Přehřívání ntb po výměně disku

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod roman2. 6. 1. 2017 17:05

Chtěl bych požádat o radu, proč se mi notebook po výměně disku HDD za SSD přehřívá. Dřív nebyl ventilátor při běžné práci vůbec slyšet, nyní běží furt a zvlášť při připojení na zdroj. Díky za info
roman2.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 6. 1. 2017 18:23

Nejspíše při transferu z disku na SSD se v systému zapl profil s maximálním výkonem.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod meda2016 6. 1. 2017 20:04

Také, pokud je udělaná čistá instalace, může MS způsobit svou špatně fungující updatovací procedurou přetížení systémových prostředků (RAM, CPU) a to dokonce bez nějakého velkého využití disku. U například W7 od 3Q/2016. Snaží se uplatnit svůj hlad po "telemetrických" údajích.
---------------
Zkuste v nástrojích, služby: Zakázat službu Windows Update. Službu Defragmentace disku určitě.
Po restartu uvidíte, jestli je to ono.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 7. 1. 2017 11:51

Nemusi ani nic zakazovat, staci se podivat do spustenych sluzeb a procesu /schvost.exe vytezuje komplet 1 jadro, tzn 50% u 2jadra, 25 u 4jadra.../, kdyz se kukne, ktera sluzba ho pouziva, uvidi win update. Ja mel ted stejny problem se svym Dellem D630 po vymene CPU /z T7250 na T9300/. Ale rozchodil jsem to. Vypnout, stahnout rucne par oprav /resp.kumulativni balik/ z webu MS, stahnout nejnovejsi verzi wupdateru...jel jsem podle navodu na netu, kukni po nich, zamer se na ty nejnovejsi. Pak od restartu mi to uz jede ok a ten skoro 10lety ntb opet lita jak z praku /mam to akorat jako choditko na internet a na kancelarske veci/.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod roman2. 7. 1. 2017 14:29

Děkuju, zákázaní Windows Update výrazně pomohlo.
roman2.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 7. 1. 2017 16:27

Nemyslím si ale, že je ideální "řešení" mít wupdate trvale vyplé...
To bych si nechal jako poslední možnost. Dočasné zakázání, manuální instalace pár oprav, kumulativního balíku a update updateru by mělo pomoct. Pak už by to mělo jet zase OK.
Které postahovat atd. si ale najdi, já už nevím, kde jsem to vygooglil a nechce se mi znovu.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod meda2016 9. 1. 2017 18:48

To je pravda, updaty jsou potřebné pro opravu bezpečnostních děr. Tady je popis, jak to dělá nations112:
http://pc-help.cnews.cz/viewtopic.php?t=178127
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 1. 2017 11:19

PC-Krmelec.cz .... Kde Admin radí vpynout aktualizace úplně, protože ti rozbijí Win.

Ale je fakt že ten návod je dobrej, to zas jo ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod zivan 11. 1. 2017 15:22

Ja tedy donedavna vsem v rodine WU na Win7 trvale vypinal, protoze to zatezovani na 50% se na chvilku opravilo a pak zas podelalo. Takze skoro vsichni meli porad vytizene PC. Obcas pri navsteve nebo na dalku nainstaluji nove aktualizace a az bude problem vyresen, tak zas WU povolim.

Stejne nikdo nenechal to hledani updatu hodiny bezet, takze tam nebyly treba rok zadne nove akutalizace.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Juwa2 11. 1. 2017 16:38

Od října 2016 už je WU "opraveno". Nyní vychází každý měsíc pouze jeden kumulativní balík. Vytěžování CPU
svchostem už se nekoná, je možno mít WU normálně zapnuto. Podmínkou je mít nainstalované KB3177467 a KB3172605 (pořadí nutno dodržet).
(netýká se čerstvé instalace W7, tam je nutno nejprve dodržet celý postup od Nations112)
Juwa2
Junior