Asus m50sa paměť a ssd

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Lukyman 21. 2. 2017 00:04

Zdravím, mam tento notebook https://www.czc.cz/asus-m50sa-ak004c/54337/produkt a spadly mi visty resp. po zapnuti se hned sekne. Nejdříve to bylo jednou za 14 dni a ted to je už po minute. Visty tam jsou 7 let, chtěl jsem je přeinstalovat na 64bitovou verzi, momentální si stahují příslušnou verzi (ted tam mam 32bit). Mam ale podezření, že jsou spatne i ramky,chtěl bych tam dat nový. Jake tam mužů dat? Ted tam jsou 667mhz,mužů tam dat 800MHz? 2x2Gb. Dal bych tam i nový ssd disk 240Gb tady mi to je celkem jedno, všechno vydrží minimální par let a technicky ani nepojede na max z technickych duvodu a me staci když ještě rok dva vydrží. Ale tip mi můžete dát, diky
Lukyman
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 2. 2017 00:09

Nesdělil jsi žádné technické informace: výsledky hw testů, hlášky v Admin logu, SMART SSD|HDD atd.
Co s tím?
1) Zjisti příčinu závady: hw testy <- boot z ext. média.
2) Vyměň HDD za SSD, pokud je příčinou závady.
SSD je základem moderního diskového subsystému, v 7 let starém NB měl být instalovaný SSD už z výroby.
Po odeslání stávajícího NB do sběrného dvora můžeš použít SSD v novém PC|NB.
Nic jiného nemá smysl měnit: jedná se o technicky prehistorický hw.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lukyman 21. 2. 2017 00:31

Žádný testy dělat nebudu, s tim se zdržovat nebudu. Počítač po naběhnutí do 5 minut zamrzne. Testy bych ani nestihl. Chci přeinstalovat systém, proto tam dam rovnou nový ssd (počítač je z roku 2008, v te době to nebyl žádný standart) to jsem plánoval, tak či tak. Abych vyloučil závadu v rámce, tak je chci taky vyměnit. Jen nevím přesnou specifikaci,který tam mužů dat. DDR2 2x2Gb ale dal už nevím. Ted tam jsou 667, chci tam dat to nejvýkonnější, když už to delam.
Lukyman
Junior

Odeslat příspěvekod FoRM.23 21. 2. 2017 03:23

https://www.cnet.com/products/asus-m50s ... hdd/specs/

Osobně mám M50VC a HW je hodně podobný. 800MHz by měli jet, ale zřejmě se stáhnou na 667.
FoRM.23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prochycz 21. 2. 2017 09:46

A nemůžeš mít ten notebook zaneřáděný prachem a přehřívá se? To by mohla být příčina, proč ti to hned zamrzne.
Prochycz
Junior