MSI GP73 8RE-444CZ Leopard

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod rajtys 22. 11. 2018 19:03

Dobrý deň,prosím o skúsenosti majiteľov tohto nb,výkon to má super,ale..teplota pri hrani her gpu do 75 stabilné,ale nepáči sa mi cup 75-90 aj pri vyťažení len 15%,keď si nastavim v dragon center eco mod aby mi to blokovalo boost procesoru na 4ghz,tak mi cup ide stále na plný kotol..po odskúšaní všetkých režimov,stále ide všetko na plno,potom pri cooler boost by mali ísť vetraky na plno a snad stejne no cpu ma o 600 rpm menej.Nepaci sa mi že výkon procesoru neni riadený,stačí keď surfujem na nete dám niečo sťahovať,inštalovať,alebo v pozadí prebehne neaka operácia a hneď ide do plného výkonu a vysokých teplôt,tak aj pri administrativnej praci sa nárazoch,dokonca celkom často splha teplota k 80,nehovoriac že je to celkom hlučné aj mimo hraní hier,prosím info čo a ako?prípadne ma kontaktujte na email rajtys@seznam.cz
Ináč mi príde,že pri rovnakých otáčkach vetrákov je ten na cpu dost hlučnejší..
rajtys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 22. 11. 2018 21:00

Stáří notebooku? Je běžné, že postupem času vytvrdne teplovodivá pasta, nebo je jí z výroby naneseno málo nebo naopak moc. Testoval jsem si to na svém Dellu Inspiron 7567 (i7-7700HQ). Zvýšená hlučnost, teploty k 90°C při pracovní/herní zátěži a až 100°C a throttling ve stress testech. Nejdřív výměna pasty šedivky za AC MX-4. Teplota spadla z té stovky na max 85°C a throttling byl fuč. Nedalo mi to ale a vylovil jsem zbytek tekutého kovu (TG Conductonaut). Nikdy předtím jsem ho do notebooku nedával. Po aplikaci mám i ve 100% zátěži maximálně 75°C a hlučnost při běžném používání je pocitově daleko nižší.

BTW, že je jeden ventilátor hlučnější než druhý je normální. Asymetrické chlazení je často vlastnost, nikoli závada. Buď rozdílné otáčky, nebo i jinak tvarované pasivy, které vytváří jiný aerodynamický hluk.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod rajtys 22. 11. 2018 21:11

ahoj,dik,nb je stary 3 dni,moj hlavny problem je skor vykon procesoru,ktory sa pri kazdej operacii boostuje a potom je hlucnost vetraku kolisava,rusiva.. i7 8750 2.2 ghz boost na 4ghz
rajtys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 22. 11. 2018 21:14

A pokud jde jen o tohle, není tam nějaká možnost nastavit si vlastní schéma řízení ventilátoru?
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod rajtys 22. 11. 2018 21:25

to je ma to vlastny manager vykonu,ktory asi nefunguje,lebo ked som nastavil akykolvek rezim,stale to ide na plny kotol,napriklad pocas hry mi to ukazuje 13% vytazenie cpu ale s boostom na 4ghz a teplota skoro 90,gpu ide na 70%,teplota stabilne okolo 70 a vetrak otacky take iste ako na cpu...nechapem preco cpu robi boost na 4 ghz ked neni ani vyuzity..
rajtys
Kolemjdoucí