Ultrabook do 40 000 Kč, práce programátora

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 21. 4. 2017 20:12

jan.nov píše:Děkuji vám za rady. Už mám vybráno. Vezmu XPS 13.
Ještě bych měl jeden dotaz ohledně rozlišení. Proč je v nich takový guláš?
Notebooku má 3840 x 2160, ale externí monitor se takový nedělá. Vždy má 4096 x 2160?


Naopak, většina monitorů má 3840x2160, to "plné" 4K se moc nepoužívá, až na jeden monitor od LG myslím. To stejné rozlišení používá i XPS 15.

XPS 13 má 3200x1800, což je +/- stejné dpi jako u XPS 13. Takže to smysl dává :)

Používáme tyto LCD, a jsou výborné:
http://www.benq.cz/product/monitor/bl3201pt
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XatriX1410 21. 4. 2017 20:16

XPS 13 v touch verzii nemá 4k displej (3840 x 2160) ale QHD+ (3200 x 1800). 4k má jeho väčší brat XPS 15 v touch verzii.

Ja osobne by som volil touch verziu - bude sa jednoduchšie čistiť, vďaka gorila glass bude telo ešte pevnejšie, scaling problém vo windowse sa dá často riešiť pomocou externých manifest súborov, QHD+ igzo panel podáva lepšie farby ako FHD varianta, XPS 13 majú veľmi kritizovaný adaptívny jas (CABC), ktorý sa dá vypnúť len na QHD+ verzii updatom firmware-u, aspoň z môjho pohľadu je touch verzia krajšia (sklo je elegantnejšie ako plastový rámček okolo displeja) no a čo sa týka lesklého displeja, podľa recenzií má ten igzo panel veľmi slušný jas okolo 400 nitov, takže je použiteľný aj v exteriéri (pravdepodobne nutnosťou je vypnutie CABC)...
Gear: Ryzen 3900x / Noctua U12A / Asus x570-i / ASUS RX 5600 XT / 64GB Vengeance LP / SSD 1TB + 120GB + 500GB / HDD 500GB / Corsair SF600 / Lian Li TU150
Audio: PreSonus Eris E5 / Temblor T10 / Roland Rubix22
Mobile: Lenovo Yoga 920, LG G7 ThinQ
XatriX1410
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 21. 4. 2017 20:18

mimous píše:Osobně u Macu můžu vychválit touchpad, který je mnohem lepší, než co nabízí dell (a co zvládnou windows) a hlavně klávesnice a její nastavení v macos, kde nemusím řešit, zda píšu s anglickou nebo českou klávesnici, ale v klidu si přes alt používám znaky z anglické klávesnice a zároveň mám komentáře u kódu s diakritikou. To mi ve windows dost chybí.


Mac touchpad je skoro tak dobrý jako ten skleněný na XPS 13 a 15 :) A pokud někdo má problém s Windows klávesnicí, měl by si ji zkousit přepnout na "Česká (QWERTY)". Kromě češtiny se nativně píší [] {} <> @#$%^^&* bez jakéhokoliv přepínání.. Stačí AltGr.

Je zajímavé jak mladičká generace programátorů je relativně neschopná (nejen) něco používat.

Já před 25 lety začínal tím, že jsem si napsal drivery pro klávesnici, české fonty do Hercules karty, atd. Protože to nebylo. Dnešní mládež, co si říká programátoři, není schopna psát na klávesnici?? Děsný... Naštěstí se stále pár dobrých programátorů najde a dají se zaměstnat :D
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meme1255 21. 4. 2017 21:57

Radek.Hulan píše:
Mac touchpad je skoro tak dobrý jako ten skleněný na XPS 13 a 15 :) A pokud někdo má problém s Windows klávesnicí, měl by si ji zkousit přepnout na "Česká (QWERTY)". Kromě češtiny se nativně píší [] {} <> @#$%^^&* bez jakéhokoliv přepínání.. Stačí AltGr.

Je zajímavé jak mladičká generace programátorů je relativně neschopná (nejen) něco používat.

Já před 25 lety začínal tím, že jsem si napsal drivery pro klávesnici, české fonty do Hercules karty, atd. Protože to nebylo. Dnešní mládež, co si říká programátoři, není schopna psát na klávesnici?? Děsný... Naštěstí se stále pár dobrých programátorů najde a dají se zaměstnat :D


Poslední příspěvek cituji nerad, ale zde nemohu nezareagovat, i když vím, že je to házení hrachu na zeď.

Chápeme, že jste určitě ve všem nejlepší a že jste spokojený s tím, co používáte, ale někomu může vyhovovat něco jiného.

Dovoluji si upozornit, že v Dellu XPS 13" je 15W TDP CPU, kdežto v MBP 13" TB je 28 W CPU. Při delší zátěži / potřebě CPU i IGP to je poznat na výkonu.
meme1255
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 21. 4. 2017 22:13

Lesklá obrazovka není tak velký problém. Teď zrovna mám na dva týdny XPS13 2v1 s lesklým 3K a neměl jsem v kanclu ani jednou potíže. Jednak to má trochu tlumené odlesky (hlavně v přímém směru) a jednak to má hodně silný jas.

Touchpad se na XPS chová z hlediska přesnosti a rychlosti reakcí identicky jako na Macu (precision synaptics). Je to velký rozdíl proti standardním DELL Latitude, kde jsou jen blbé Alps.

Klávesnice je otázkou rozložení. Já to třeba na CZ-QWERTY mám ve Windows přesně tak, jak popisuješ. Ctrl+Alt, resp. AltGr vyvolává anglickou variantu znaku na klávese.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 22. 4. 2017 10:27

1) leskly display neni problem kdyz je kvalitni (jako treba macbook pro retina - myslel jsem ze me to bude ****, ale je to zlaty).
2) rozliseni - vubec nejde o DPI. Jde o to, ze 3840x2160 = 4xfullHD, 3200x1800 = 4x"1600x900". Jde o to, ze lze jednoduse prepnout do toho mensiho bez nutnosti nejak extra prepocitavat pixely a jejich posuny apod (proste 1 old pixel = 4 nove pixely). Uz treba jen kvuli hram je to docela vyhodne.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 4. 2017 22:15

Takhle zaseklej kolovrat jsem dlouho nečetl...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků