Pracovněherní notebook do 45 000 Kč

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod samshunt 10. 2. 2020 19:53

Ahoj lidi :-) ,

obracím se sem na dotaz ohledně nového notebooku. Absolutně nemám zkušenosti s notebooky, ale situace mě donutila si nějaký pořídit, jelikož neustále pendluji mezi dvěma místama a zároveň potřebuji pracovat.

+ Velikost displaye asi 15"
+ potřebuji větší HDD, takže min. 1TB SSD a něco k tomu, jako odkladiště
+ Účel notebooku je pracovní a jedná se o zpracování grafiky (Adobe, Corel) a poměrně velkého množství dat.
+ Zároveň bych si na notebooku rád zahrál i nějakou novější hru jako napříkl Red Dead Redemption 2, Kingdom Come. Uvažoval jsem tedy o serii NVIdia 2060 a výš
+ Notebook budu používat z 90% v domácím prostředí, max. ve vlaku. Doma vždy připojím k monitoru a zároveň použil obrazovku NTB jako druhé zobrazovadlo. Monitor používám klasiku 24" v rozlišení 1980*1080, pro práci možná přejdu na 4K.
+ K notebooku vždy připojím klávesnici a myš, vlastně nepočítám, že bych použil klávesnici na ntb, takže mi je jedno jak vypadá.
+ pokud možno, aby byl ntb tichý a nebyl moc závislý na nějakých driverech od výrobce.
+ LAN konector, alespoň 3x USB
+ pozáruční servis a životnost.

Co myslíte, stačí rozpočet?

-- 10. 2. 2020 21:05 --

Ještě doplním, že 16GB RAM operační paměti je minimu.
samshunt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 10. 2. 2020 22:34

1. Můžeš bejt až 30 dní bez stroje v případě, že se něco podělá?
2. Požaduješ 10 bit barvy?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samshunt 11. 2. 2020 00:32

1. Nemohu.
2. Bude to lepší, ale nemusí být, zatím jedu na 8bit Eizu.
samshunt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 11. 2. 2020 05:21

Hmm, RTX 2060 + 10 bit bar. výstup + NBD + a vše ostatní, co sis napsal do seznamu = neexistující jednorožec.

No, snad si vybereš něco z tohohle:
https://www.czc.cz/dell-latitude-14-5401-cerna_8/279255/produkt
Nemá 10 bit bar. výstup - MX150 neumí. Nějaké hry by to snad zvládat mělo.

nebo

https://pc.bazos.cz/inzerat/115698630/dell-precision-5530-15-fhd-i7-8850h16gb512gb-ssdp2000.php

Nejlépe by ti asi vyhovovalo něco takového https://www.czc.cz/dell-precision-15-7540-seda/279295/produkt, ale to je mimo tebou stanovený budget - leda zkusit sehnat z druhé ruky se zárukou. Znám člověka, co tyhle DELLácký notebooky kupčí (nové, nepoužité a nevybalené kusy), mohl bych se zeptat u něj.

Někdo ti tu ještě možná nasype alternativy jiných výrobců, ale tam si dát bacha - NBD typ záruky je za příplatek.

Mj., ještě mne napadá třetí možnost - když píšeš, že v 90% to budeš mít doma na stole, nebylo by lepší jít cestou desktop PC + na cesty nějakej bazar DELL kolem 10 tisíc?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samshunt 11. 2. 2020 11:32

Tak pokud to nejde s 10 bitama, tak holt se bez něj obejdu, jako jsem se obešel doteď. Byl by to spíš bonus.

O té variantě s dvěma desktopama jsem přemýšlel, je to spíš nouzovka, protože jsem se chtěl zbavit krabic a chtěl získat univerzálnost. Jeden desktop starý 8 let (postavený mimochodem od Kineczka) a druh novější + nějaký bazar notebook na cestování a na případné rychlé práce mimo domov.

Pojďme tedy zkusit ne 10 bitovou variantu.

Díky za čas.
samshunt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 11. 2. 2020 13:57

Viz první link v mém předchozím postu.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samshunt 11. 2. 2020 14:51

Ta grafika moc herní není.

Zkusil jsem trošku prohledat. Zaujali mne tyto. Akorát nevím, jak je to u značek níže s kvalitou servisu a zpracování.

https://www.czc.cz/dell-g5-15-gaming-55 ... 25/produkt
https://www.czc.cz/acer-predator-helios ... 65/produkt
https://www.czc.cz/asus-rog-strix-g531g ... 14/produkt
https://www.czc.cz/omen-by-hp-15-dh0102 ... 79/produkt
samshunt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 2. 2020 14:54

Zkusil bych hledat na konci duhy...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 11. 2. 2020 15:31

Ano, ta grafika není "moc herní". Na druhou stranu si tu nalinkuješ consumer-class stroje se standartní zárukou, když na dotaz, zda-li můžeš bez mašiny být až 30 dní v případě, že se něco podělá, sis jasně odpověděl, že ne.

