Nový NB? Tato sekce chcípá stejně jako nabídka notebooků

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 10. 2017 21:25

Mě fungovala a to jsem měl dost použité novinářskej kousek :)

Z pracovních asi eLko od Lenova a nebo "13" to jsou modely které jsou použitelné a nestojí ranec.

Třeba příplatek za T oproti L bych si nezduvodnil...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 25. 10. 2017 23:21

Kdybych nutně potřeboval stroj*, tak to bude asi DELL Latitude 5480, který dokážu sehnat s IPS, SSD a čtyřjádrem za 30 tisíc včetně DPH. To mi přijde aktuálně asi jako nejlepší varianta z hlediska cena-výkon-kvalita. Bohužel i tam jsou různý mouchy hlavně kolem klávesnice a touchpadu, takže do ideálu to má daleko.

Mám prostě smůlu, protože výrobci něco pro mě ideálního většinou vytvoří omylem a v další generaci se jim to už znovu nepodaří.

*) Což doufám, že hned tak nenastane, protože ten svůj se mi nechce vůbec nahrazovat.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 26. 10. 2017 07:02

Mě vadí, že výrobci/prodejci přestali psát kolikatičlánková je baterka (pokud se teda ještě dělají článkové baterie), takže se dala určit výdrž. A že je strkají spolu s diskem a pamětí pod spodní deklový monolit, takže člověk musí odšroubovat desítky šroubečku, vypáčit několik pacek, nejlépe vyloupnout i klávesnici, pod kterou se skrývá několik dalších šroubků, a až potom zjistí, že je na MB jen jeden slot na paměť (už obsazený), přitom všechny programy a weby píšou, že má 2 sloty.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimzum777 8. 11. 2017 18:52

Zdravím,
i já bych se ráda poptala na názor k výběru nového NTB. Výběr se zúžil na dva, ale uvítám i další tipy:

https://www.alza.cz/dell-inspiron-13z-5000?dq=5102836
+ větší baterie,
- těžší než:

https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-320s-13?dq=5104738
+ dedikovaná grafika
- slabší baterie

Uvítám zkušenosti, výdrž, hluk, touchpad, poruchovost... Poradíte?
Děkuji
Naposledy upravil zimzum777 dne 8. 11. 2017 21:39, celkově upraveno 5
zimzum777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod monikash 8. 11. 2017 19:14

Odkaz na della nefunguje.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimzum777 8. 11. 2017 21:08

Děkuji za upozornění. Upraveno.
zimzum777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sova.m 9. 11. 2017 00:22

Taky přidám vodu do mlýna. Já v srpnu koupil tohle https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-720s-14?dq=5041947&o=1

Zatím celkem spokojenost, vypadá fakt dobře, na 14" pěkně kompaktní, výdrž taky fajn, display má dobrý rozsah jasu (a žádné blikání při nízké intenzitě jasu a plus vysoká svítivost), plus display vypadá skvěle, čtečka otisků je super, tichý při normální práci (word, excel, Android Studio (tady se tedy občas větrák roztočí)) a brouzdání po netu, nijak zvlášť hodně se nezahřívá, dobrý příjem wifi, a na klávesnici se píše dobře (i když jsou zde pro možná někoho velká ALE)

Nevýhody:
klávesnice - nemá dedikované klávesy PgUp, PgDn (nahradil jsem gestem na touchpadu), a Home, End - používám přes Fn, trochu mi chybí dedikované tlačítko kontextové nabídky (byl jsem zvyklý z předchozího notebooku, ale zvykl jsem si na workaround) a klávesnice nemá možnost automatické zapnutí jasu (jestli někdo ví jak to povolit, prosím o radu)
Možnosti upgradu - Pouze jeden slot pro ram
Pro někoho možná (pod)průměrná výdrž - nechá se dostat na 8 hodin, spíše počítejte se 6-7 (mě stačí výdrž kolem 5ti hodin)

Když to shrnu, dobrý notebook/ultrabook, který mi výborně slouží jako doplněk ke stolnímu pc (na cesty, večerní filmy a prostě když nechci používat stolní pc). Jsou to jen mé dojmy po 3 měsících, navíc předtím jsem měl Toshiba 920t, která až na klávesnici byla ve všech ohledech mnohem, mnohem horší než toto Lenovo. Na druhou stranu recenze na toto Lenovo nejsou vůbec zlé...
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 9. 11. 2017 19:53

@sova.m: Na obrázku jsou PgUp, PgDn také přes Fn - Jsou gesta snazší?
https://i.alza.cz/ImgW.ashx?fd=FotoAddO ... 03&i=1.jpg
@zimzum777: K uvedeným odkazům. Kdyby tak šlo přečíst jen technické parametry a bylo jednoduché se rozhodnout. To je můj vlastní povzdech nad tím, že zkušenosti majitelů mohou hovořit jinak - právě o té funkci touchpadu, chlazení (hluk) atd. Oba návrhy mají shodně 4jádrová CPU atd. M.2 SSD proti SSD, jestli je to přesné.
Papírově je lepší Lenovo IdeaPad 320s-13IKB, má dedikovanou novou grafiku MX150 s prý 4x větším výkonem než je HD620 a lepší o 1/3 než 940MX. Tady jde o použití NB a někteří mají názor, že NB by neměl mít dedikovanou GK (pokud tedy nevyžaduji použití na hry). Tato je ovšem, LowEnd.
Dell Inspiron 13z (5000) zase slibuje záruku NBD On-Site. Tak čekejme na informace těch, kteří je už vyzkoušeli.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod sova.m 9. 11. 2017 21:12

@meda2016: Při navigaci na stránce nebo při ovládání jednou rukou je to pohodlné. Pokud píši oběma rukama, tak používám kombinaci přes Fn. Touchpad ve windows 10 je konfigurovatelný

@zimzum777: Jen menší dodatek k Dell Inspiron 13z (5000), nevím co tato nová generace, ale Inspiriony 13z předchozí generace mají nízký maximální jas displaye, což s dotykovou lesklou obrazovkou je pěkně naprd mimo budovy. Tak je potřeba pečlivě zvážit, kde všude se bude ntb zapínat...Ještě bych se být tebou také mrkl na Acer Swift (3 a možná klidně 5) a klidně i na Asus Zenbooky...
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 16. 2. 2018 17:25

Se začátkem roku 2018 se dostávají do "nových" modelů refrešované díly.
Otázkou je, jestli si výrobci konkurují nebo "vyrábějí ve foxconnu" ve vzácné shodě.
Nízké frekvence, odblokovaná jádra, s deskou integrované paměti (z koutů vysmejčené DDR3) a také eMMC "disky" nevelkých objemů. Disk s OS Windows 32GB tak na internet, FB a YT, 64GB s modlitbou pro office a uložené mediální soubory. Ale přesto objevení se více disků M.2 zlepšuje s nižší cenou jejich dostupnost.
Kancelářské bez dedikované grafické karty:
Acer: 9990 - 16990 Kč (vybavenější 19990 - 22990 Kč):
Acer Swift 1 začíná aspoň s IPS FHD a Swift 3 přidá DDR4, dle dotazu integrovanou. Za lepší cenu i SSD M.2 a ještě lepší cenu RAM 8GB. Kovové povrchy. OS Windows Home.
HP: 14990 - 29990 Kč:
HP ProBook 450 G5, 15.6" IPS FHD s podsvícenou plnohodnotnou pracovní klávesnicí, od RAM 4GB po 16GB DDR4 a od klasického disku HDD po SSD M.2 - ventilace pak opravdu odpočívá. Kov kolem klávesnice. Většina OS Windows Professional.
Touchpady se zlepšují, velké a pro vícedotyková gesta.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 2. 2018 15:31

To je sice hezké, že se tady doporučují tipy na noťásky, ale jaksi chybí adepti v kategorii 9-12 tisíc. Před týdnem se mi ozvala známá z blogu, jestli bych neměl tip na noťas za 8 tisíc korun jako dárek pro jejího manžela. Původně jsem odvětil, že za tyhle peníze to bude buď inzerát, nebo repas. Pak jsem si ale vzpomněl, že jsem v jednom známým e-shopu objevil Travelmate P255 za 8 990 korun. Měl i3-4010, 4GB RAM, HDD 500GB 7.2k. Dotyčná ho objednala, oni ji řekli, že je rozbitej.

