14" pracovní notebook

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Jenda916 5. 2. 2020 20:52

Ahoj,
chci si koupit nový pracovní notebook. Budu na něm především programovat a dělat grafiku.

Požadovaná specifikace:
* žádný repas (kvůli firmě z bezpečnostních důvodů),
* cena do 44 000 Kč (včetně DPH)
* 16 GB RAM
* spolehlivost, odolnost (časté přenášení)
* 14" full-hd display, možnost připojení 2 externích monitorů

Nejlépe mi vychází:
https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-t490?dq=5605352

Ale nelíbí se mi, že má stále relativně staré procesory. Kdy lze očekávat novou generaci procesorů v noteboocích ThinkPad?
Jaké jiné alternativy byste doporučili?

Díky,
Honza
Jenda916
Junior

Odeslat příspěvekod Gaccc 5. 2. 2020 21:45

Ahoj,

ještě bych zvážil HP EliteBook 840 G6, dá se k němu poměrně levně sehnat dokina + má již novou verzi WIFI 6 (ax).

K těm procesorům, nemyslím si, že 10. generace Intel procesorů je nějaká výhra, jediná výhoda je snad lepší integrovaná grafika. V tom ThinkPadu je Whiskey Lake, což je vlastně minulá generace ULV procesorů.
Gaccc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 6. 2. 2020 11:33

Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod milsimr 6. 2. 2020 12:15

Pracovní stroj? Za mne DELL Latitude + dock station.

Kontaktuj DELL a nech si ten stroj klidně ušít na míru, pokud si ze současné nabídky nevybereš. Ze všech značek má u nás DELL jednoznačně nejlepší NBD a na rozdíl od konkurence už i v ceně - netřeba draze dokupovat zvlášť.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Loader 6. 2. 2020 17:27

Mám firemní Dell Latitude 7390 se stejnou konfigurací (FHD, 16GB RAM, 256GB SSD, i7 8565U) a ještě nějaké úpravy (je to CTO, přesně jak píše milsimr nademnou) a mám 2x FHD monitory + WD15 dock station, takže kdyby byl nějaký dotaz, rád zodpovím.

// Oproti novým 13" MBr se na něm píše naprosto fantasticky :-))
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Junior

Odeslat příspěvekod Jenda916 8. 2. 2020 18:24

Tak jsem nakonec koupil právě tento:
dennyn píše:https://www.czc.cz/dell-latitude-14-5401-cerna_3/267646/produkt
Jenda916
Junior

Odeslat příspěvekod dennyn 8. 2. 2020 21:11

Jenda916 píše:Tak jsem nakonec koupil právě tento:
dennyn píše:https://www.czc.cz/dell-latitude-14-5401-cerna_3/267646/produkt

Taky o něm uvažuju ;-)
dennyn
Junior

Odeslat příspěvekod Jenda916 13. 3. 2020 21:11

Pokračování příběhu.
Koupil jsem Dell Latitude 14 5401, zcela nový od renomovaného prodejce.

Již první den se přestal nabíjet. Druhý den jsem volal technika (který díky NBD záruce měl dorazit následující den), následující den nedorazil, protože na střední Čechy jsou teď pouze 2 technici. Po dvou dnech technik přijel, vyměnil vše možné, ale opravit notebook se mu nepovedlo. Bohužel jsem notebook koupil na IČO, takže jsem ho nemohl vrátit. Trvalo další 2 týdny, než DELL notebook vyreklamoval resp. vrátil peníze, psali mi zbytečné emaily s tím abych potvrdil jaké všechny opravy jsme na notebooku dělali, atp...

Po měsíci notebook vydobropisovali, další týden trvá dobropis eshopu.

Nakonec jsem si teď koupil notebook Lenovo ideapad s540-13iml Silver a musím říct, že za cenu o 10 000 Kč nižší než zmíněný DELL, při stejném výkonu a mnohem lepší přenositelnosti, je pro mé potřeby mnohem lepší.
Jenda916
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 14. 3. 2020 02:48

No uvidíme co budeš říkat třeba po reklamaci, kdy se ti po 2 týdnech vrátí notebook ze zahraničního servisu s tím, že ti zamítají reklamaci z důvodu otevření notebooku (vytahoval jsi disk a zálohovat data).
zivan
Junior