Buď teda chceš herní stroj, nebo pracovní stroj - nebo přitlač dalších 20k na budgetu, abys mohl mít obojí.

Jak píše kolega výše, takto můžeš jinak hledat na konci duhy...

Pozn.: DELL G5 jsem v ruce neměl, tudíž nebudu ani hájit ani zatracovat. Zpracování na recenzích vychází jako průměr s tím, že něco někdy může skřípat .. což je oproti kovové šasi u Latitude / Precision minimálně o dva levely downgrade do kterého bych u stroje této cenové kategorie nešel ani náhodou.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 11. 2. 2020 15:41

Já do toho segmentu nedělám vůbec, to spíš Python, ale možná by stálo za úvahu napsat, jaké hry chcete hrát..

Je pravda, že se snažíme spojit v podstatě nespojitelné - herní notebook bude mít těžko v základu NBD, možná Legiony, ale tím si nejsem jist a terabajtové SSD v základu se taky hledá obtížně.

Mně se líbí ten OMEN, NBD v ceně, tady podstatně lepší cena:

https://xevos.store/produkt/ntb-hp-omen ... 10on-site/

Je otázka, jaké je tam SSD, třeba budete chtít vyměnit za něco lepšího..
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samshunt 11. 2. 2020 16:13

milsimr: Jak se standardní zárukou? Ty mou linkované stroje mají servisní pohotovost podle CZC. U dellu 2 dny, u Aceru 5 dní a u HP se dá předplatit rychlá 24 hodinová pohotovost. Co se týče zpracování, notebook bude vždy sedět v čistém prostředí, max. ve vlaku, takže plast mi v zásadě nevadí, protože klávesnici nebo touchpad nebudu používat v podstatě vůbec, vždy jen připojím k monitoru a přidám klávesnici a myš a jsem ok. Já se k věcem chovám velmi slušně, nějaký kov mi přijde zbytečný, když za 4 roky půjde notebook stejně dál po rodině. :)

dockalacek: Jasně, ten se mi v nabídce také líbil. Jinak hry jsem zmínil Red Dead Redemption 2 a Kingdom come. Data (cca 30GB) odlévám každý den po práci okamžitě do cloudu a na externí hdd.
samshunt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 2. 2020 16:19

Dočky, nemáš tam 10bit který tazatel chce...

Legion Y740 jsem měl nějakou dobu jako hlavní stroj a je to fajn zařízení. Jen to není pracovní stroj. Ale zase se na tom dá hrát.

Teď jsem vracel ThinkPad P1 a ten je sice super na papíře, ale nějak mě to nenadchlo. :/

Je potřeba rozseknout, jestli to bude herní stroj - Legion / Omen. Ty mají i NBD.
A nebo to bude pracovní stroj - ElitBooky / precisiony atd... - na těch si moc nezahraje, ale zase vede konstrukce a 10bit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samshunt 11. 2. 2020 16:31

Těch 10bitů by byl bonus, ale nemusí být obsaženo. Takže pokud je 10bitů překážka...

Jen pro představu, já pracuji nyní na i4670, 760GTX, 16GB RAM, 256GB HDD + 1TB a pracovně si vystačím, byť načítání fotek třeba do Photoshopu je docle zdlouhavá věc. Chtěl jsem přednostně povýšit o ten výkon, i herní, protože se mi dle téma líbí Kingdom Come a nemám šanci si to zahrát, a onu pro mne důležitou mobilitu výkonu.

Co se týče konstrukce, tak bych upřednostnil snadnou výměnu úložiště a nižší hlučnost, nebo řízení hlučnosti.
samshunt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 2. 2020 16:36

Definuj snadná...

U Legionu je to jen o vyšroubování šroubků a odklapnutí spodního krytu.

Má 144Hz IPS
i7hq
výkonou GPU

u HP je to třeba jen povolení packy. Myslím ProBooky a EliteBooky, ale zase tam nebudeš mít herní grafiku.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samshunt 11. 2. 2020 16:43

Snadná je u mne povolení šroubků, oddělání krytu, vytažení hdd. Žádné složité vyndavání dalších komponent, abych se dostal k HDD.

Ten 144 Hz bude asi u těch herních strojů standard, že? Mě to přijde trochu zbytečné, protože budu koukat do monitoru, ale proč ne..
samshunt
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků