Notebook na nenáročnou práci do 11 000 Kč.

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Luke17 3. 2. 2020 20:37

Dobrý den,

rád bych Vás požádal o pomoc s výběrem notebooku dle těchto parametrů:

Rozpočet: maximálně 11 000 Kč
Velikost: nejlépe 14 - 15" s numerickou klávesnicí
Účel: z 90 % nenáročná kancelářská práce (MS Office, emaily, přístup na cloud,...), občasné přehrávání filmů

Výdrž baterie, konstrukce a vše ostatní není důležité. Vím, že za tuto cenu nelze čekat zázrak, proto bych výběr nerad limitoval nepodstatnými parametry. Z toho, co jsem prošel, mi padl do oka tento: https://www.czc.cz/acer-aspire-5-a515-4 ... IIEALw_wcB

Budu rád za jakýkoliv tip. Moc děkuji za pomoc.
Luke17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D1rty 3. 2. 2020 22:15

ked dam filter 15,6'' (kvoli numerickej klavesnici), IPS panel (nech sa na to da pozerat) a cenovku, tak moc na vyber neostane :D :D
Este mas na vyber:
Acer Aspire 5 (A515-54-39LS), červená
Lenovo IdeaPad S340-15API, modrá
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod Luke17 4. 2. 2020 23:46

Tak to je ještě větší bída, než jsem si představoval :-D . Jaký je důvod k tomu vzít raději jeden z těch, co jste poslal Vy, než ten mnou zmíněný? Procesor?

Ještě jednou děkuji za pomoc.
Luke17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 6. 2. 2020 18:28

Za 11 tisíc bych na IPS netrval, ten Acer Aspire 5 je fajn, ale 128GB může být limitní. Bral bych buď TN:

https://www.alza.cz/acer-aspire-3-obsid ... dq=5646688

nebo 14" Swift 3:

https://www.czc.cz/acer-swift-3-sf314-5 ... 38/produkt
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod D1rty 6. 2. 2020 21:41

No neviem, je to otazka vkusu. Brat v 2020 TN panel.. Kolega akurat vcera kupil notebook svokrovi/tchánovi?.. zapol notebook, pozrel na TN panel, vypol notebook, vratil ho a zobral IPS... asi tolko

-- 6. 2. 2020 21:49 --

Keby ti stacilo 14'', tak by som trochu dostetril a:
https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-s340- ... 93/produkt
alebo
https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-s340- ... 81/produkt

Ak chces fakt 15,6'', tak:
https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-s340- ... 82/produkt

Teda to je moj vyber, nikomu ho nevnucujem, ani nehovorim, ze je najlepsi. Osobne by som Acer nebral.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 7. 2. 2020 09:22

Ideapad ne, a to kvůli horšímu servisu a delší čekací době.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod D1rty 8. 2. 2020 23:43

Ako casto servisujes notebook? 2 roky vydrzi kazdy notebook a ked sa pokazi po 2 rokoch aj tak nemas zaruku.

Dalsia vec je, ze Acer je na tom kvalitou horsie ako Lenovo. To skor ten Acer bude treba reklamovat.

Urcite by som nedal prednost TN panelu pred IPS, len kvoli par dnom navyse v servise.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 2. 2020 13:16

Zázrak za 11 000,- Kč? Existuje! Jmenuje se bazar.

A na bazaru lze sehnat top business class mašinu s hliníkovou šasi, IPS panelem, podsvícenou klávesnicí a dokonce i s dock station.

https://pc.bazos.cz/inzerat/114286727/dell-latitude-e7450-i7-16gb-256gb-ssd-ips-dokovaci-stanice.php

Pozn.: Pouze bych asi poradil osobní vyzvednutí s tím, že bych si napřed ověřil stav toho stroje. Já za podobnou cenu koupil svůj vlastní Latitude se vším všudy a byl to za ty prachy total steal; člověk ale nikdy neví.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod zivan 9. 2. 2020 13:50

Odkud mas informaci, ze je na tom Acer hur nez Lenovo? Nejake verejne statistiky reklamaci? Nebo informace z daleke minulosti?

Notebook s 4GB RAM nebo 128GB SSD bych kupoval jen v pripade, ze bych u obojiho planoval update. Treba ten Acer Aspire 5 by mel mit volny slot na pamet a na 2,5" disk.

milsimr: Problem je, ze obycejny uzivatel nezjisti, ze je polita klavesnice, koroze nekde na desce a za mesic, dva chcipne.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod D1rty 9. 2. 2020 17:59

Vychadzam z osobneho presvecenia a taktiez aj minulosti.
Proste u mna su top znacky Dell, Lenovo, HP.. potom niekde v strede Asus, MSI, Microsoft... a na konci niekde Acer.

Ten model so 4GB ram ma 1 volny slot, tie 4GB ram su on-board, cize je tam mozne dokupit 16GB modul a mat 20GB ram.
128GB ssd bohate staci na to co chce zakladatel vlakna.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 2. 2020 10:00

Luke17 píše: práci do 11 000 Kč

V dané ceně nelze pořídit použitelný nový NB se standardními parametry (pokud nejsi masochista):
1) systémový SDD;
2) datový SSD|HDD;
3) snadno vyměnitelná baterie bez použití nářadí;
4) servis do druhého dne (NBD).
(Tomu odpovídají jen počítače od Dellu.)
=> jedině repas:
milsimr píše:Zázrak za 11 000,- Kč? Existuje! Jmenuje se bazar.

Tohle je vždy riziko:
zivan píše: obycejny uzivatel nezjisti, ze je polita klavesnice, koroze nekde na desce a za mesic, dva chcipne.

Solidní prodejce dává na repas záruku 1 rok. Na požádání dokonce vymění prehistorický HDD za SSD.
Luke17 píše:notebooku
Rozpočet: maximálně 11 000 Kč

Pokud nepotřebuješ cestovat, pak základní stolní WKS se do daného finančního limitu vejde (bez licence OS).
NB je při ekvivalentní konfiguraci obvykle 2 x dražší. Navíc není ergonomický.

Btw:
Typická pověra, přetrvávající z minulého tisíciletí:
D1rty píše: Acer je na tom kvalitou horsie ako Lenovo

Acer zásadně zlepšil nejen konstrukci, ale především (kdysi bídný) servis. Vyrovná se všem velkým výrobcům.
Servis nabízí Acer podstatně lepší než Lenovo.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cadworker 11. 2. 2020 16:54

Ja přiživím averzi k Aceru. Před 5 lety koupený Switch měl sice pěkný dotykový IPS displej, byl používán párkrát do roka doma, ale před půl rokem šel displej do kopru, asi delaminuje, ze dvou rohů černá, půlka je už prakticky nečitelná.
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 2. 2020 17:04

Na lacinou dětskou hračku
cadworker píše: Switch

je > 4 roky až neuvěřitelná životnost.
S původním tématem
Luke17 píše: Notebook na nenáročnou práci

ovšem nemají takové hračky nic společného.
Od Aceru lze použít k profi účelům jen NB řady TravelMate.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ghostdog32 16. 2. 2020 18:00

Ahoj, chtěl bych se trochu přiživit na diskuzi a zeptat se, co byste mi doporučili ve stejné kategorii jako se ptá OP Luke17, i levnější teda, ale klidně použitý. Požadavek je pouze 13-14'' s IPS. Displej s 13'' pro mě je tedy už na hraně a radši bych 14'' pokud se mi to furt vejde na klín v autobuse :D. Chcípl mi Lenovo E330 po 6 letech. Nebyl to model ani s i3, ale co mě vadilo víc byla mizerná kvalita obrazu (TN). Jinak OK. Používám pouze na programování v PyCharm (8GB RAM by bylo lepší než 4GB). Výkon CPU je mi skutečně vcelku jedno. SSDčka mám svoje. Děkuji
i5-2500K @4.4 Ghz, Noctua NH-U14S, GA-Z68XP-UD3P, Kingston 8GB, Samsung 840 EVO 120GB, Intel 320 80GB, WD Green 2TB EZRX, Audinst HUD-mx2 + AKG K240MKII, EVGA SuperNOVA 750W G2, Fractal R4, LG W2220P @75Hz
ghostdog32
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 2. 2020 10:20

ghostdog32:
Např. HP EliteBook s brašnou a dvouletou zárukou:
https://www.repasy.eu/notebooky/repasov ... d-w10.html
+ UWVA
+ W10 Pro
- ultrabook => baterii nelze snadno vyměnit.
Milan
Milanr1
Pokročilý