NB na prácu (cca 500-700€), 15-17", FullHD, SSD

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod zino333 20. 11. 2016 11:40

Ahojte, zháňam NB na kancelársku prácu. Už dlho sa nevenujem študovaniu elektroniky, testov a podobne a aj po 2-dňovom prechádzaní ponuky obchodov a niektorých tém tu nemám vôbec v ničom jasno. Prosím o radu.

Požiadavky:
- min. 15" displej a aspoň 1600px na šírku, ideál FullHD, nemusí byť IPS, ale nech sa na to dá pozerať a pracovať s tým dlhú dobu
- numerická klávesnica
- SSD/SSHD (čokoľvek od 128GB stačí)
- Windows 10

Moje tipy:
- https://www.alza.sk/hp-250-g5?dq=4334158?visited=1
- https://www.alza.sk/lenovo-ideapad-510- ... 2920#popis

PS: Ak by to šlo aj lacnejšie, povedzme pod 500€, uvítal by som.
Odstraněna část podpisu odporující pravidlům fóra.
zino333
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 21. 11. 2016 12:43

Ďakujem, ja si viem naklikať filter. Čo mi to je ale platné, keď nemám vôbec žiadny prehľad o jednotlivých výrobných radách. Tak napríklad, aký je rozdiel u Lenova medzi radami Ideapad 100, 300 a 700? Je lepšie brať Lenovo Ideapad alebo HP radu 250 alebo DELL? Aké sú skúsenosti so značkami? Je niečo kazivé dnes viac ako druhý výrobca? Pamätám si, že pred cca 8 rokmi by som si Acer na základe skúseností mojich známych nekúpil. Kvalita nestála napríklad oproti DELLu za nič. Ale ako je to dnes? Parametre si viem prečítať ale ja sa sem obraciam kvôli užívateľským skúsenostiam, nie kvôli tomu, že by som nevedel používať filter v eshope.
zino333
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 11. 2016 01:29

Lenovo, čím vyšší číslo tím vyšší řada, jednoduché.

HP / Dell jaké modely? Liší se to model od modelu.

I před 8mi lety uměl Acer super stroje, jen si každej kupoval nejlevnější šmejd a pak se divil.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod zino333 22. 11. 2016 09:37

Čakal som asi niečo v štýle užívateľských skúseností. Napr. s ktorou radou od ktorého výrobcu v danej cenovke s mojimi požiadavkami majú užívatelia dobré skúsenosti. Alebo či dnes nie je na trhu niečo čo sa oplatí kúpiť viac ako alternatíva u konkurencie a pod. Na to aby som sa dozvedel ako naklikať filter v eshope alebo že čím vyššie číslo, tým vyššia rada, na to som sem vážne nemusel chodiť. Keď si tak prechádzam podobné vlákna s prosbou o radu od iných užívateľov, rozmýšľam, na čo je vlastne toto fórum? Voľakedy som chodil na fóra pre konkrétne skúsenosti iných. Vtedy sa vždy diskutovalo vecne, že napr. "v tejto dobe prišiel výrobca A s výrobkom XY a ponúka dobrú kvalitu, oplatí sa. Nebrať toto alebo to, lebo sa kazí, atď." Dnes ani náznak niečoho. Ďakujem. Idem to risknúť a vyberiem niečo relatívne náhodne.
zino333
Junior