Mám si koupit notebook nebo netbook?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod karlos00x 13. 12. 2016 17:08

Bral jsem nekolikrat D630 a pak T420 z aukra.
Vzdycky jak novy vcetne klavesnice, baterka v pohode, disk neresim protoze SSD. Vzdy jsem sel na to aby to melo ceskou klavesnici.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nody.nody 13. 12. 2016 19:00

Zajímavý... takže radši než netbook za 6 tisíc nebo notebook za 12 je repasovaný notebook (za dejme tomu 7-8 K) zajímavý... já s tím nemám zkušenost (s notebooky natož s repasovanými kusy), takže díky za zkušenosti.

O kolik zhruba tak v průměru bývá repasovaný notebook levnější než jeho nový kus který se zároven ještě prodává, tak v průměru? -20% ?
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 13. 12. 2016 22:58

Repas ci bazar = profi stroj s firemni historii. Model ktery kdyz se prodaval tak byl top. treba v cene kolem 50tis. V dobe dokud jsou v obchodech tak je jako "repas" nekoupis. Jsou to obecne takove modely u kterych vyrobce umoznuje dokoupeni 5 lete zaruky(= veri v kvalitu toho modelu, ma to jednoduchou montaz protoze potrebujou minimalizovat cas nutny na servis).

Novy stroj pod 20tis = plastovy ausus ktery se kousek po zaruce rozpadne. jako repas je nesezenes, jako bazar je to asi jako sex bez ochrany v thajsku. co je pod 10 nove v obchode tak to je vyslovene papirak.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 13. 12. 2016 23:03

Ty repasy se uz nove neprodavaji. Vetsinou se jedna o "vyrazene" ntb z firem v ramci obmen co par let. Takze jsou treba 2-5 / i vice/ let stare. Vsak neni problem si dohledat, v jake dobe cca byl dany ntb na trhu /vetsinou vydrzi tak rok, pak je nahrazen dalsi generaci/.
Strci se do toho nova baterka, povymenuji pripadne jete dily sasi /klavesnice byva casto i netktnuta, pokud bezi ntb v docku s pripojenou externi/. Repasuji se tedy prevazne pracovni notebooky vyssich, pripadne max.strednich trid. Ve sve dobe s cenovkou 30+k. Odolnosti, zejmena ty z vyssich trid, pusobi jako tanky i mezi dnesnimi ntb, mimo opet srovnatelnou tridu s adekvatni cenou 30+.
Ano, muze se tam neco i pokazit, ale ebay je dilu plny a pokud se zameris na overene a vyhnes se dedikovane grafice /tzn.zameris se ciste na kancelarske pocitace/, vetsinou jsou to drzaky. Doplnis ssd a voala. Jedinna nevyhoda je ne moc pekne displeje. Az na vyjimky v tomto segmentu v dane dobe bude skoro vse TN matice. Diky bohu alespon matna.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 13. 12. 2016 23:47

Jo,pokud chceš aby to něco vydrželo tak Thinkpad T420 + SSD ti doporučí viewtopic.php?f=940&t=1154946 a v nejhorším případě novou baterku.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 14. 12. 2016 09:59

Ach, nechcel by som byť Tvoj rodič. A nechcel by som Ťa mať ani na sviatky doma. Kvôli týždňu s rodičmi počas sviatkov si kupovať NB lebo nevieš ako to vydržíš. Radšej zostaň doma a nikam nechoď. Zamysli sa nad sebou...

PS: Neber to ako útok na Tvoju osobu, len mi to prišlo so všetkou vážnosťou choré.
Odstraněna část podpisu odporující pravidlům fóra.
zino333
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 14. 12. 2016 10:02

Zase nebudme vsichni svati a nejlepsi. Je pravda, ze treba smartphone(jeho absence) v tomhle hraje zasadni roli. jako zivnostnik bych to teda taky tyden bez netu nezvladl, ale je to jen o mire.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 14. 12. 2016 10:28

Fascinuje mě, kde někteří berou drzost z jednoho odstavce soudit a kárat druhé, když může existovat nespočet důvodů, proč v takové situaci může notebook skutečně potřebovat.

Ohledně repasů - moje zkušenost je taková, že repase se provádí jen vyfoukáním chladiče a očištěním notebooku na povrchu (tj. práce na 10 minut), případně vložením nějakého použitého disku, protože firma, která notebooky vyřazovala, si je nechala. Že by se preventivně měnila baterka, to v podstatě vůbec. Kolikrát i nainstalovaný Windows není s ovladači od výrobce, takže ve správci zařízení jsou různé otazníky.

Já teď beru přes známého za 5,5t za kus HP EliteBooky 8470p s i5 a WWAN pro přátele (resp. na obměnu strojů jejích rodičů), jak jsou ty Vánoce. Za tu cenu super, ale představa nějaké profesionální repase, to se mi snad ještě v posledních deseti letech nestalo. Pamatuju si to naposledy tak na začátku milénia, kdy ještě i ten repasovaný stroj stál desítky tisíc a ne pár...
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Předchozí stránka