Notebook nebo tablet?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod buck12345 5. 5. 2019 12:01

Nevim jestli topic umistit do teto sekce nebo do sekce s tablety, rozhodl jsem se pro notebooky. premyslim o koupi notebooku nez tabletu, nicmene toto muze byt ne nejlepsi reseni. proto bych se nejprve poradil s Vami :oboze

Hledam pro sebe a partnerku, rekneme zarizeni, na kterem muzeme psat a sledovat filmy.

sledovat filmy v leze v sede a totez plati i o psani. zarizeni by melo byt jednodusse prenosne. ve vlaku ci v letadle. ne tezke, byt s pevnou konstrukci.

mozna ze preci jen notebook s hw klavesnici se jevi jako lepsi varianta. ale nejsem si jist...

neni nutno mit nejlepsi vybaveni co se tyka dnesni it. na psani a na filmy nepotrubejeme nejrychlejsi CPU. tudiz cena lepe nizsi, byt splnujici pozadavky...

nemam paru co se tyka dnesni nabidky ipadu ci ntb. posledni ntb jsem kupoval pred 10ti lety.

pokavad je nekdo schopny poradit budu moc vdecny. dekuji :roll:
buck12345
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 5. 2019 15:12

DELL Latitude E7440 s FHD IPS displejem a ideálně i podsvícenou klávesnicí? Na bazaru / z druhé ruky se daj sehnat pod 10 000,- (někdy i včetně docku) + lze k tomu pořídit DELLáckou powerbanku. Dílenské zpracování fajn, pokud je baterka OK, tak i výdrž vcelku přijatelná.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod iv@n 5. 5. 2019 23:02

Presne e7440 mám, okrem tej výdrže je to v pohode, ešte relatívne lahký, LG ips panel.
mitsubishi pajero 3.2
suzuki swift 1.3
iv@n
Junior

Odeslat příspěvekod audis 5. 5. 2019 23:30

notebook. Psaní na tabletu je jen nouzovka a texty do půl strany A4 5x týdně.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 5. 2019 00:12

Pokud je jednim z ucelu psani a je tim mysleno cokoliv vic, nez popisek k fotce na facebook, rozhodne chcete koupit neco s plnohodnotnou klavesnici a alespon 12" uhloprickou. Ergonomie je u psani delsich textu alfou i omegou vseho. To znamena, ze clovek chce plnohodnotnou klavesnici a kvalitni displej.

Pro mne osobne je fullHD ideal na 14" uhlopricce. IPS technologie displeje by u mne byla jednim z neprekrocitelnych pozadavku, TN displej s vypranymi barvami bych nebral ani zadarmo. Tim spise, pokud jsou jednim z pozadavku filmy.

-

Co se tyce procesoru, bohate si vystacite s N5000, vykonem nelimituje. Urcite chtejte SSD a nikoliv eMMC, udela to rozdil. Jako levnou alternativu bych doporucil Acer Swift 1 s SSD diskem 128GB. SSD lze vymenit z libovolny jiny, klidne 1TB model. (M.2 SATA SSD fuguje, NVME nikoliv - toto staci pri vyberu disku vedet. Velmi vhodny je napr. Crucial MX500.)

Celkove vzato ma Swift 1 docela hezky displej, snesitelnou (a podsvicenou) klavesnici, telo zvenku v hliniku (uvnitr deska drzi v plastech) a nabidne solidni vydrz pri rozumne cene. S tou vydrzi neni problem 8h s rozumnym jasem s wifi.

-

Cemu bych se rozhodne vyhnul jsou ARM procesory, chromebook (neprirostlo mi to k srdci z vicero duvodu) a cokoliv pod N5000. Starsi generace N4xxx je vykonem o mile pozadu, na to opravdu pozor. Levna Pentia a Celerony jsou casto preznaceny dvoujadrovy Atom, kde by se clovek snadno napalil.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. (KineCZek)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod buck12345 6. 5. 2019 05:57

Supr, dekuju moc.
buck12345
Junior

Odeslat příspěvekod jaroh 6. 5. 2019 10:47

Konvertibilný notebook - aj notebook aj (ťažký) tablet.
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 5. 2019 12:12

Aneb nevýhody obojího? Ale no tak.

KineCZek

Odeslat příspěvekod jaroh 6. 5. 2019 14:47

Aké má konvertibilný notebook nevýhody pre bežné použitie?

Kúpil som to rodičom a nevedia si to vynachváliť a aj mne sa to páči.
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 5. 2019 14:55

Co přesně jsi koupil?

KineCZek

Odeslat příspěvekod jaroh 6. 5. 2019 20:41

Fúú, su to už hádam tri roky a nemám to pri sebe, ale je to Lenovo, asi IdeaPad Yoga, 14-palcov, marí sa mi, že rad 900, ale nie som si istý.
jaroh
Junior