Pracovní notebook, 15", do 30 tisíc Kč

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gaccc 26. 12. 2018 21:11

Ahoj,

Rád bych si pořídil nějaký spolehlivý pracovní notebook, požadavky mám následující:

Displej: 15 palců, nejlépe IPS a matný
Klávesnice: Potřebuji numerický blok
Disk: SSD
Přenositelnost: Notebook se bude poměrně často přenášet.
Na co bude využíván: Řekněme "vývojářská činnost" - SQL Developer, kódování, práce s logy, SOAP UI atd.

Zatím mě zaujal Thinkpad E580, jen si zde nejsem jistý kvalitou zpracování, vyplatilo by se jít do lepší řady, třeba L580?

Budu rád za jakoukoliv radu a návrh, děkuji moc :)
Gaccc
Junior

Odeslat příspěvekod kuba12345678 27. 12. 2018 01:23

ahoj, urcite, L uz ma lepsi konstrukci a ma pripravu na dokovacku.
idealni by ale byl T, ale ten uz je drahy.
podivej se jeste po HP probook 6xx resp. Elitebook 800
kuba12345678
Junior

Odeslat příspěvekod jaroh 27. 12. 2018 16:02

Ak Thinkpad a ak ti to rozpočet dovolí, tak určite L. Rad E je tiež ok, ale skrátka L je konštrukčne o stupeň vyššie a teda vaic vydrží, čo je pri častom prenášaní iste lepšie.

Ale pozri ešte v danej cenovej kategórii nejaký Dell Latitude. V tej istej cene nájdeš možno o kúsok lepšie parametre, o kúsok odolnejšiu konštrukciu a takmer určite lepšiu záruku.
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod jaroh 27. 12. 2018 17:34

Inak, keby ti stačilo 14 palcov, tak toto je podľa mňa tiež dobrá ponuka vzhľadom na záruku, ktorá tam je - aj keď neviem, či to s takou zárukou predávajú do Čiech:
https://www.lenovoonline.sk/marsann-spe ... 480-p43255
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod Gaccc 27. 12. 2018 19:38

Na Dell Latitude jsem také koukal, ale u těch konfigurací není poznat, co mají za displej, zda IPS či TN. Například tento je za zajímavé peníze, bohužel jen 14", ale předpokládám, že za tu cenu to bude pouze TN displej.
https://www.alza.cz/dell-latitude-5490?dq=5489632&o=1

Pak je zajímavý tento, ale někde jsem četl, že H procesor toto šasi moc uchladit nezvládá.
https://www.alza.cz/dell-latitude-5591?dq=5341597&o=72

HP Elitebook 850 G5 vypadá taky dobře, k tomu se teď kloním asi nejvíc, ale pořád si nejsem jistý, že se za ty peníze vyplatí. Nevíte někdo, jak je na tom teď HP s kvalitou u této řady? A koukám, že konfigurace s tím jasnějším displejem je až od 42 tisíc, já si naivně myslel, že ten displej dávají do všech konfigurací, když je to Elitebook :-))
Gaccc
Junior

Odeslat příspěvekod jaroh 27. 12. 2018 20:16

Pri tom Latitude 14-palcovom ti ušlo - je tam explicitne spomenuté, že je to IPS.

Len pozor, je to s Linuxom, nie s Windows.
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod Gaccc 28. 12. 2018 19:35

Tak jsem se byl dnes podívat na notebooky na prodejnu. Měli tam vystavený Latitude za cca 27 tisíc a musím říct, že ten displej vypadal dost špatně :( Pak jsem se podíval i na ThinkPad L580 a Elitebook 850, jejich displej vypadal mnohem lépe, takže se nyní rozhoduji mezi těmito.
Gaccc
Junior

Odeslat příspěvekod kuba12345678 29. 12. 2018 02:27

ten elitebook je vyse jak Lenovo L. Elitebook se da srovnavat s radou T.
jde o to, co ti je blizsi, mi treba vadi klaviatura na Lenovo, tak mam HP.
ani s jednim neudelas chybu
kuba12345678
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků