Notebook na VŠ do 30 tisíc

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mlock234 19. 3. 2019 16:14

Ahoj,
rád bych vás požádal o radu při výběru notebooku. Mám limit 30 tisíc a potřeboval bych nějaké velmi kvalitní zařízení na každodenní nošení notebooku na VŠ. Rád bych se pohyboval v řadách typu ThinkPad, Elitebook, Latitude s možným lehkým příplatkem.
Velikostně okolo 13" (spíš bych byl rád za 12,5-13,3", ale asi ani 14" by mi nevadilo), požadavky na paměť, výkon atd nemám, ale rozumné minimum považuji nějakou i5, 8GB RAM, 256GB SSD, pod tyto parametry jít nechci, ale hádám, že takové parametry bude mít jakýkoliv notebooku v této cenovce.
Osobně jsem si vybral ThinkPad L390 Yoga za 29 600 https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-yoga-l390-black-d5528304.htm?o=2 , ale rád bych znal názor, zda je to dobrá volba.
Děkuji moc všem za názory.
Naposledy upravil Kaulik dne 20. 3. 2019 11:31, celkově upraveno 1
Důvod: oprava nefunkčního odkazu
Mlock234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 3. 2019 09:54

Kdy a na jakou školu jdeš? Budeš na intru?
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mlock234 21. 3. 2019 11:48

Nikam nejdu, jsem ve čtvrťáku na elektrotechnice. Na intru nejsem, bydlím v bytě, kde mám monitor, k notebooku bych dokoupil dock.
Mlock234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 3. 2019 09:31

Tak počkej až budeš na škole a zjistíš, jestli vůbec nějaký notesc potřebuješ. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mlock234 22. 3. 2019 11:44

Špatně jsem se vyjádřil. Ptal ses kam jdu, tak jsem napsal, že nikam nejdu - už tam jsem, 4 roky. Jsem ve čtvrtém ročníku na elektrotechnické fakultě. Nebo jinak v prvním ročníku magisterské studia, za rok budu končit. Teď mám ThinkPad E450, který už se spíš rozpadá fyzicky, než že by nestačil výkonově. Dostal jsem nabídku mít ten notebook okolo 30 tisíc zdarma, takže proč jí nevyužít.
Programově to není nic náročného - nějaký matlab, programování v Javě v Eclipse, virtualizace ubuntu, nějaké návrhy v Eagle, občas Riverbed. Proto říkám, že mi stačí nějaká ta současná i5tka, 8GB RAM a hlavně SSD...co jsem se díval, tak proti mému současnému mají nové i5tky o dvě jádra víc, což je naprosto dostačující.
Ještě jsem našel elitebook https://www.alza.cz/hp-elitebook-830-g5?dq=5275895&o=2 , ale myslím, že by se mi hodila někdy ta yoga s perem na nějaké rychlé schéma, ale podmínka to není.
Mlock234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 3. 2019 12:08

Jo takhle, tak to jsem špatně pochopil.

Pokud ji můžeš mít zdarma, tak bych to yogu vzal. Jsou to celkem šikovná zařízení a zdarma je velmi dobrá cena. ;)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků