"Herní" Notebook do 13 000

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod K3babCZE 6. 1. 2017 16:58

Ahoj lidi hledám nějaký notebook do 13000 s DPH .
Rozhodl jsem se tak protože na stolní pc prostě nemám .
Potřebuji aby to utáhlo Rainbow Six Siege alespon na minimum .
Budu ho používat z 60% na hry a ze 40% na filmy a školu .
Budu si ho kupovat z důvodu toho že za 1 rok jdu na střední .
K3babCZE
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 6. 1. 2017 17:48

U novýho stroje bude za tyhle peníze maximum 940M:

http://www.comfor.cz/acer-ex2511g-15-6- ... nv-dvd-w10
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Zafrin 6. 1. 2017 18:28

Kamaráde,

viewtopic.php?f=932&t=1258826
viewtopic.php?f=932&t=1258659
viewtopic.php?f=932&t=1257693

Máš tu hned asi 10 sestav do 13k - 14k, které jsou stolák. Notebook bude leda dražší.
Pomalu mám pocit, že nic nehledáš. Jen nadhazuješ na foru.

25. 12. : "K3babCZE: Děkuji za seznam a asi si koupím ten s monitorem :)"

..a s 940M nic nerozchodíš. Navíc se těmhle Mkovým kartam ne nadarmo přezdívá *****ítka. K tomu 940M je on par integrovaným od intelu a sub par AMD APU. A těm doporučeným sestavám, co ti tu lidi nadhazovali, se neblíží ani po kotníky.
Takže tu máš 3 odkazy na své vlastní topicy, na nich hromadu možností a ukázku, že lžeš ohledně "na stolní PC prostě nemám."
Tím jsem strávil své dvě minuty a mám pocit, že moderátoři tady z tebe asi taky nebudou nadšení.

-- 6. 1. 2017 18:29 --

Do toho stále ignoruješ pravidla sekce... číst umíš.
A chápej to tak, že tvými zbytečnými dotazy se tu zabývají lidé, kteří tohle mají jen jako koníček, a takové chování je umí pěkně otrávit.
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 6. 1. 2017 19:15

Dovolím si nesouhlasit, 940M v rozlišení 1366x768 rozjede slušnou porci her aspoň na střední. A když má v ceně monitor, Windows, klávesnici, repro, to asi za 10k ve stolním nepořídíme, co?

950M začínají tak od 20 táců, takže tam je pro změnu lepší volbou stolní počítač, a to i v případě, že odečteme 7 000 na monitor, repro, klávesnici, myš a OS.

Jinak ve zbytku souhlasím, Kebabák na mě působí jako nudící se ž.á.č.e.k základky. A mě už nebaví radit, když se ptá někdo z nudy.
Naposledy upravil dockalacek dne 7. 1. 2017 11:58, celkově upraveno 1
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 6. 1. 2017 20:17

940M není karta na hry. Respektive notebooky nejsou na hry.
i9-9900KS @ 5Ghz + FD S24 | MSI Z370 KRAIT | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 32GB @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora | 144 Hz IPS QHD
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vuLva 6. 1. 2017 20:23

Hrát i na 960M je celkem utrpení.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 1. 2017 20:28

.. hrát na většině NTB je utrpení.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Zafrin 6. 1. 2017 20:33

Souhlasim s Blizzem a ano, i ja na 1366x768 se svou IntelHD 4000vkou rozjedu CSko na stredni.... ale je to utrpeni. Rainbow Sox Siege a CSko hrat s nevypocitatelnymi lagy a stutteringem je hra o nervy. Takze misto kupovani notasu, ktery je naprosto k nicemu, za 13k, tak co si spis za ten rok nasetrit brigadou a trosku pritlacit na financi limit a postavit alespon nejaky slusny stolak s moznosti upgradu do budoucna?
Takhle to bude jen vyhozenych 13k, ktere za dva roky odejdou do kremikoveho nebe.
Hlavne jsem tu ale poukazoval na neprilis vhodne chovani tazatele.
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod K3babCZE 7. 1. 2017 09:34

dockalacek píše:Dovolím si nesouhlasit, 940M v rozlišení 1366x768 rozjede slušnou porci her aspoň na střední. A když má v ceně monitor, Windows, klávesnici, repro, to asi za 10k ve stolním nepořídíme, co?

950M začínají tak od od 20 táců, takže tam je pro změnu lepší volbou stolní počítač, a to i v případě, že odečteme 7 000 na monitor, repro, klávesnici, myš a OS.

Jinak ve zbytku souhlasím, Kebabák na mě působí jako nudící se ž.á.č.e.k základky. A mě už nebaví radit, když se ptá někdo z nudy.

Máš pravdu :D něco to utáhne http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 027.0.html
K3babCZE
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 7. 1. 2017 10:17

Tak tu máme zase ten ohraný nesmysl, že notebooky nemůžou být na hry :D Tak se kluci zase předveďte a nasázejte sem nějaký ty vaše BS na tohle téma. Už to tu dlouho nebylo... (minimálně týden)
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cernakus 7. 1. 2017 10:44

Ne, notebooky se na hry nehodí. Ty co to díky novým technologiím utáhnou jsou tak masivní, že hraní na klíně je vyloučeno. Pak postrádá koupě NTB smysl (až na jeden, dva specifické případy) a ty ostatní, které člověka nezrujnují jsou obvykle poskládány nevhodně (vysoké rozlišení displeje a na něj slabá střeva, nedomyšlené chlazení atd...)

A cokoliv, co nemá kartu alespoň směšného výkonu GTX960M není na hry. Je fuk jestli HD nebo FHD.

Ostatně to, že se tu doporučí ULV pentium jako procesor na hry? To asi nevíte, co ten procesor doopravdy (ne)umí. Říci o něm, že to je mr.dka z šneka je pro něj lichotka, na tom se velmi špatně hrají 10 let staré hry (nezávisle na grafickém detailu), natož ty novější.

Navíc desktop, na kterém si lze obstojně zahrát ve fullHD na střední a vyšší detaily není tak drahý jak by se mohlo zdát:
https://www.czc.cz/ak6tcsmjguhldatsjdke1gbmq4/seznam

Lze ušetřit nákupem RX460 místo GTX1050Ti, a stále by to bylo oproti notebookům do 13 tisíc dělo.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bumerang 7. 1. 2017 11:12

Ked sa dobre pametam tak clovek s velmy podobnym(ked nie rovnakym) menom tu uz pred mesiacom vytvaral podobnu temu a dokonca nie jednu, vtedy ho admin zablokoval, je zbytocne tu reagovat lebo on si ziadny laptop nekupuje a kupovat nebude.
Bumerang
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 7. 1. 2017 12:53

cernakus píše:Ne, notebooky se na hry nehodí. Ty co to díky novým technologiím utáhnou jsou tak masivní, že hraní na klíně je vyloučeno. Pak postrádá koupě NTB smysl (až na jeden, dva specifické případy) a ty ostatní, které člověka nezrujnují jsou obvykle poskládány nevhodně (vysoké rozlišení displeje a na něj slabá střeva, nedomyšlené chlazení atd...)

A cokoliv, co nemá kartu alespoň směšného výkonu GTX960M není na hry. Je fuk jestli HD nebo FHD.

Ostatně to, že se tu doporučí ULV pentium jako procesor na hry? To asi nevíte, co ten procesor doopravdy (ne)umí. Říci o něm, že to je mr.dka z šneka je pro něj lichotka, na tom se velmi špatně hrají 10 let staré hry (nezávisle na grafickém detailu), natož ty novější.

Navíc desktop, na kterém si lze obstojně zahrát ve fullHD na střední a vyšší detaily není tak drahý jak by se mohlo zdát:
https://www.czc.cz/ak6tcsmjguhldatsjdke1gbmq4/seznam

Lze ušetřit nákupem RX460 místo GTX1050Ti, a stále by to bylo oproti notebookům do 13 tisíc dělo.

Trochu demagoguješ, kolego, respektive interpretuješ svoje vidění a to může být často zkreslené. Pravdu bys měl, kdybych doporučil stroj s integrovanou grafikou, to opravdu herní stroj není. Každý může mít definici herního notebooku jinou. A ten jeho Siege, o kterým básní už ve čtvrtým tématu, si zahraje na 940M rozhodně líp než na Intel HD. Seš subjektivní, stejně jako já.

Dám ti příklad za sebe - začal jsem blogovat o svým životě a jistá maminka dvou desetiletých holčiček mě poprosila, jestli bych pro jednu nenavrhnul počítač a pro druhou notebook. Vše za 20 tisíc. Požadavky byly, aby na tom šel Minecraft a Star Stable, což je nějaká poníková hra. Původně hotovka od Lenova a pro druhou Acer s 920M. Jenže tu 920M jsem přehlídl, v popisu byla jen grafika nVidia, kdežto stolní Lenovo spolíhalo na integrovanou v G3250. A 920M bude mít přece jen o něco vyšší výkon. Takže se chytla i druhá, že chce místo compu noťas - holky spokojený. Minecraft nehraju, nevím, jestli paří modovanej, nebo ne, ale je to Acer Aspire E15 s 3556U, 4GB RAM, 920M, 1366X768, HDD 1TB, W10. Cena? 9 990 korun. Na ty prachy to jde. I když zpětně lituji, řešili jsme to počátkem listopadu, kdybych věděl o tom Aceru, co navrhuji Kebabovi v tomhle vlákně, doporučil bych ten. Mnohem víc muziky za stejný prachy. Ale nepočítám, že desetiletý holčičky budou hrát GTA V nebo Siege. A na ty holčičkovský hry, třeba SIMS, kdyby chtěly, bude ta 920M stačit.

A přesto tuším, že ty nebo i velká část fóra byste moje doporučení označili za nesmyslné. Já nechtěl riskovat, že se Minecraft bude na tom Lenovu s integrovanou grafikou, navíc ve FHD, sekat. A tady jsem se tehdy ptát nechtěl, neb jsem měl pocit, že tu nejsem příliš oplíben. Takže ta definice toho, co už je a co ještě není herní notebook, může být velmi široká. Mohl bych s nadsázkou říct, že herní notebook je takový, který mi umožní zahrát si hry, jaké od toho očekávám. Kebab chce Siege, Siege na 940M pojede na střední v HD rozlišení slušně, na nízký báječně. Což chtěl, ne? Zbytek je irelevantní. A ano, návrh pro holčičky jsem konzultoval s Kinem i Shitmanem, zkoušel protlačit variantu jeden stolní za 20 pro obě. Neprůchozí. Každá chtěla mít svůj. Podmínky pro Minecraft i Star Stable splněny, cenový limit taky, zbytek mě nezajímá. Na Štědrý den Minecraft nahodily, maminka mi poslala textovku, já se zeptal, jestli se seká. Její odpověď: "Bohužel ne!" A myslíte, že ji zajímá, co si myslí profíci z fóra Živě, který by nad 920M ohrnovali nos? Pro ni je důležitý, že jsou holky spokojený. Nejsem hráč Minecraftu ani Star Stable a spolíhat na integrované řešení se mi nechtělo. A HD rozlišení je přece jen ke grafikám milosrdnější než FHD.

Maminka byla upozorněna, že to bude stačit jen na starší hry, do budoucna slabota. Minecraft prý hrály donedávna na tabletu a lepší na stroj si našetří až z brigády.
Naposledy upravil dockalacek dne 7. 1. 2017 13:08, celkově upraveno 2
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 7. 1. 2017 12:57

Proboha.. Chlapi proč sakra?? To neumíte poradit místo toho aby jste jenom kritizovali? Chce laptop? Má malej rozpočet? Proč tady všichni zapomínají že jsou lidi ochotní hrát na 768p?? 940M je naprosto v pohodě,jde o to co od toho čeká.
dustojnikhummer
Junior

Další stránka