Poradte model notebooku, ne konkretni konfiguraci

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Noxik 23. 7. 2016 11:46

Zdravim,
obcas si ode me znami nechavaji vybrat notebook. Posledni co jsem doporucoval byly Lenova E531 a E540. Mely sice zmrsenou klavesnici (funkcni klavesy), ale mely matny displej a jednoduchy pristup k HDD, RAM a cisteni ventilatoru (zadna slava, ale v dnesni dobe). Bohuzel nasledne modely E550 a E560 uz tak jednoduchy pristup k chlazeni nemaji, takze neni co doporucovat. Me toho rukama moc neprojde, takze musim vybirat podle informacich na iternetu a vyrobci/prodejci se realnyma udajema moc nechlubi.
Muzete mi prosim nekdo doporucit soucasne prodavany model za cenu dostupnou pro domacnosti (rekneme 10 - 20 000Kc s DPH), ktery splnuje podminku matneho displeje 15,6" a k HDD, RAM a ventilatoru se da pristupovat bez nutnosti demontaze celeho spodku, klavesnice, atd? Nejradsi bych jeste pripsal minimalne 4xUSB a HDD LED, ale to uz je dneska v kategorii scifi.
Dekuji
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 23. 7. 2016 11:52

Probooky 4x0?
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 23. 7. 2016 11:55

Jste si jisty? Prvni, co jsem vygooglil bylo toto:
http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... ook-450-g3

A podle me se k ventiatoru rozumne dosta neda:
http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... -g3/17.jpg
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 23. 7. 2016 12:12

Uplne jisty ne.Ale minimalne ohledne disku a pameti patri k tem lepsim.Jde vam o snadnost otevirani,nebo o vymenu komponent?
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 23. 7. 2016 12:18

V praxi mi jde o to, abych mohl pridat RAM do druheho slotu, vyndat disk a zkopirovat data a vycistit ventilator.
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 27. 7. 2016 14:51

Zadny dalsi napad?
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod falcons 27. 7. 2016 17:39

obavam se, ze to vsechno bude na jedno brdo. Oddelavaci spodni viko pouze se zapadkou (zadne sroubky) mely verze G1 - tedy cca 2 roky zpet. Jedine tedy asi kounout po necem mirne jetem, pripadne vzit repas.
falcons
Junior

Odeslat příspěvekod Roumenek 27. 7. 2016 17:58

starsi probooky (mam tady 4530s) sly otevrit hodne jednoduse, ale ten hluk :D
Roumenek
Junior

Odeslat příspěvekod Noxik 27. 7. 2016 18:04

Diky panove, cili asi dneska neni co vybrat. Starsi stroje jsou u vetsiny lidi nepruchodne, chteji nove, ikdyz to bude podstatne horsi. Taky jsem mel pred casem v ruce jedno HP, ktere melo pristup bez sroubku, ale to je spis vyjimka, jinak zrovna HP se otviraji nejlip dlatem. Jinak sroubky primo nevadi, jde mi o to, abych kvuli vycisteni chladice nemusel rozdelavat celou spodni vanu a klavesnici, ale jen odsrouboval prislusnou zaslepku a zase ji vratil.
Takze maximalne zacit presvedcovat lidi zpet na desktop, coz asi taky nehrozi. Ja uz tak ale zkoncil. Jenze kdyz vidim dnesni bezny notebook do domacnosti (Atom, 5400 otackovy disk, leskly displej, bez pristupu ke konponentum), tak se asi uz nic doporucit neda.
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod falcons 27. 7. 2016 18:34

on ten repas muze byt ve stavu noveho kusu, ale pokud musi byt vylozene novy kus, tak me napada jeste dell latitude napr E5550, ten podle fotek take vypada na vcelku jeste prijatelny pristup, popr busssiness modelu fujitsu (lifebook E) mely pred vetrakem "sachticku" na cisteni ovsem v obou pripadech jsme nad 20tis.
falcons
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků