Výmena notebooku (Acer Nitro)

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod XatriX1410 12. 9. 2016 12:32

Ahojte,
som asi ročným majiteľom Acera V15 Nitro v konfigurácii i7 4710HQ. Noťas som vyberal dlho a zo začiatku som s ním bol spokojný, časom som ale zistil, že potrebujem zmenu.
Hlavné využitie noťasu boli školské účely a práca v After Effects /animácie, grafika/. Budúci rok začnem aj s úpravou fotiek v photoshope/lightroome.

Hlavné nedostatky, ktoré som zistil sú:
1. Výdrž na batériu: bol by som rád, keby mi to vydržalo na jedno nabitie aspoň 5 hodín, aby som so sebou nemusel vláčiť nabíjačku. Pri Nitre je najoptimistickejšie číslo tri, max tri a pol hodiny.
2. Hmotnosť: Ku Nitru som dostal 135W tehlu s hmotnosťou 630 gramov, noťas sám o sebe váži 2,2kg. Ideálna hmotnosť by bola okolo 2kg ale hlavne nech tá nabíjačka ostane doma.
3. Spracovanie Nitra mi nevyhovuje. Dizajnovo je to špička ale...veko displeja nechráni dostatočne ten IPS panel, ktorý je extrémne citlivý na akýkoľvek dotyk - výsledkom sú trvalé biele body (pressure marks) na displeji spôsobené zatlačením na displej cez veko, ku ktorému dochádzalo pravidelne, keď som vyberal ntb z ruksaku (a taktiež sa mi raz jeden profák dotkol displeja a ostal tam biely bod). Ďalšia vec - veko displeja je mierne pogumované a tá guma sa mi zodrela až do kovu na hrane, spôsobilo to obyčajné nosenie notebooku v ruksaku určenom pre notebook, kde sa tá hrana dotýkala steny ruksaku a pri chodení vznikalo trenie. No a do tretice touchpad a pogumovaný plast okolo neho a klávesnice je neuveriteľný magnet na odtlačky a vznikajú na nich mastné fľaky a treba to často čistiť.

Po týchto skúsenostiach, nové požiadavky na notebook sú:
1. Dlhšia výdrž, naozaj minimalne 5 hodín
2. Som ochotný degradovať plnohodnotné CPU za i7 ULV. V After Effects mám metódu na prácu aj pri takom CPU a na rendering použijem domáci desktop.
3. Uprednostnil by som kovové šasi pred plastovým.
4. Grafická karta nie je podmienkou, vystačím si aj s Intel 520 resp. Iris 540.
5. 16GB ram alebo možnosť osadiť vlastné 2x8GB RAM
6. SSD alebo možnosť osadiť vlastné SSD.
7. Žiadna optická mechanika, nikdy by som ju nevyužil.
8. IPS displej, 1080p stačí.

Z toho, čo je momentálne na trhu ma oslovil Dell XPS. Problém je, že XPS 15 sa na slovensku nepredáva v ideálnej konfigurácii (FHD display + 84Wh baterka) a XPS 13 je úplne super, ale je malý. Cena okolo 1500 eur.

Ďakujem
Gear: Ryzen 3900x / Noctua U12A / Asus x570-i / ASUS RX 5600 XT / 64GB Vengeance LP / SSD 1TB + 120GB + 500GB / HDD 500GB / Corsair SF600 / Lian Li TU150
Audio: PreSonus Eris E5 / Temblor T10 / Roland Rubix22
Mobile: Lenovo Yoga 920, LG G7 ThinQ
XatriX1410
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 9. 2016 12:41

Jetý dell E7440. A ještě zbude.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod milsimr 12. 9. 2016 13:35

Souhlasím. Když narazíš na echt dobrej kup (jako jsem narazil já), tak v ceně budeš mít i dock, myš a brašnu.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor