Dell XPS 13 - bzučivý zvuk

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xkratoc1 30. 9. 2016 11:30

Ahoj,
mám notebook Dell XPS 13 a vydává bzučivý zvuk vždy když se něco překresluje na obrazovce. Je težké identifikovat odkud zvuk vychází, ale je to někde v oblasti napájecího konektoru.
Zvuk je někdy tišší a někdy hlasitější. Nepodařilo se mě vypozorovat na na čem hlasitost zvuku závislá.
Servisní technik Dell již vyměnil základovou desku, ale problém zůstal.

Video se zvukem:
https://www.youtube.com/watch?v=aq52cRLzEMI

Měl jste někdo stejný problém?

Díky
xkratoc1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kubisz 30. 9. 2016 12:50

ruseni DA prevodniku? "nestaci" vypnout repro? dela to i pri odpojenem napajeni? v BIOSU jeste muzete zkusit vypnout SPEEDSTEP, respektive sporici fce procesoru (neni to reseni, ale identifikuje to problem)
kubisz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xkratoc1 1. 10. 2016 06:57

Vypnout/zapnout repro jsem zkoušel a bzučí to pořád. Speed step jsem vypnul, ale nepozoroval jsem žádnou změnu.

Zatím jsem bezúspěchu zkoušel zda se zvuk nějak změní pokud vypnu/zapnu:
Podsvícení displeje
Podsvícení klávesnice
WiFi
Reproduktory
SSD - kopírování souborů

Notebook bzučí více pouze pokud se něco překresluje na obrazovce. Jinak není slyšet vůbec nebo málo. Stačí i pouhé posouvání kurzoru.
xkratoc1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miky_lbc 1. 10. 2016 20:27

Možná bude můj dotaz trochu nekonstruktivní.... ale nevim, proč bys to vůbec řešit měl.

Koupil sis kvalitní NB značky DELL. Pokud servisní technik vyměnil desku a nepomohlo to, musí hold vyměnit celý NB. Na Tvém místě bych prostě od DELLu požadoval opravu.
miky_lbc
Junior

Odeslat příspěvekod CGer 1. 10. 2016 20:51

Ahoj,
mám pro tebe asi špatnou zprávu. Kamarád měl taky Dell XPS 13 se stejným problémem. Problém řešil i s technickou podporou Dellu a tam mu řekli, že tenhle problém mají všechny XPS 13, takže výměna nepomůže. Komunikoval s technickou podporou s Velký Británie. Nakonec to vyřešil koupí jiné značky notebooku.
CGer
Junior

Odeslat příspěvekod airmt 3. 10. 2016 12:24

Tohle mi dělá taky, ale asi méně hlasitě (nejde rozeznat takhle). Já to slyším pouze při absolutním tichu a když jsem blízko od notebooku. Jsem hodně citlivý na ventilátory a jakékoliv pískání nebo hluk apod a tohle mi nevadí. Zní to jako tiché chroupání disku, slyšet to jde např. při scrollování nebo když na webové stránce jede nějaká animace (třeba v banneru).
Je to bzučení cívek (coil whine) na některé z komponent. Nemusí to být deska, může to být wifi karta, zvukovka... nikdo neví přesně, řešení neexistuje. Pomoct asi může jen celá výměna kus za kus, ale i to není jistota. Některé kousky to můžou dělat více, některé méně. Vliv může mít i konfigurace. Např. ty s Iris grafikou, i7 a qhd+ to prý na několika kouscích měly hlasitější (četl jsem nějaké zmínky ve fóru). Já mám i5 a FHD displej a jak říkám, je to v podstatě neslyšitelné a nijak to neobtěžuje.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubisz 3. 10. 2016 13:13

pokud to muze delat i WiFi karta apod., zkusil bych ruzne setrici mody i tu (bud vypnout, nebo zapnout)
kubisz
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků