Blondýna kupuje nový notebook - APPLE nebo ne?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Eagle 19. 8. 2016 21:09

Ono BTW, tím, že se dneska kvůli EU nařízení může pro masově vyráběné produkty používat pouze bezolovnatá pájka, jsou spoje křehčí. Je to tzv. "integrované *****ítko", kdy při teplotním namáhání (což je typický případ notebooků, zejména těch tenkých, které nemají žádný pořádný chladič) postupem času dochází k praskání spojů až jednou... na starých noteboocích šlo vyměnit prakticky všechno (CPU, RAM, často i GPU), na těch nejnovějších je většina součástek připájená. Je otázkou, jestli za nový notebook utrácet nějak moc peněz, protože ať už to bude jakákoli značka, dřív nebo později zdechne.
Eagle
Junior

Odeslat příspěvekod Hanewlee 19. 8. 2016 21:26

Pokud Windows, tak co tohle?
http://notebooky.heureka.cz/asus-ux303ub-r4013r/ - zdá se mi dle parametrů fajn. FAVORIT. co vy na to?

-- 19. 8. 2016 22:28 --

Eagle píše:Ono BTW, tím, že se dneska kvůli EU nařízení může pro masově vyráběné produkty používat pouze bezolovnatá pájka, jsou spoje křehčí. Je to tzv. "integrované *****ítko", kdy při teplotním namáhání (což je typický případ notebooků, zejména těch tenkých, které nemají žádný pořádný chladič) postupem času dochází k praskání spojů až jednou... na starých noteboocích šlo vyměnit prakticky všechno (CPU, RAM, často i GPU), na těch nejnovějších je většina součástek připájená. Je otázkou, jestli za nový notebook utrácet nějak moc peněz, protože ať už to bude jakákoli značka, dřív nebo později zdechne.

Děkuju za názor a uvedení do reality dnešního konzumního světa.
Doporučil bys mi nějaký konkrétní produkt?
Díky! ;-]
Hanewlee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 20. 8. 2016 04:09

Zrovna jsem Ti chtěl Zenbook doporučit. Asi nejlepší volba.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod mimous 20. 8. 2016 07:41

Pokud MB, rozhodně bych šel minimálně do verze s 8GB, přeci jen má tu paměť připájenou na desku a upgrade nejde. Disk sice vyměnit jde, ale není to tak jednoduché. Přeci jen je lehčí, mít nějaké externí úložiště.

Ve školním prostředí jsem s Macem problém nikdy neměl. Eduroam je na to připravený a podle mých pár výletů funguje všude skoro stejně. Office taky nemusí být problém. Dost škol má díky smlouvám s MS pro své studenty Office během studia zdarma.

Mac asi vyhraje reálnou výdrží při office práci. Při pokusu o dosažení výsledku co nejblíže deklarované výdrže u běžných notebooků přišlo zklamání.

Jak už tu padlo, asi bych volil jako konkurenci Dell XPS 13, ale ten na tom s cenou není o moc líp než Mac.
V zahraničí občas vychází cenově trochu líp.
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 20. 8. 2016 08:14

Python.p píše:
PoliceCollector píše:MacBooky jsou super.

Kovová konstrukce, pěkný displej (to byl důvod proč jsem do něj kdysi šel) a fenomenální baterka.

Je to nejkopírovanější notes, skutečná ikona IT.

iPhone touchpad (a to mám starou verzi) je něco naprosto skvělého !

Nejsem si jistý co je skutečným konkurentem, asi Surface Book (ale ten se v ČR neprodává) nebo Dell XPS.

Já nemám problém používat jak mac os tak windows, je to furt to samý, jen trošku odlišné, ale nic zásadního (IMHO.)

Když tě přestane OS X bavit, tak si tam dáš wokna a jedeš dál.

Obráceně to nejde (na Wokno PC OS X)

Dej si ruce do kapes, a zahraj si kapesní kulečník a neser nás s těma tvejma vyplodama chore mysli...

Píšu jen své zkušenosti se šestiletým užíváním MBP. Tak nepruď, ja ?
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod Relay 20. 8. 2016 14:32

Kupovat Apple v Cesku bez Apple Care? Nevyplati se to ani u beznych notasu, s kazdou reklamaci bude problem. Cestovni servis dostanes pro nekolik modelu Dell a HP. Poradne ti provetraji bankovni ucet.

Levnejsi bude koupit to na miste.
Relay
Junior

Odeslat příspěvekod zakkwylde 20. 8. 2016 16:18

Já doporučuji MBP. Mám 13 z 2011 (verze s i5), 8GB RAM, 400 GB disk SSD. (Po koupi jsem 4 GB RAM vyměnil za 8 GB a vyměnil HD za SSD). Běží mi na tom zároveň /tedy jen v práci/ navíc Parallels s Windows 10. Na Windows dělám v celém Adobe balíku profesionálně grafiku, spravuji weby - s připojením na velký monitor a klávesnici s myší a perem... W10 - je to síla zvyku :) /Jen se Photoshop, když dělám nějaké velké koláže - tak 2x do roka (cca 500 MB) pak trochu zapotí, ale mám zase více času přemýšlet).

Na OSX nahrávám hudbu (i hraji živě - keyboard, el. kytara).
Zamrzne mi max. cca 1-2x do roka..., vypne se jen když se vybije po cca 6 hodinách baterka (po cca 5 letech má 85 % a to jede fakt celý den).

Občas na něm hraje 6letý syn hry (již jsem i měnil komplet celý display, který mi ve 4 letech rozbil dřevěnou hračkou).

Prostě si neumím představit toto na PC (a to jsem dělal 20 let na PC). Jo a ...MB vůbec nešetřím...nicméně systém udržuji čistý (fakt, jen co potřebuji). No ...a taky skvělá věc... data z Windows mám uložena v části MacOS, takže když okna padnou (a že občas padnou - např. aktualizací /což MacOS má vyřešeno), tak nahraji jen čistou zálohu Parallels s Windows (90 GB) a jedu dál...
Vypadá to možná trochu "krkolomně", ale je to 100% funkční.

Jo a Mac není o parametrech (jako porovnávat s jiným Win ntb) - je to hlavně OSX a celková vyladěnost sestavy, ale to ten, co má Iphone již ví :)
zakkwylde
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freekarol 20. 8. 2016 19:19

Pokud jde jen o propojení iPhonu s počítačem, tak jen kvůli tomu bych si Maca asi nekupoval(záleží, jak funguje propojení iPhonu s Windowsem).

Pokud bych uvažoval o Macu, tak bych si zároven zjistil, jestli by mi nestačil i Linux. Přece jen, jak Linux tak OS X, vychází z Unixu.
freekarol
Junior

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 20. 8. 2016 20:11

Jj, mám přesně ten samej, jako kolega nahoře, akorát ty hry si neumím představit, jediný co na tom jakeš takež jede je diablo III a starcraft 2 :D však to má zoufalou integrovanou grafiku.
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod enzo2k 20. 8. 2016 21:11

apple mac pre blondiku urcite odporucam.je to stabilny pocitac, kvalitny, bateria uplne perfektna.robim pc servis uz 12 rokov a zatial je to najvkalitnejsi notas.ja by som si ho sice nekupil ale moje dvovody su nepodstatne.apple pre blondinku urcite odporucam.
enzo2k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 8. 2016 08:41

To jsi za těch 12 let asi moc práce neudělal když je pro tebe MBP nejkvaltnější notes :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod airmt 22. 8. 2016 13:27

PoliceCollector: V Dell XPS 13 nejde upgradovat RAM. Už jsem ti to psal ve tvém vlákně. Upgradovat lze SSD a Wifi kartu.

Hanewlee: Možná, že bys za 25k sehnala starší kousek s přechozí generací procesoru - XPS13 9343, ale na grafiku bych bral spíše ten Touch displej - je barevně lepší než ten Full HD.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 22. 8. 2016 13:30

skyehq píše:By-the-way znamy ma Thinkpad a mal ho asi 3 krat v servise pocas zarucnej doby a raz mimo zarucnej dobry, skutocne spolahlivy stroj, bol to sice E-ckovy thinkpad, ale aj tak...

BTW eckovej taky-thinkpad neni thinkpad nybrz levna plastova cetka co stoji osmicku v okay. Vazne od takoveho stroje neco cekas? Obcas je lepsi se optat jeste pred koupi.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 8. 2016 14:21

Máme tu na fóru několik doopravdovejch ThinkPadu T, ještě že staré dobré řady 20 a zatím bez poruchy. A ve svém okolí jich najdu okamžitě desítku kusů a nevím o jediné poruše. Když teda nepočítáme ošoupany touchpad :)

Sorry, ale podle jednohu kusů nemůžeš dělat závěry. (ségra má E520, kamarád E431, další dva mají E540 tuším. Žádnej problém)

Jinak tady bych to ukončil a pokračoval v novém vlakně naší blonďaté tazatelky.

-> viewtopic.php?f=907&t=1254086
Python.p
Je to rebel!

Předchozí stránka