A pak jsem objevil nejmenované stránky, kde jsem našel dost zajímavých předváděcích notebooků s plnou zárukou, konkrétně koupený kousek byl v podstatě ve stavu nového kusu, česká Windows v ceně, počeštěná klávesnice, tahají to z Německa, ale tvrdili mi na lince, že to vezme i autorizovaný servis v ČR. Pořídila HP 15-BW011NV, jež má A6-9220, 4GB RAM, HDD 1TB a FullHD displej. Výkon to má cca na úrovni Pentia 3556U. Všemu, co má v názvu procesoru "N", jsem se chtěl vyhnout. Užití bude filmy a net, cena byla 8 999 korun. Já byl původně pro model s i3-6006U, který byl za stejné peníze, ale měl jen HD rozlišení a navíc byl ve stavu "B", tedy jevící známky užití, AMD bylo ve stavu A+.

Když jsem se tak probíral aktuální nabídkou strojů, je to bída - plnohodnotné CPU jsou tak od 13 tisíc. Kdyby chtěl někdo vědět e-shop, stačí SZ.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 18. 2. 2018 17:07

Přesně si narazil na tu inovační bídu. Před rokem byl závan nových technologií a pak to začalo být výrobcům líto, že by si měli konkurovat. Tak natahují nás. Jen jsem se snažil podchytit, co je teď nového v nových strojích (u dvou řad a značek). Díky tomu, že Dell jsou takové držáky, lze nahradit nákup nových (héézky naceněných) těmi repasovanými - také na ně koukám, ale dost TN displejů. Problémem je počeštění klávesnice, nejen trvanlivost ale u podsvícených na nic. "Z druhé ruky" proč a za jak dlouho v provozu (baterky) se tam ocitly. Při porovnání třeba Dell Latitude E7440 (14 IPS, FHD, i5-4310U, RAM 8 ddr3, sice HDD, 1.5kg) to není za 12k špatný A-repas.

Jaký bude za 12k nový: Acer Swift 1 celokovový (13.3 IPS, FHD, N4200, RAM 4 ddr3 na desce, SSD 128, 1.3kg)
Nový Dell za 12,6k vč. NBD: DELL Vostro 3568 (15.6 TN, HD ready, Pentium 4415U, RAM 4 ddr4, HDD 1T, DVDRW, 2.2kg)
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 18. 2. 2018 22:20

Zrovna tu Latitude E7440 jsem kupoval v konfiguraci s HD ready displejem, 128 GB SSD, i5-4300U, 8 GB RAM včetně docku, myši a brašny z druhé ruky za 12 tisíc. V té době paráda a vesměs si chrochtám do dnes - suprovej stroj.

Jediná (zatím provedená) úprava - za nějaké 2 tisíce jsem ihned po nákupu nechal vyměnit HD ready displej za IPS FHD s tím, že jsem dostal slevu v ceně toho původního displeje (prakticky poloviční sleva na ten nový).

Ještě budu měnit klávesnici - současnou vyměním za podsvícenou. Jak si člověk na ty podsvícený klávesnice jednou zvykne, tak už nic jinýho nechce...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 19. 2. 2018 07:08

Už jenom blbý ram zvedají cenu o 2 t ve srovnání s předchozími 2 roky,
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 19. 2. 2018 09:47

Prosvětlené klávesy jsou skvělé. Škoda, že většinou nectí ergonomii úhlu potřebného pohledu na ni (snižuje se jas) a že osvětlení prosvítá víc mezi klávesami než těmi znaky na ní. Kolmý pohled je OK, ale u NB potřebuji spíše 45°. To je třeba zkušenost z HP ProBook 450 G5, má ho manželka. Konstruktéra klávesnice proklínám.
meda2016
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků