Integrované reproduktory hrají jen chvíli – Acer 5253g

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Klamerka 20. 11. 2019 10:41

Zdravím

Řeším problém s reproduktory/zvukovou kartou. Jedná se o starší NTB Acer Aspire 5253G, kde jsou čistě nainstalované Windows 10.

- Po instalaci jde zvuk sluchátkovým výstupem, ale nejde z integrovaných repráčků
- Odinstalace ovladače a instalace ovladače zvukové karty od výrobce zvukového čipu (Acer nemá na svých stránkách u tohoto modelu podporu pro Windows 10). Zvuk hraje i v reproduktorech, ale cca 10-12 sekund a pak hrát přestane. Stačí přehrávaný zvuk vypnout/pozastavit a zase hraje jen 10-12 sekund a přestane.
- Na NTB je standardně Windows 7 a když se upgradovalo nástrojem od MS, vše fungovalo OK.

Hledám problém správně ve zvukové kartě? Nenapadá někoho ještě nějaký tip na řešení?
Klamerka
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 20. 11. 2019 11:11

Na sluchátkovém výstupu je signál vždy OK? Tipuji na detekci připojení sluchátek, která rozeznává impedanci, i když jsou odpojená.
Nejde v ovládacím panelu (pokud ke zvuku je) nastavit natvrdo interní repro? Co povoluje nastavit BIOS?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Klamerka 25. 11. 2019 18:32

Omlouvám se, ale nenašel jsem si čas, abych mohl reagovat.

Ano, pokud připojím sluchátka, zvuk jede bez problému. Pokud pouštím hudbu do integrovaných repro, tak jen 10 až 12 sekund a ticho.

Zkoušel jsem přehrávat mp3, film, nebo video na youtube a se stejným výsledkem. Nastavení reproduktorů napevno jsem hledal, ale tuto volbu jsem nenašel. Stejně tak nevím, co bych měl hledat v BIOSu.
Klamerka
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků