větráky) si teploty drží sice stále vysoké, ale ani po 10 hodinách hraní například Civ V nedochází ke throttlingu. Bez podložky už by se dávno vypnul kvůli přehřítí.

Toť má zkušenost.
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Junior

Odeslat příspěvekod Pavel Černík 13. 10. 2016 10:08

loleCZeQ píše:Podložka je hovadina, ta opravdu nic neřeší. Doporučil bych místo pasty nanést CLP, ta teprve dělá "zázraky"! :-) Ovšem chce to mít trošku zkušenost s nanášením a hlavně od toho nic nezas.rat, je silně vodivá.

https://goo.gl/z9psV2

Na tohle bacha. Sice se v popisku jasně píše, že pastu nesmíte použít poukd používáte hliníkový heatsink, ale kdo takové věci čte že? Jakmile někde tyhle kovové tekutiny doporučujete, VŽDY varujte o problémech s hliníkem. Především v případě laptopu se uživatel těžko dozví z jakého materiálu má heatsink a je lepší neriskovat protože jinak ten "zázrak" který slibujete nebude takový, jaký by uživatel očekával.
Pavel Černík
Junior

Předchozí stránka